S-a maritat si Nicoleta Luciu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

A scris cineva mai sus ca Luciu s-a declarat adepta stilului de viata sanatos; nu stiu cand a declarat asta, insa tin minte ca citisem prin ziare ca dupa prima nastere slabise cu supa "goala" si compot. Ba chiar se apucasera multe femei sa faca la fel... :( Cum sa fie o dieta ca aceasta sanatoasa?! Nici vorba.
Iar mie mi se pare ca aceste slabiri spectaculoase dupa nasteri (vezi Andra, Elena Gheorghe, Luciu, samd) pun o presiune fantastica pe "femeile de rand". Stati sa vedem in cat timp slabeste Giulia Anghelescu... se va stabili un nou record....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

A scris cineva mai sus ca Luciu s-a declarat adepta stilului de viata sanatos; nu stiu cand a declarat asta, insa tin minte ca citisem prin ziare ca dupa prima nastere slabise cu supa "goala" si compot. Ba chiar se apucasera multe femei sa faca la fel... :( Cum sa fie o dieta ca aceasta sanatoasa?! Nici vorba.
Iar mie mi se pare ca aceste slabiri spectaculoase dupa nasteri (vezi Andra, Elena Gheorghe, Luciu, samd) pun o presiune fantastica pe "femeile de rand". Stati sa vedem in cat timp slabeste Giulia Anghelescu... se va stabili un nou record....


Cine mai e si Giulia Anghelescu?

Eu stiu "femei de rand" care au revenit in forma rapid dupa nastere, nu din cauza presiunii puse de media ci pentru ca si-au dorit asta si au facut tot ce le-a permis timpul si buzunarul sa faca.
Acum pe bune, n-o fi vreo crima sa redevii femeie dezirabila repede dupa ce-ai nascut.
Eu cred ca "presiunea" e benefica, le arata ca se poate acelora care le e greu sa se mobilizeze si cred ca maternitate = sfarsitul siluetei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

A scris cineva mai sus ca Luciu s-a declarat adepta stilului de viata sanatos; nu stiu cand a declarat asta, insa tin minte ca citisem prin ziare ca dupa prima nastere slabise cu supa "goala" si compot. Ba chiar se apucasera multe femei sa faca la fel... :( Cum sa fie o dieta ca aceasta sanatoasa?! Nici vorba.
Iar mie mi se pare ca aceste slabiri spectaculoase dupa nasteri (vezi Andra, Elena Gheorghe, Luciu, samd) pun o presiune fantastica pe "femeile de rand". Stati sa vedem in cat timp slabeste Giulia Anghelescu... se va stabili un nou record....


Stai o clipa

Andra, s-a ingrasat, nu foarte mult, si nici nu a slabit prea mult si prea repede la botez inca avea forme, si nici acum nu mi se pare slaba asa cum era candva

Iar Elena Gheorghe si Giulia Anghelescu de fapt nici nu s-au ingrasat cine stie ce pe timpul sarcinii, doar cateva kg, pe care le dau jos repede, no problem:

http://www.adevarul.ro/bbtcontent/clipping/ADVIMA20120208_0520/1.jpg

http://www.agentiadepresamondena.com/wp-content/uploads/2011/09/elena-gheorghe-gravida2.jpg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Mey...depinde si de materialul genetic al clientului!

Eu am o cunostintza foarte apropiata,cu 3 copii(cel mare are 5 ani si cea mica 1,6 ani)si vreau sa va spun ca e fotomodel!Nici cind era in luna a noua...nu mi-a venit s acred ca e ...in luna a noua!

PS:Da' citzi copii are Nicoleta Luciu si cu cine e maritata?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui XIO

e schimbata la fata pt ca si-a pus ceva in buze.




E foarte slaba la fata, nu arata a grasa careia i s-a extras sunca din locurile esentiale. Si arata ca si cum ar avea un super tonus muscular, p-asta nu-l faci din bisturiu si canule.
Fata stie exact ca are un singur atuu: fizicul si lupta sa-l maximizeze.




Eu spun doar ca e schimbata la fata din cauza acidului hialuronic sau a ce si-a pus in buze.
Am 2 prietene care au recurs la asa ceva si care si-au schimbat total infatisarea prin chestia asta aparent banala.
Se vede de la o posta daca stii cum arata buzele dupa injectare.

Iar cum arata se datoreaza interventiilor si tratamentelor facute.
Cand ai bani e imposibil sa nu arati bine. Decat daca nu vrei :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Cine mai e si Giulia Anghelescu?

Eu stiu "femei de rand" care au revenit in forma rapid dupa nastere, nu din cauza presiunii puse de media ci pentru ca si-au dorit asta si au facut tot ce le-a permis timpul si buzunarul sa faca.
Acum pe bune, n-o fi vreo crima sa redevii femeie dezirabila repede dupa ce-ai nascut.
Eu cred ca "presiunea" e benefica, le arata ca se poate acelora care le e greu sa se mobilizeze si cred ca maternitate = sfarsitul siluetei.



