S-a maritat si Nicoleta Luciu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Io repet intrebarea: cum a putut lucra la sala, la asa scurt timp dupa nastere-ditamai operatia de cezariana?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Omorati-ma dar ma mananca invidia :)



Nu te omoram, ca esti specie pe cale de disparitie, acum, ca invidia e din ce in ce mai putina pe Pamant.

Ia uitati www.nicoletaluciu.ro/web/index.php" target="_blank">aici, pe site-ul ei, da procesul, pe etape.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pe langa buze si-a facut ceva si la fata/frunte. Nu ati observat ca are sprancenele cu 1 cm mai sus decat inainte, ceea ce-i da o expresie mirata cu ochii maaaaari, mult mai naspa decat era inainte. Parerea mea of course

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

supa de legume, compot de mere si mult sport adica infometare + mult sport
http://www.click.ro/vedete/romanesti/arata-Luciu-kilograme-nasterea-tripletilor-nicoleta_0_1270073137.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

chestia cu infometarea nu stiu daca s-o cred sau nu.
oricum la banii ei e mult mai usor sa arati bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

La cat a slabit ea..fara dieta si miscare n-avea nicio sansa. Toate tratamentele astea ajuta mai mult sa ramana pielea cat de cat ferma dupa ce dai kg jos, nu-ti topesc grasimea. Ea e slaba uniform, inclusiv la brate, fata. Dupa prima sarcina cand a slabit cu supa chioara si compot a zis ca nu sfatuieste pe nimeni sa faca asa ceva, ca s-a ales cu o gastrita urata si alte probleme. Am vazut-o in cateva ipostaze si chiar e ambitioasa la capitolul asta. Si nici nu mie se pare genul de mama care-si lasa copiii pe mana bonelor. A si alaptat cat a putut si se vedea ca are grija de ei, nu e pe dinafara problemei. A nascut prin septembrie octombrie parca, a avut destul timp sa dea jos. Ce ma enerveaza e ca in primele luni dupa nastere, cand era plinuta, incercanata vai de ea si umbla sleampata si nearanjata, de asemenea o critica lumea ca se afiseaza in halul asta. (se afiseaza = mergea pe strada).
Nu, nu sunt prietena cu Nicoleta Luciu, doar ca toate constatarile de genul "cred si eu, la banii ei e simplu" mi se par din categoria "struguri acri". Intamplarea face ca ea sa fie celebra, dar ca ea sunt multe. Numai eu am in jurul meu vreo 2 mamici, care si dupa a doua sarcina, cu 2 copii mici, si-au revenit la forma initiala f rapid, fara tratamente speciale, doar cu ambitia de a manca sanatos si de a face sport lejer acasa, fie si in reprize de cate 15 minute in functie de timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Mai, parerea mea despre Luciu este : "Bravo!"
De ce? Pai multe poate au bani muuuult mai multi decat ea si poate chiar nu au nascut sau au cel mult un copil si sunt grasute. Ce le lipseste lor? Ambitia!

Nicoletei i-a fost cred ca cel mai bun aliat ambitia. Si eu sunt de parere ca dieta plus sportul pana la lesin au facut-o sa slabeasca. Au contribuit si sedintele corporale la clinici insa doar cu astea din urma nu facea mare branza.E de admirat ca nu s-a plafonat. Avea din ce sa traiasca in lux, putea sa fie doar mama si sotie insa ea cred ca vrea in continuare si cariera.

Nici nu se mai punea problema ca nu o lua de nevasta dupa 4 copii, sau ca nu o mai placea cu cateva kg in plus, dar cred ca ea a avut ambitia sa fie mama tanara, frumoasa si cu cariera.Si cei 60 de mii de euro ii scoate in cateva luni, singura. Poate barbat-su intr-o zi.

Si de ce sa nu spun, o mai admir fata de piti de la ziar ca fost cat de cat linistita. L-a gasit pe el, a stat in banca ei, nu a inselat sau nu au iesit barfe cel putin, a fost supusa, si-a dorit sa fie mama tanara(stiu femei ce nu vor copii ca le strica silueta sau ii doresc dupa 35-37 de ani din cauza carierei), nu au fost stiri jenante rau, nu au fost scandaluri sexuale, etc

Si chiar cred ca este o mamica in adevaratul sens al cuvantului. Ca nu petrece 24/24 cu copiii , e altceva. Toti facem asa
.
Si acum mi-am amintit de Columbeanca referitor la timpul petrecut cu copilul tau Mie fata aia nu imi place neam. Intre Luciu si Columbeanca, o prefer pe Luciu. E mai normala.

Si nu cred ca e chiar duda! Ca nu e Einstein, e altceva. Doar ca nu s-a axat pe cariera stiintifica. Ca si in lumea ei tot trebuie sa cantaresti, sa analizezi unele lucruri, contracte, sa fii nitel dezghetat. Cu ce o avantajeaza pe Simona Sensual ca stie cat e valoarea lui pi sau ca se lauda ca a fost la olimpiade matematice. Cu nimic! O vad cu ochi mai buni pe Luciu.

Si, Nu, nu ma dau in vant dupa Luciu insa e de admirat cum si-a parcurs pana acum viata, cum e de ambitioasa si nu se lasa pe tanjeala, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si eu cred ca asta cu " la banii ei" e din categoria strugurii acrii. sunt o multime de exemple de persoane cu bani care s-au si chinuit sa slabeasca si nu prea au reusit. Pana la urma tot sportul frate si mai slabut cu mancatul, nimic nou sub soare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Mie mi-ar placea sa stiu ce inaltime are Nicoleta?
E clar ca are ambitie si a facut efort, a slabit uniform. Bravo ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ar mai exista o posibilitate, usor SF, dar e posibil orice : poate are contract cu trustul mediapro, cine stie ce clauze or fi trecute pe-acolo...

Mergi la inceput