Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Of,nu s-a mai dus nimic!Nu ma asteptam la una ca asta!
Bine,schimb calculele si incerc sa accept/tolerez,desi nu-i drept.
Donia,eu nu m-am ingeasat, dar macar ceva simbolic sa se fi dus....Nimic! spre Vad proteine in fata ochilor!
Nu ne lasam ,dar parca stau sa ma gindesc la Montignac ,la Rina. Eu am ales Dukan sa acelerez arderea grasimilor de pe fund ,coapse si a colacului din talie si uite ce patesc.
Nu pot dormi ,de asta scriu la ore atit de matinale.
Maninc mult mai des ca tine ,Marina ,de asta nici nu vad rezultate spectaculos,dar mi-e foame.Zi-i sefei tale sa ma sune urgent!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Nici la mine nu se vede pe cantar nimic in minus. Tot oscilez intre -500 si + 500 gr de mai bine de o saptamana. INSAAA, azi dimineata mi-am luat niste pantaloni pe care ii pregatisem de cu seara si a trebuit sa ii schimb pt ca imi atarnau in talie (avand haine pe corp se vedea urat). Am plecat ff bine dispusa de acasa .

Dulcetica, nu te lasa!tu ai tot tinut diverse regimuri, pb de aia se manifesta asa corpul tau. Nu schimba regimul asa repede ca il bulversezi si mai rau.

O sa imi fac si eu salata cu creveti, nu am mai facut de o vesnicie, bine ca ati amintit. Eu sunt acum la zielele de PL.

Marina, cat mai stai acolo? PP ca ai un contractt pe o perioada determinata..

Simonna, eu la supozitoare nu ma bag, dar azi imi iau ceai din ala..

Weekend fain, fara tentatii si cu rezultate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Si cantarul meu m-a dezamagit, azi aceleasi 56.7 kg desi burta s-a mai subtiat . Acum nu o sa o las balta 2 zile si o sa trec prin wk strangand din dinti. Aici wk sunt un chef continuu, maine avem party ce termina scoala americana anul , seara nu stiu ce chef ca vine o tipa noua , duminica e zi de surf si de barbeque si tot asa esti mai obosit dupa wk decat dupa munca.

Eunice mai am de stat 1, 5. - 2 ani pe aici si dupa aia alta tara alta experienta. In Ro oricum nu mai aveam ce sa fac, atinsesem maximul de pozitie la care puteam aspira ca si local si decizia de a fi international a fost pt mine o solutie buna pentru ca imi place cu adevarat compania, fac 14 ani anil asta de cand sunt aici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata !

Mai fetelor ce asteptati? sa scadeti cate 2kg la fiecare doua zile??
la atac se scade dupa brusc. Dupa se scade usor, sunt si cresteri dar dupa se vede la cantar la 4 zile sigur cate ceva.

Regula la mine (si ma cantaresc zilnic)..3 zile am usoare crestere sau la stationare dupa care am mai putin cu cate sute de grame.
Si am abateri (in ultima vreme mai des) dar totusi scad saptamanal. Daca m-as cuminti...offff...



Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
si tot asa esti mai obosit dupa wk decat dupa munca.


Haha, asa vorbeam si eu cu un coleg: ne odihnim in timpul saptamanii si obosim in week-end .

Eu toata saptamana am fost obosita (dupa week-endul lung) si am cam fost ametita. Nu pot da vina exclusiv pe dieta, probabil combinatia dieta/oboseala.

De 3 zile am inceput sa iau niste vitamine. Zic ca e mai sigur pentru sanatate.

Cantarul meu arata bine, dar raportul il dau luni cand se incheie 2 saptamani. Si eu ma cantaresc zilnic, dar nu ma stresez daca urc putin o zi sau nu scad deloc. Mi se pare normal.

De azi 3 zile PL.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pai io sunt in a doua zi de atac :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Vroiam sa va mai spun ca abaterile mele sunt marunte (dupa mine). De exemplu ieri am mancat pulpa de porc la cuptor, fara ulei, dar cu ceva grasime proprie, plus un iaurt 0% cu fructe (buuuuun).
In rest mananc iaurt degresat, nu scrie pe el cata grasime are. Si cam atat deocamdata.

In fiecare seara le spal copiiilor capsuni , dar rezist eroic.

Azi am imbracat o pereche de pantaloni care nu-mi mai veneau .

Marina, ia-o incet. Ai putine kg de slabit si de aia. Plus ca spui si tu ca se vede la cm, ceea ce e fantastic.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Dau raportul si astazi, ziua 3:
Md: iaurt cu fructe si cafea
Pranz : cod la gratar
Dupaamiaza: sefa frecat din nou ceea ce mi-a taiat orice chef de mancare
Cina: acelasi iaurt cu fructe 0%. m-am uitat 5 min la un ou in frigider dar nu am simtit impulsul sa-l mananc.
Sa zic ca am facut 20 min de plimbare ca o ora jum am inspectat o cladire noua si am urcat sus si jos scari pana m-am plictisit.
Maine si poimaine imi revin intensiv cu sportul, joc tenis, banda o ora pe zi doar sa recuperez putin lipsa din timpul saptamanii.
O seara buna si un wk linistit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

pai io sunt in a doua zi de atac :(

Marina


Eu nici nu m-am cintarit in primele 3 zile de atac... Tocmai ca sa nu-mi scada entuziasmul! Succes si weekend fain!

Siomnna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Desi ieri aproape nici n-am mincat ,c-am avut nunai "aplicatii",nimic nou sub soare.Insist!


Mergi la inceput