Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Helau,


io sunt de acord cu tine Bianca, intram intr-o noua cursa? Intr-un nou concurs? Ca pe primul l-am terminat unele si unele abandonat

patrysss, nu stiu nici o dieta fulger, sau cat de "fulgerica" vrei sa fie?
Cu Dukan se slabeste rapid, cine o poate tine, io nu


Eu azi am servit:
MD: apa de tarate +1 kiwi+ 1 1/2 mar
Gustare: o mana de goji
P: salata de varza alba cu rosii+marar+lamaie mult si cu cartofi la cuptor
C: idem pranz

dimineatza(la 06.30) am facut 20 minute bicicleta.

ane
, felicitari

restul sa inteleg ca ati abandonat?


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

eu ma bag la concurs

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Avem poze in concurs dca1 si dca2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=12" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Eu nu ma mai bag la nici un concurs, ar trebui sa-mi fie rusine, stationez de atata timp ca nici nu mai stiu cum as arata pe la 58 de kg. Cred ca mi s-ar parea ca sunt super slaba. DEsi... cantarul meu de acasa, electronic, imi arata cand 62,5 cand 63, depinde. Dimineata m-am suit pe un cantar din acela de spital si imi arata 61. Cred ca mai degraba asta de spital nu e foarte precis, nu? (Va rog, spuneti-mi ca cel de acasa e stricat, ca trebuie sa-i iau baterii noi, ce vreti voi )

Va mai dau "buna ziua" pe aici, ca altceva nu prea am ce spune.
Eu inghit si taratele de psyllium. Oricum in secunda doi se gelatineaza si nu le pot separa de apa. Si au efect aproape instantaneu. Bine, probabil combinat si cu cafeaua de dimineata.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

anca, te astept in cursa...io daca stau sa ma gandesc bine, l-am castigat pe primul? sau nu? si initiatoarea, Boti, a abandonat cursa .

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

perfect- avem entuziazmul de start


Cred ca tu si Gusta l-ati castigat, eu citesc de mult subiectele, caci ma regaseam perfect in problemele tuturor, incercasem diverse si stiam mai ales ce nu functioneaza

Hai sa lasam timp pana duminica cand se iau marile hotarari "de luni incep" si facem atunci lista cu doritoarele. Pana acum:
Lulu77
ancadragoman
mari78
Gusta
Lyada

Oricine da buna-ziua la subiect e binevenit si primeste felicitari pentru orice progres, doar stim cat de greu se duce orice kg in minus. Ellinia, te asteptam in continuare la raport, ciugulesti cumva intre mese? asta blocheaza procesul de digestie, mi-a explicat nutritionista. Altfel din exterior pare ca mananci ca o vrabiuta, sincer ma mir ca stagnezi. Am dat un google cu numele ei si am gasit chiar un articol cu o parte dintre informatiile pe care mi le-a dat si mie, Luiza trece supele si ciorbele pe lista de recomandari, experienta mea cu ciorbele e ca imi umfla burta, nu imi ofera suficienta satisfactie papilelor gustative si nu prea imi tin de foame, plus ca vara nu prea mancam oricum http://premonitii.ro/printthread.php?tid=16736


Start: 15 mai, sa pastram ziua de marti, e potrivita, nu?
Perioada:: etapa 1- 1 iunie, etapa 2- 1 iulie? Ar fi 7 saptamani in total, cum vi se pare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Intru si eu ! Dar sunt sigura ca in etapa 1 voi avea ceva rezultate, dar in etapa 2 intra si 8 zile de Turcia ultra all inclusive...macar sa dau jos in prima etapa cu 2 kg mai mult decat imi propun


www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Absolut, de-asta am pus 2 segmente de timp, mai ales ca 1 iunie apare ca un fel de previziune astrala inca din iarna, cand desigur ca totul parea ca merge conform planificarii.
2 segmente de timp cu 2 clasamente sa avem cat mai multe castigatoare, dar castigator final cine da cel mai mult jos pana la 1 iulie. Eh, pare motivant, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza mai la pranz


Deci e clar ca ceva e in neregula cu mine am ajuns sa vad +500 gr la cantar si sunt suparata ca nu stiu unde gresesc(adica stiu ca am dat rau in dulciuri ) ,si vad ca imi e greu sa ma intorc pe calea cea buna si ca aud mereu vai cat ai slabit esti bolnava ai ceva m-a cam pus sa dorm pe o ureche iar dimineata am zis ca dau cu mine de toti pereti ca imi bat joc de toata munca.Mai urmeaza un weekend la disneyland sper sa ramana la cantar 62,5 ca daca creste o sa auzi cum cineva in olanda a zburat prin casa .

Eu va citesc din umbra ,ma bag la un nou concurs ca eu tot imi doresc sa vad 59,9 (da nu spun cu voce tare ) e ce imi doresc.

Trec printr-o perioada turbata cu mine si cu sufletelul meu si cu cei din jur si se vede ca organismul are de suferit, am zis eu ca vizita la medic nu trebuia sa o sterg de pe lista.Ma trezesc super umflata dimineata si tot asa.

Eu sunt aici gandesc ce strategie am sa aplic de luni ca asa nu se mai poate. SI rog frumos un porc mare la numele meu ca poate ma trezesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Este f bine Bianca...o sa slabeasca mai mult cine are de slabit si mai mult, dar este f bine, ca ne motivam...eu sunt in cursa de azi ca pe 15 cand incepem oficial sa am avans.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Este f bine Bianca...o sa slabeasca mai mult cine are de slabit si mai mult, dar este f bine, ca ne motivam...eu sunt in cursa de azi ca pe 15 cand incepem oficial sa am avans.

SOACRA MARE
Doua maini stangi




Mai ce bucurie pe capul tau iar mie imi vine sa fug in lume sa vad cine ma vrea :)).

Dar daca ma vreti in concurs eu sunt cu voi si am sa am de dat jos intre 3 si 4 kg ca sunt sigura ca vin de la disney cu plus, daca nu ma pune domnisoara sa ma dau in toate nebuniile si atunci am sa vin si cu par alb si nemancata.Are peste 1,35 deci cam se poate da in toate tampeniile si eu pe langa ea asa ca va rog sa va ganditi la mine sa nu albesc de tot.

Mergi la inceput