MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Andacos, de dragul discutiei uite aici ce IG are telina fiarta http://doi4montignac.blogspot.com/search/label/3.IG%20in%20ordine%20alfabetica . Zice totusi ca are o cantitate mica de glucide pure si ca nu afecteaza glicemia. La fel si morcovul. Dupa parerea mea astea sunt modificari comerciale :( Prima lui carte era mult mai restrictiva, apoi s-a mai relaxat putin . Dupacum ziceam, doar de dragul discutiei pt ca eu pun in ciorba si morcov si telina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

si eu la fel pun in ciorbe si morcov si telina..si pastarnac..chiar acu am luat o radacinoaica de pastarnac ca imi place cum arata data prin razatoare.. sa-mi fac ciorba de afumatura
io despre monti cred asa...nu cred ca stilul de viata trebuie schimbat asa de drastic daca nu are un motiv intemeiat..cum ar fi cresterea Ig prin fierbere a morcovului...adik dpdv nutritiv..nu compari morcovu cu porumbul oricum l-ai intoarce si pe ce parti...pe langa toate astea...ce zeama e aia fara radacinoase?ce sa pui in ea?doar ardei si rosii?

am luat si vinete...dar parca daca pun vinete langa iepure trebe sa pun si ardei...ce parere aveti?sa las si vinetele la macerat?uoooof..iepurila asta imi da batai de cap...de asta trec un pui de si o sa iau hotararile cu capul limpede dupa ce ma trezesc

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Eu nu as pune vinetele la macerat. Si de ce e musai ardei? Vinetele eventual le poti taia bucatele, le sarezi si le lasi la scurs sa nu se amarasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

buna idee...nu le tai azi...le tai maine cand pun iepurele la cuptor..ca daca le las pana maine se inegresc parca nu?..am spus eu ca e buna ideea asta cu vinetele da nush ce sa mai spun..ca mi-i sa nu-mi amarasca carnea..uoooof

mi-am luat capsuni...si cred ca o sa merg iara la market sa-mi iau ceva smantana sa fac frisca pentru ele...ca mi-i a manca ceva dulce..

ps: am editat mesajul asta de vreo 7 ori scriu parca is analfabeta!!

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Adevarul e ca ca pina acum vreo saptamina-doua poate,eu n-am folosit morcov!Tzelina da(ca repet,nu pentru a ma contrazice sau din alte motive),pentru ca in cartea mea nu era interzisa!

Brindusik,eu am facut ciorba/supa in ultimele 2 luni cu legume ce alta data nici prin cap nu-mi trecea sa le pun la ciorba/supa:gulii(date prin razatoare insa nu mi-a placut ce gust a dat,insa taiata in doua si apoi scoasa,e ok),conopida,pastai,bostanel(sau zuchinni)dat prin razatoare,astazi am pus un pic de mazare in ciorba,praz...cred ca am pus toate legumele acceptate in prima faza!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Ma omorati cu ciorbele ... pai daca aia nu, aia nu ... ajung sa nu mai fac deloc. Cred ca totusi morcov nu voi pune inca, dar la telina nu renunt pt ca vad ca a functionat pana acum ( nu ne-am mai cantarit, dar cred ca suntem pe drumul bun )

Puisor , ce crema de branza? Philadelphia ? Dar nu e sarata?

Andacos, in cat timp a slabit baiatul tau 14 kg ? Felicitari !

Brandu si eu voi presta la masa de seara capsuni cu frisca din smantana dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, langa vinete mai ai si legumele din marinata.

Mel, poti folosi si filadelfia. Eu folosesc o crema din Lidl ca e mai ieftina si cantitate mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro asa ma bate gandu sa pun si 2 cartofi de nu-ti pot spune
tocmai ce am pus in apa clocotita coastele afumate...
ma bag la bucatareli...ce urasc io e sa tai treburile si sa le dau prin raztoarecade cerul pe mine nu alta


Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoarooooooo SOS ..cat e 150 de grame de faina ca am cana numai de lichid am pus 4 oua si ma gandesc sa pun 150g de naut si restu de tarate...ce spui???dar mai intai ajuta-ma cum sa masor

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

acu....am facut compozitia cam de clatita mai groasa(pus din ochi cam 3 sfeturi de cana de faina de naut si cam o cana de faina de integrala..care avea si seminte prin ea de diverse)...

insa..nu am tava de briose..in schimb aveam paharele de hartie de briose...concluzie..briosele mele o sa iasa chinuite..da numai rotunde nu o sa fie..is curioasa cum is la gust..am pus in ele rosii uscate(ce aveam prin frigi), cascaval, bacon(pe care l-am pus in teflon mai intai si l-am rumenit putin), si masline verzi...sa vedem ce-o iesi acu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput