Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Si eu ma laud cu -10 kg in 2 luni. Dieta mea este fara paine, dulciuri, fara fructe foarte dulci, dar cu salate, multe portocale, apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Bianca, eu beau doara apa de la taratele state in apa peste noapte, nu inghit si taratele.inainte beam tarate de ovaz, si la fel ca si tine pateam....intrau f greu.
si mai beau limonada din lamaie+apa+bicarbonat de sodiu

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

apa doar, merita incercat. Dupa rundele de ieri si cea de azi dimineata ma asteptam oricum sa am un colon mai activ, insa nimic.

Bomboane de ciocolata sau ciocolata neagra mananc si eu, aproape zilnic, nu le trec in menu pt ca nu fac parte din strategie, se intampla pur si simplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Salutare dupa mai bine de 3 luni...mi-e si rusine si ciuda ca am pierdut atata timp fara rezultate satisfacatoare...Am dat target -10 kg la 1 mai, dar sunt doar -4..., deci raportez 72kg si o burta ca de gravi in 5 luni. Problema mea acum nu mai sunt atat kg in plus (sunt asezate in asa fel incat nu par de 72kg), ci burta...nu stiu, nu fac/mananc ce trebuie, ca nu scap de ea. Cu sportul am lasat-o moale o vreme din cauza de dureri de articulatii, un genunchi subred, dar trebuie sa reincep.

Asa ca de acum incerc sa fiu mai activa si aici. felicitari fetelor care au slabit si mai ales celor care au multa vointa !

Ma batea gandul sa incep si eu Rina, dar avem programat concediul si nu am cum sa o duc pana la capat.

Pentru ca e luni azi, m-am ambitionat tare si zic eu pana la 1 iunie ca voi fi cu cel putin 1 kg sub cifra 7, pe urma va merge usor



www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Lulu, pentru ce e bicarbonatul de sodiu ? Ca nu te balonezi cumva ? Cat pui intr-un pahar de 200 ml, de ex ? Multumesc !


www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mari, bicarbonatul de sodiu, este medicamentul minune, daca dai cautare pe nenea gugalul vezi la cate este bun.
eu pun 1 lingurita la 1 litru apa si zeama de la o lamaie.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata!

Cu bucurie raportez ca am miscat cantarul in jos cu .500 kg, dupa o lunga perioada de stagnare. Cred ca a contat destul de mult cina, de 6 zile am mancat cereale, uneori cu banana si alteori cu ceva pe langa, cateva inghitituri de mancare, plus ceai.

Sper sa auzim cat mai multe vesti bune azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patryss_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mgabi

Buna.

Si eu ma laud cu -10 kg in 2 luni. Dieta mea este fara paine, dulciuri, fara fructe foarte dulci, dar cu salate, multe portocale, apa.




Buna , sa-mi fie cu iertare ca dau buzna asa, din lipsa de timp nu apuc sa citesc toate paginile postarilor, si mi-a sarit in ochi realizarea ta ! !10 kg in 2 luni ?? Omg !!
E o dieta anume sau ai renuntat la cele enumerate ?
Precizez ca si eu sunt pe + 10 kg, am un bebe de 11 luni , si nu reusesc sa dau jos . Mananc ff putin , mai mult salate, fara paine , fara carbo , aerobic 1 data/ sapt.

Imi puteti indica o dieta fulger ?
Multumesc anticipat

de gaza mica Luca Adrian


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Salutare! Raportez si eu 59.3 kg, adica am slabit 2 kgde lunea trecuta pana in prezent. Mai are rost sa spun cat sunt de incantata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Superrr! si ai schimbat si prefixul, abia astept sa trec si eu la alt prefix. Ce ai mancat/facut diferit?

am trecut cu rosu pe prima pagina greutatea actuala, altfel nu se mai intelege care pe unde se situeaza. Sper sa fie ok asa.

Iar la clasament chiar nu pot urmari, am inceput fiecare la momente diferite, poate e momentul sa relansam o auto-premiere si sa dam un alt start, pe 15 mai de ex, martea urmatoare- abia ne tinem in priza pt vara, ce parere aveti?

In scoala pe care am vizitat-o in State doar ce incheiasera un concurs pe tema asta numit The Biggest Loser, si-au fixat o perioada si participantii si s-au pus pe slabit- ca sa se motiveze. Primul loc a fost ocupat de cea mai slaba doamna din seria respectiva, avea vreo 42 ani si 4 copii, arata de 30-35, slabise cam 3.5 kg, nu avea mai mult de unde, arata beton. Locul 2 un profesor, cu 6 pounds, cred ca vreo 3 kg.

Ritmul meu e de 2 kg/luna, extrem de lent, dar bine ca se intampla dupa 2 ani de incercari diverse, fara mare efect.

Mergi la inceput