MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Oana subscriu la cele scrise de fete mai sus. Mananci f. putin. Brandusikul are dreptate - mananca fara frica pt ca nu ti se va intampla nimic rau daca respecti regulile.

Astazi sunt happy . - 53,5 kg, deci in 10 zile s-a topit 1 kg.
Sotzul a scapat de 4,7 kg.

Meniul de astazi :
MD: omleta cu rosii
P: ciorba de loboda si file de rechin la gratar ( l-m cumparat pt copii si pana la urma l-am halit eu )
C: o salata mare din rosii si salata verde, un iaurt normal .
Desert: capsuni + doua randuri de cioco Milka indulcita cu fructoza ( este super buna, daca va incumetati ...)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Brandu, parca esti mai bine ,sau mi se pare mie ? Cred ca stiu despre ce cioco vorbesti - Shogethen sau cam asa ceva - am recunoscut-o dupa descrierea patratelelor deja separate. E buuuuuna cea cu lapte. Am sa-mi cumpar si cu 65% sa vad cum ma impac cu ea.

Am citit pe undeva ceva de niste cartofi dulci la cuptor ? Avem voie ?

Ninha, ce ziceai ca faci cu zmeura? Spune repede retzeta.

Puisorule, pe unde esti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel is la fel...dar incerc sa scot capu la suprafata..da tu nu ai somn la orele astea?

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Oana, siropul de agave nu e chiar asa de natural cum pare. E tot fructoza sub forma lichida. Si nici fructoza nu e prea grozava, asa ca trebuie limitat si consumul ei. De atatia ani de cand tin monti am tot studiat problema indulcitorilor si cei mai sanatosi sunt Stevia si Xylitolul. Stevia gasesti sub forma de pudra sau lichida la Plafaruri. Xylitolul din pacate e foarte scump si se foloseste in aceeasi proportie cu zaharul deci nu e convenabil. Si incearca sa mananci sa te saturi. Asa vei putea tine dieta mult si bine

Ninha, imi place de tine ca te incumeti la asa preparate sofisticate . Am citit si eu la un moment dat despre macarons dar mi s-au parut tare greu de facut. Habar n-am daca merge crema cu mascarpone poate? Sau ceva crema de branza gen Filadelfia? Oricum toata admiratia ca te bagi la asa creatii

Gabi, eu eram aia cu hernia de disc operata. Ce sa zic,sunt cazuri si cazuri. La mine sincer nu cred ca se putea evita operatia. Am vazut cu ochii mei pe RMN hernia si nu cred ca mi-o putea cineva baga la loc. Dar intr-adevar gimnastica si masajul ajuta. Sanatate multa sotului Despre pielea in exces de pe abdomen, doar cutitul o mai poate repara. Acolo sunt fibre elastice rupte care nu se mai lipesc la loc. Spor la sport

Mel, stiu ca e amara ciocolata, dar e chestiune de educatia gustului. Eu acum daca mananc ciocolata cu mai putina cacao mi se pare gretos de dulce . Felicitari pt slabire mai ales sotului,ca tu nu prea ai nevoie de dat jos kg Cum e rechinul? Tot am vazut prin market dar nu m-am incumetat sa cumpar.

Ilinca, daca vrei sa incerci si stevia lichida, gasesti la magazinul naturist din Cora. E vreo 7 lei.

Brandu, fa mazare cu oua ochiuri. asta e meniul meu clasic de criza

Somleac, hai mai zi-ne macar de copii daca nu de monti

Dana,tot bizi?

Meniu ieri:
MD:zuchinni a la Maya
P: gratar de piept de pui cu salata de varza si castraveti
C: abatere

Azi deocamdata am mancat ultima portie din tarta cu somon iar mai departe scrie in carte Mai vedem ca va fi o zi lunga tare...

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro nu prea le am eu cu ouale ochiuri...dar parca as face niste briose din alea cu brinza si rosii uscate..trebe sa mai gasesc reteta iara si cred ca se executa...iar mazare...cea pe care o am...nu am fost atenta cand am cumparat si am crezut ca e linte da e de fapt mazare uscata taiata in doua

azi o sa mananc ceva paste integrale cu sos de rosii sau orez gol (sim nev sa mananc fainoase nush de ce )

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Salutare fetele,

intru repede sa spun meniul si merg sa calc( profit ca doarme Elena)

MD: wassa+gem prune; cafea
G: putina sunca de Praga+1/2 rosie
P: ciorba de perisoare+ceapa verde
G: mar
C: ardei umplut cu iaurt

Azi termin mancarea, maine cred ca fac o ciorba de fasole( acrita cu bors si mult leustean verde)..
Ma simt mult mai bine de cand mananc ciorba zilnic...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

meniul de azi
astept CRITICA pentru ca eu chiar o privesc in mod constructiv

MD - 1 wassa cu telemea si rosie + 1 wassa cu magiun fara zahar
G - am fost in sedinta deci nimic
A - 2 wassa cu sunca + un fresh de portocale cu un glob de inghetata!!!!
G - 2 mere
C - bors de pui

ma bucur sa va gasesc aici Ilinca si Btz

Puisor o sa incerc sa gasesc si eu pliculetele, merci de info


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Milka am luat si eu e tare buna...


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

oana nu e permisa lipida(sunca ta) langa glucida (freshu de porto si inghetata)...fructele isi maresc Ig-ul prin stoarcere+ pierzi si din fibra necesara la digestia totala

iar de Milk...nu mai spun nimic ca ai inteles si singura ca nu e buna..daca te uiti la ingrediente o sa vezi ca primul ingredient e zaharul nu masa de cacao..deci pe langa faptul ca nu e permisa..e un gunoi de aliment (Mencincopschi spunea ca daca primul ingredient e zaharul la un produs... !)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

oana nu e permisa lipida(sunca ta) langa glucida (freshu de porto si inghetata)...fructele isi maresc Ig-ul prin stoarcere+ pierzi si din fibra necesara la digestia totala

iar de Milk...nu mai spun nimic ca ai inteles si singura ca nu e buna..daca te uiti la ingrediente o sa vezi ca primul ingredient e zaharul nu masa de cacao..deci pe langa faptul ca nu e permisa..e un gunoi de aliment (Mencincopschi spunea ca daca primul ingredient e zaharul la un produs... !)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




Milka e fara zahar! e pentru diabetici!

legat de fresh, ai dreptate...


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput