S-a maritat si Nicoleta Luciu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaDani

ar mai exista o posibilitate, usor SF, dar e posibil orice : poate are contract cu trustul mediapro, cine stie ce clauze or fi trecute pe-acolo...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)


Mi se pare mult mai plauzibil sa NU aiba niciun contract in momentul de fata.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui gogosel
Cu ce o avantajeaza pe Simona Sensual ca stie cat e valoarea lui pi sau ca se lauda ca a fost la olimpiade matematice. Cu nimic! O vad cu ochi mai buni pe Luciu.



Am vazut emisiunea si, din contra, NU stia valoarea lui pi, a gresit si la tabla inmultirii, a si cantat (!!!), a si vorbit (!!!) dar mai bine ne oprim aici.

Ambitie s-avem si slabim si noi (daca n-am slabit inca)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Citat:
citat din mesajul lui gogosel
Cu ce o avantajeaza pe Simona Sensual ca stie cat e valoarea lui pi sau ca se lauda ca a fost la olimpiade matematice. Cu nimic! O vad cu ochi mai buni pe Luciu.



Am vazut emisiunea si, din contra, NU stia valoarea lui pi, a gresit si la tabla inmultirii, a si cantat (!!!), a si vorbit (!!!) dar mai bine ne oprim aici.

Ambitie s-avem si slabim si noi (daca n-am slabit inca)





Mai, am dat un exemplu care nu este fix asta, dar stiu sigur ca se lauda ca stie matematici, frate. Nu fix valoarea lui pi, etc. Dar afirma ca a si fost la olimpiade.

Faceam o comparatie intre cele doua oarecum egale din show bizz,ma rog- Luciu si Senzuala. Eu inclin cu ceva aprecieri spre Luciu. Atata tot. Adica , nu cred ca este chiar asa boamba, ca si Senzuala are bani si se invarte prin reviste... Dar daca nu este un minim de judecata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Pai tocmai asta e, ca, daca le compari, Nicoleta Luciu iese clar in avantaj. Le-am "auzit" pe amandoua si pe SS nu-mi doresc s-o mai aud vreodata, mi-a ajuns .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ba conteaza enorm de mult banii, timpul si prioritatile ... Si desigur ambitia care si asta e guvernata intens de motivatie. La ea motivatia este profesia ... Toti suntem "in shape" in profesia noastra, sa fim seriosi. Eu cand am facut scoala aveam full time job, eram gravida si aveam un bebe acasa ... Am avut o ambitieeee termin de si acum ma mir de mine, si mi-am gasit si timp si nu m-am simtit vinovata ca parasesc copilul acasa si am gasit si bani pentru scoala, dar ambitia era alimentata de cu totul alte motive decat "invat pentru mine" ... Asa ca, eu nu inghit asta cu "bravo ei" , mvai ambitia, a facut-o pentru ea ... A facut-o in primul si primul rand pentru ca face parte din profesia ei si asa cum noi ne-am dus la scoala cu 100 de obligatii acasa, asa s-a dus si ea la sala si a mancat "nimic" ...
De ce nu facem si noi asa, pentru ca motivatia noastra nu este suficient de puternica, pentru ca aspectul exterior nu este o prioritate si pentru ca e greu. E mult mai usor sa faci ceva greu ca "trebuie" decat "ca asa e bine"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Buflea, dar asta nu-i stirbeste deloc meritele :)))))



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cu 22000 de euro nu stiu cine NU ar arata asa.
De admirat mi se pare Jennifer Lee:
http://en.wikipedia.org/wiki/Jennifer_Nicole_Lee


Nu v-ati uitat la Frumusete pe muchie de cutit si la toate celelalte emisiuni unde se duc oameni care nu arata bine si care nu au posibilitati sa investeasca in ei, si ies modele?
Nu mi se pare nimic iesit in comun la ce a facut ea, am vazut destule femei care au slabit dupa nastere fara zeci de mii de euro.

Adica, felicitari pt. perseverenta si rabdare, da' femeia traieste din cum arata, alta meserie n-are. r fi culmea sa fie delasatoare cu aspectul ei.

Pe Kate +8 ati vazut-o? E o diferenta intre cum arata acum, cand are bani garla si cum arata inainte cand nu avea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Buflea, dar asta nu-i stirbeste deloc meritele :)))))

Pai dupa mine, nu e vorba de nici un merit ... Este firesc cu motivatiile ei sa arate asa, asta este normalitatea ceruta de profesia ei, asa cum normalul in profesia ta este sa canti la pian. Daca ai canta prost la pian toata sala ar da ochii peste cap, asa cum si daca duduii asteia i-ar atarna burtile toata presa de scandal ar da ochii peste cap.

Ce vreau sa spun cu asta este ca personajele astea publice nu trebuie sa fie modele pentru noi pentru ca nu avem aceleasi prioritati si motivatii. Daca o punem acum pe Luciu sa citeasca o analiza financiara, va garantez ca eu arat de 100 de orimai bine decat ea ( cu conditia sa inchideti ochii si sa ne ascultati vorbind ).

Si da, si eu sunt invidioasa, rau ... Sa mai spuna cineva ca aspectul exterior nu conteaza ca il mushc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

aaa....eu nu mai cant la pian in public , eu il chinui pe ala care canta (scriu muzica)

in orice meserie poti fi bun sau prost, cine e bun, desigur ca are merite :)




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

A facut-o in primul si primul rand pentru ca face parte din profesia ei si asa cum noi ne-am dus la scoala cu 100 de obligatii acasa, asa s-a dus si ea la sala si a mancat "nimic" ...

De ce nu facem si noi asa, pentru ca motivatia noastra nu este suficient de puternica, pentru ca aspectul exterior nu este o prioritate si pentru ca e greu. E mult mai usor sa faci ceva greu ca "trebuie" decat "ca asa e bine"


Foarte bine punctat, Buflea

Iar in final nu cred ca a costat-o suma respectiva de bani, intreaga, intrucat medicului respectiv i-a facut ditamai reclama, peste tot, a fost chemata in emisiuni sa povesteasca despre procesul de slabire, asa ca eu cred ca i s-a decontat destul din suma [;-)] - fata desteapta la faza asta.

Mergi la inceput