Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Bianca, eu am dat rapid jos 5 kg, apoi stagnare la greu. inca stagnez sau se misca f putin cantarul.
Ma puc clar de Rina, de luni, sa pot sa imi faca provizionarea si meniu.

Ioana, multumesc ai slabit ...waw...13.5 kg in 43 zile

SOACRA MARE
Doua maini stangi




Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada


Nuuuuu, am slabit 13.5 kg in 3 luni!
Am inceput la 1 februarie. In cele 43 de zile de Rina am slabit 5 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Nuuuuu, am slabit 13.5 kg in 3 luni!


Grozav, felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Nuuuuu, am slabit 13.5 kg in 3 luni!


Grozav, felicitari!


Multumesc.
Dar AMR 9 kg si 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Atunci io sapte in 35 zile cum e?Numa ca ma doare stomacul de mor...pe bune...azi am avut fructe si nu le mai suport asa ca dimi o felie de wassa ca am luat un pumn de pastile si tot nu mi-a trecut...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Eumada, mie mi se pare extraordinar cat ai dat jos, cred ca e record pe DC.

Protejeaza-ti stomacul cat mai bine in ziua de fructe, sa nu ramai cu sensibilitate, asta e cel mai important. Le mananci cubulete/feliute?

La 7 kg ai dat jos 2 numere la haine? chiar asa, cum faceti cu hainele? aveti pastrate in garderoba? eu apelez la cele de acum 1-2 ani, in care nu mai intram si mi-am mai luat doar o pereche pantaloni birou si una de blugi, mai mult de bucurie. Dar la 13.5 kg?!!

in seara asta am luat o cina frugala, fulgi cu iaurt si niste merisoare dupa.

ce ma bucur ca s-a animat subiectul, sper sa ne "vedem' si in weekend, in continuare mi se pare cel mai dificil weekendul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ioana, hai ca fiecare citeste/intelege ce ii convine, dar si asa, -5kg in 43 zile este super.
eu nu am somn, m-am trezit de la 06.30, baietii dorm, mi-am luat deja MD:1 mar + 1kiwi, beau o cafea mica, si am bagat sarmalute in foi de vita la cuptor(ptr ei)

apoi pe la 09.30 plec spre parc cu Luca.
va doresc un week-end frumos si cumintel

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata! Si noi matinali, toti 3 am sarit din pat caci am uitat un ceas care a sunat ca pt zi de scoala
Mi.am baut apa calda cu lamaie, acum sunt la cafea si incerc sa ma decid la meniul
zilei, nu am inspiratie momentan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

ca sa incap in hainele dinainte de sarcina mai am inca 12 cm de dat jos in talie.asta inseamna 12 kg....ma indoiesc ca le voi da jos,poate inca un an...adica sase luni rina +mentinerea apoi o luna normal dar disociat apoi iar 6 luni de rina+mentinere..sper ca revelionul sa ma prinda cu inca 7 in minus.Nu cred ca e record probabil voi stagna....durerile de stomac ma impiedica sa manac....la ziua de carne,azi am ciorba de perisoare de curcan...voi manca zeama si perisoarele plus morcovul fiert.Diseara daca ma mai doare in halul asta stomacul......supa scrie pe mine.



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Neata

si noi matinali (sigur, fiecare cu fusul lui orar )

LYADA, cu vremea de la noi si cu activitatile pe care le am blugii sunt la putere .
Am plecat de la o pereche marimea 34, am trecut prin una de 32 iar acum sunt la una de 27.
(sunt marimi de US).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Am avut la pranz o salata f buna, o adaptare dupa un blog culinar din care eu ma inspir si sotul gateste. Salata de varza alba cu rosii, putina ceapa verde si o conserva de fasole cu 4 feluri de fasole, inclusiv chick peas care imi place mult. Originalul e cu mazare, ambele sunt satioase pt o zi calda in care nu am chef nici de carne, nici de peste, ca azi.

Blugii sunt si reperul meu, mi.am luat un 32 isi un 31 in ian (oferta 1+1), Iar acum 29 (nr 8 Sua). Sper sa fiu nevoita sa ii schimb si pe astia candva.

Pt ca mi.au sarit in ochi in magazin am cumparat si seminte psyllium, mananca cineva? Ma interesa cum si cu ce efect, pe net sunt laudate ca avand rol in curatarea colonului. Nevoie am sigur, orice deplasare imi influenteaza digestia, tranzitul in general.

Mergi la inceput