Eu nu pledez ca femeile sa considere maternitatea ca fiind sfarsitul siluetei, insa problema e redata de cuvantul ingrosat de mine in mesajul tau: buzunarul, adica banii. Foarte putine femei din cele de rand, ne-vedete, isi permit bonele, menajerele, trainerii, nutritionistii, tratamentele de care "se bucura" cele din categoria Nicoletei Luciu. Eu nu ma indoiesc ca ea are minim 3 bone + menajerele de rigoare, altfel n-ar avea timp sa-si dea cu o perie prin par, daramite alte minuni....
Daca o femeie ne-vedeta isi propune aceleasi targeturi este nesanatos in opinia mea, pentru ca metodele vor fi diferite (in sens negativ - vezi infometarea), din lipsa de bani pt procedurile urmate de celebritati. E ca si cum eu, c-are abia am bani de o geanta de 50 de lei, ma ambitionez sa am una de 3000 de euro...(e doar un exemplu)

E bine ca exista modele de genul "uite ca se poate", insa metodele lor au aplicabilitate redusa si nu pot fi (la nivelul "maselor") decat generatoare de nedumeriri de genul: "cum se poate asa ceva?".

Opinia mea. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Eu am auzit la emisiunea lui Maruta,cu ceva timp in urma ce-i drept,ca a cheltuit in jur de 60mii de euro pe remodelarea corporala,ca sa ajunga la formele de acum,iar silicoanele au costat mai mult decat stiam eu ca ar costa..In banii astia sigur intra si ceva operatii,ca doar la salon,fie el cat de fitos mi se pare totusi exagerat de mult.De altfel,stiu ca au vorbit despre ce si-a facut insa eu butonam telecomanda si am schimbat,ca nah,chiar nu ma intereseaza ca Luciu si-a remodelat corpul de 60mii de euro.
Emisiunea cu pricina sigur e pe undeva pe site-ul protv-ului,printre alte emisiuni de-ale lui Maruta,dar nah,iti trebuie multi nervi,timp si interes sa o cauti.
In rest,casa de piatra si sa fie sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

In primul rand, imaginea ei este sursa ei de bani: cum arata e ceea ce ii aduce bani. Logic ca trage tare pt imaginea ei. Apoi este presiunea enorma pusa pe ea de media. Eu imi amintesc un interviu dat de ea imediat dupa ce venise de la spital cu tripletii in care a vorbit putin despre copii, apoi tot interviul a fost despre ce diete urmeaza, cand revine 'pe sticla'. Are menajere, are bone care sa ii ingrijeasca copiii, treaba ei este doar sa arate bine. Nu cred ca a intrebat vreun reporter daca a alaptat macar o zi sau de cate ori pe noapte se trezeste, cate oale de mancare face pe zi sau cate ore petrece cu copiii zilnic. Cand nu ai altceva de facut decat sa arati bine, normal ca rezultatele sunt spectaculoase, privite de o mama 'normala'. Daca si buzunarul te ajuta sa apelezi la chirurgie si tot felul de tratamente-minune, nimic nu trebuie sa ne mire



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Uite ca m-am uitat si eu, ca ma facurati curioasa. Nu prea privesc la tv, dar imi recuse pe langa ureche zvonul ca se marita Luciu, doar ca nu retinusem exact cand.
Eu cred ca nici ea, nici medicul nu spun tot.Medicul nu a intrat in amanunte, dar a spus totusi cate ceva (de exemplu: "A urmat un tratament de sculptare a corpului cu laser, prin care a fost arsa grasimea in exces. Rezultatul s-a masurat in centimetri in minus, muschi mai fermi si o piele regenerata.")
Imi amintesc ca dupa prima sarcina, am vazut intamplator o emisiune, sau am citit undeva, nu mai stiu, in care povestea cum a slabit ea mancand compot de mere neindulcit, supa de pui si batoane cu fibre. Dupa sarcina cu tripleti, iar am auzit-o spunand ca a slabit mancand dimineata un baton si apoi mai nimic, pentru ca e foarte ocupata si de multe ori uita sa manance. Adica in afara de batonul ala de dimineata la o cafeluta si eventual un iaurt pe la pranz, daca isi aducea aminte, nu mai manca nimic. Desigur, sala "la greu" in fiecare zi.
Sunt convinsa ca depune foarte mult efort ca sa isi recapete/mentina forma, in fond din asta traieste. Dar iarasi sunt convinsa ca fara ajutorul tehniologiei moderne, rezultatele nu ar fi atat de spectaculoase. Pentru cine e dispus sa se supuna la tot felul de tratamente pentru a-si reveni cu orice pret, exista solutii. Am vazut atatea fotografii cu staruri aratand cand perfect, cand cu sunci cat casa, incat sunt convinsa ca ceva ne scapa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mey lasati-o pe asta cu femeile obisnuite. daca ai chef de sport gasest o ora si de mancat corect nu conteaza cati copii ai, abdomenul se face in bucuatarie vorba aia.
Sincer nu ma intereseaza IQ-ul sau din ce isi castiga banii, cred ca o lua omu' de nevasta oricum dupa 4 copii si daca a stat cu ea atata amar de vreme o suporta si cu cateva kg in plus o vreme. De sani nu ma intereseaza, asta ii place asta face, ca nu s-a maritat cu mine si nici nu i-am platit eu.

Totusi femeia asta a avut tripleti in burta plus ca era a doua sarcina. Nu putea sa ia 7 kg mancand sanatoas sau alte chestii de astea, a dus pana aproape de capat o sarcina cu tripleti, i-a nascut pe toti sanatosi si cred ca vreo cateva luni le-a pierdut si cu oprelistile cezarienei. Ti se mai lateste bazinul, se mai lasa pielea, acum ma amagesc singura ca avea corset, prea arata talia aia perfecta. Omorati-ma dar ma mananca invidia :)



Mergi la inceput