Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Lyada, eu iau tarate de psyllium, dimineata si seara cate o lingurita intr-un pahar de apa. Sunt extrem de bune pentru tranzit si pentru cei care nu prea mananca fibre. Seminte nu am vazut, sau poate nu am dat importanta, fiind obisnuita cu taratele.

Si eu sunt tot la capitolul in care incerc sa inteleg Rina. Ma sperie faptul ca dimineata, pana la pranz pot manca doar fructe. La mine micul dejun e masa sfanta de multi ani, mananc destul de mult si consistent, nu stiu cum as rezista doar cu fructe. Am o gastrita bifata in fisa medicala, de care am scapat acum multi ani, oare o sa-mi afecteze stomacul? Tot citesc de durerile lui mada si reflectez .
Oricum, ceva trebuie sa fac, m-am stabilizat la o anumita greutate si mai vrea deloc sa dea in jos cantarul, la mancat normal, adica, de dieta . Desi, imi vine sa-mi fac mea culpa ca acum cateva seri 9era si 8 jumate, pe deasupra) am cedat in fata unor cartofi prajti, care mai erau si reci pe deasupra.... Cred ca mi se intampla o data pe an chestia asta, simt o nevoie acuta...
In rest urda si branza slaba cu verzaturi, ciorbe, supe si legume de tot felul. Astept ciresele cu interes, si capsunile

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

IIIIIIIIIIIII HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

dESI STOMACUL MA DOARE IN CONTINUARE...AM 84 CM IN TALIE.....
Adica de la 92-94...la 84....bine dimineata dupa ce am fost la baie.....si ieri cand am ajuns casa,m-am imbracat cu un costum verde,subtire,pe care puteam sa-l port demult....mai am o palma ca sa-l pot incheia la pantaloni.....nici sotului nu-i venea sa creada.....nici mie,asa ca ...omeran si inainte......


va pup...
Stiti ca ziceam eu ca nu cred in diete si vreau sa testez pe pielea mea.Deja patru amice de ale mele s-au apucat de ea.......vazandu-ma pe mine..
Si eu sunt socata de ce vad in oglinda...poate ma ajuta si faptul ca am facut inainte sport mult si electro si mulsculatura si pielea mea sunt tonifiate...o palma pana sa inchei costumul ?Pe care l-am luat cand aveam 60?

Parca nu e adevrat.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Dupa ce am vizionat tot ce ratasem la Masterchef imi zic sa intru pe subiect si vad Info despre tarate psyllium, tarate am si eu de fapt. Uitasem complet de ele, multumesc Ellinia, am pus o lingurita in 200 ml si le.am baut cu greu, ar fi bine sa aiba efect si la mine la ce gust au.

Ellinia, si eu sunt fan mic dejun, cand mananc bine dimineata parca am alta dispozitie toata ziua. Cat despre ciorba, pe mine nu m.a ajutat sa slabesc, am testat cateva zile prin februarie si nici nu imi tine de foame 2-3 ore cum se intampla cu carne&salata sau peste&salata. Citind subiectul despre dieta vietii am inteles mai bine si de ce m.am ingrasat (multa mancare gatita timp indelungat, aici includ si ciorba) si ce sa aleg in perioada asta ca sa aiba efect, mancare neprelucrata sau f putin gatita, ideal salata care se digera mai greu, legume la aburi, gratere, 15 min la cuptor, cam asa. Incerc sa schimb raportul asta, dar nu e usor, sunt in primul rand niste obiceiuri formate, apoi lipsa de informatii sau chiar ingrediente, bucataria romaneasca include putine legume si in general nu cele potrivite in dieta.

Eumada, ce inaltime si greutate ai? Si eu am tot pe acolo in talie, insa nu am avut niciodata talia marcata, din conformatie.

Am luat md: ou fiert cu niste salata de ieri si wassa
G: ma tem ca va fi o branzica cu stafide pe care am testat.o ieri si am zis sa iau o bucata
P: pui cu fasole verde si salata
C nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eu am conformatia corporala ciudata....umeri lati,talie subtire,abdomen plat de cand ma stiu(exceptie sarcina)solduri mai late dar nu foarte,inaltime 1.65.Insa foarte mult muschi....

Sarcina am inceput-o cu 74 cm talie,80 abdomen,90 solduri,94 bust,greutate 65....

De ce?


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Te intrebasem pt ca mai sus dadeai niste valori, cum ca pt atat in talie trebuie sa slabesti atat in kg si ma gandeam cum le calculezi, iti iesea ca 1 kg in minus inseamna 1 cm in minus. Si daca erai mai aproape de inaltimea mea puteam urmari si pt mine raportul intre variabilele astea, insa nu mi-a iesit.

oricum conformatia per ansamblu e importanta pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


Incepem o noua saptamana pro-suplete

Am fost cuminte 5 seri la rand, mancat mai subtire la cina si déjà se simt efectele la haine, voi vedea maine cat mai exact la cantar.

Azi insa nu mai stiam ce sa mananc la Md, tot oscilez intre ou si somon pt ca cereale am preferat sa mananc la cina.
G iaurt
P gratar pui cu mancare fasole verde+salata
C: ajung tarziu, sper cereale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

eu de 3 zile am inceput sa beau apa cu tarate, dimineatza, pe stomacul gol.

am inceput Rina, acum cat o sa reusesc sa o tin, voi vedea

Azi:
MD: 1 kiwi + 1 mar + 2 capsuni(aici ma bucur ca alaturi de mine se serveste si pustiul la prima ora cu fructe, pe stomacul gol)
P: branza degresata de vaci cu salata verde+castravete+rosie
C: la fel ca la P

va doresc o saptamana usoara.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Eu am intrat in a doua saptamana de dieta, desi ieri am calcat stramb cu doua prajituri de casa. Oricum, saptamana trecuta am slabit 1.3 kg, si sunt ultra incantata. Spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu dupa o saptamana de dezmat culinar si un CM inca prezent am minus 3 kg in total deci este bine...de azi reiau dieta

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Avem poze in concurs dca1 si dca2 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=12" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Dragi colege de subiect, felicitari! Se pare ca s-au aliniat planetele pentru toate si ne-am intrat in ritm, avem vointa, vara asta vom fi cool.

Tot inainte!




am baut si eu niste tarate dimineata, dar le inghit f greu, le simt aspre pe gat, asa sunt si ale voastre? poate exista unele macinate mai mic, sper eu

Mergi la inceput