Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Nici eu nu m-am mai cantarit, o s-o fac saptamanal.
Ieri am mancat:
MD: Iaurt cu tarate
P: piept de pui cu ciuperci la cuptor
G: tot iaurt
C: am cam dat chix cu niste carnati bratwurst la care refuz sa ma uit cata grasime au + salata

Azi iar in deplasare, am zi PP, sa vedem ce reusec sa mananc.

Spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna fetele, vad ca sunteti pe baricade

Azi am sarit si eu calul, am mancat 3 mici+1 gratar de porc cu ceva grasime pe el.

In rest am fost cuminte, doar iaurt cu branza si tarate si goji am mancat.

Maine ma cantaresc, o fac intotdeauna dupa ziua de PP.

Va pup si fiti cuminti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Azi ,a saptea zi de atac,-2,5kg. Ieri ma constipasem rau si mi-am facut o clisma.Groaznic!
Vreau sa arat ca fata asta care face reclama jos.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Dulcetica, hai ca e foarte bine! Felicitari!

Eu ieri am mancat
MD iaurt cu tarate
P Piept de pui la KFC
G nimic
C pui la cuptor+ un pahar de cola 0

Azi m-am cantarit, am ajuns la 54,5 kg, deci in total 2,5 kg in 2 saptamani. Azi ti zi PL< dar de luni o sa bag 3 zile de PP ca sa misc cantarul putin, ce ziceti? Mi se pare ca ar putea merge mai repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Dulcetica, poti incerca un ceai de crusin. Eu l-am baut seara, iar dimineata din somn m-a luat, nici nu mai gaseam baia...
Zilele astea am fost relativ cuminte, nu am abuzat , dar mananc destul de haotic si de aceea nu prea dau raportul.
In zilele de PP am mancat peste, carne la gratar sau fiarta, Iar in cele de PL , pe langa carne, multe legume la gratar si salate.
Mai calc stramb cu toleratele, ca imi fac tot felul de prajituri dukan si nu prea rezist sa le impart pe mai multe zile...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/w6lzlUw/weight.png

Edit: am vrut sa adaug un ticker
. La vizualizarea raspunsului mi-l arata ca si imagine insa daca il postez nu mai merge...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Buna dimineatza si o zi insorita. Trebuie sa spun ca viatza pe malul oceanului unde fiecare zi e insorita e o mare binecuvantare.te trezesti, arunci un tricou un sort pe tine, nu trebuie sa te infofolesti in 10 haine, a plouat de 3 ori intr-un an dar si atunci a fost cald. Asa ca imi savurez MD si cafeaua pe terasa si imi mai incalzesc putin oasele.cantarul a fost generos cu mine 55.1 kg dupa 4 zile de atac deci -2.5 kg. Singurele abateri au fost ieri si azi cand in loc de iaurt 0% am mancat 1.5% dar numai de asta gasesc ce sa fac si l-am mancat cu 2 linguritze de fulgi de ovaz si o linguritza de taratze de grau. In rest am rezistat eroic . De fapt nu am avut de ce rezista pentru ca nu imi vine sa mananc nimic , ieri m-am fortzat pentru un ton la gratar si niste branza 0% grasime. Am o dilema daca sa mai continui cu atacul de luni sau o las asa si trec la nivelul urmator:)
Ieri am jucat intensiv tenis o ora , azi ma duc sa alerg vreo jumatate de ora plus 20 de bazine sa recuperez cumva lipsa activitatii din timpul saptamanii.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Eu stagnez dar ieri, pt prima data, am avut si niste abateri asa ca tac. Si am o groaza de lucru si o perioada din aia..anterioara cm..nasoala.

Duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mi-am luat si eu ,in sfirsit,tarite de ovaz.Se iau numai dimineata sau in orice moment al zilei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pana si eu am gasit taratze de ovaz astazi, fericire maxima
Si cum eram in maxim entuziasm m-am gandit sa imi fac celebrele Dukan oat bran galette. Mi-au iesit exceptionale, parca in viatza mea nu am mai mancat ceva mai bun desi e o paine din taratze , ou si branza 0% coapta . Daca nu aveti reteta o scriu, eu am pus si taratze de grau un pic ca era cam lichida compozitia si am zis sa nu se intinda. Oricum mi-au iesit 5 prajiturici si mananc doar una astazi cu niste ton din conserva natur. Parca intra altfel mancarea



Mergi la inceput