MONTIGNAC (172)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ca sa udatez subiectu..nu imi e prietena..e doar o amica fata respectiva...si ceea ce parea a fi o apendicita o fost de fapt un chist pe ovarul drept care s-o spart..dar acu e ok..or curatat-o acolo si e cat se poate de bine..


iar eu de vineri dimi nu am avut net acasa...abea azi i-am dat de cap ca ma facea cu nervii nu alta(adik mai mult ca atunci cand ajungeam seara acasa de la spital nu aveam net desi eram rupta de somn)..si mi-am dat eu seama(daca mai era nevoie) ca is prea smart

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Eu m-am simtit chiar parasita pe aici , sambata si duminica parca nici nu mai existati.

Intrati si voi macar o data pe zi, ca mi s-au lungit ochii dupa voi...

Puisor, deci Heidi zici tu maica ? Cu ce e indulcita ? La masa glucidica sau la cea cu proteine si lipide ?

Brandule, am crezut ca nu mai Montignuiesti si cand colo net-ul bata-l vina !

Meniul de astazi:
MD: cereale cu iaurt 0%
P: ciorba de loboda si miel la gratar
C: branza cu rosii, salata de spanac si un iaurt normal. Desert ciocolata Milka dupa care plangeam mai sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, ma bucur ca a fost doar netul vinovat pt absenta

Mel, daca ciocolata are 85% cacao nu mai conteaza cu ce e indulcita ca tot are IG mic. Foarte frumos meniul tau si imi plac si cerealele de dimineata, carbi sanatosi.

Daca va intereseaza in Lidl am gasit mozzarela light de la firma Linessa.

Sa aveti o zi frumoasa La Cluj cred ca va ploua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

intru pe fuga ca s-a trezit buburuza( bine ca a dormit pana acum ca am gatit!)

Ani zici ca-i buna prajitura?? eu cam evit sa fac dulciuri, dar poate o incerc si eu.

Meniul de azi:
MD: wassa+gem (2 feliute)+cafea
G: o cana de bors
P: ciorba de perisoare cu ceapa verde!(pe saturate)
G: iaurt sau fruct
C: un ardei umplut( carne+quinoa)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Carmen, sa stii ca nu e foarte dulce prajitura. Am pus cred ca vreo doua linguri de fructoza in blat si inca una sau doua in crema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci nu am chef de nik nik

meniul meu azi
MD: wasa cu humus si un cranacior de casa
g: porto si un bounty
P: niste file de la cuptor cu legume
G: cred ca un mar si o banana (e posibil sa merg la sala)
C: cred ca un iaurt cu wasa sau ceva..sa vad cat de tare ma muncsc la sala si cat de obo o sa ajung acasa

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

ma primiti si pe mine?

mi-am facut tema de casa si am citit cartea dar partea practica ma doboara

MD - 2 wassa cu pateu si 1 rosie
A - 2 wassa si 1 mar (nu am reusit sa ies in pauza de masa si astea le-am avut in sertar)
wassa e permisa doar dimineata?
C - salata cu telemea
fructele doar dimineata se pot consuma? eu parca asa am inteles


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Oana, te primim daca ne spui de unde esti ardeleanca? Glumesc . Fructele le poti manca oricand pe post de mancare si sa fie inainte cu o jumatate de ora de masa sau doua ore dupa. Nu mai stiu care era regula cu wassa . Eu zic ca seara ar fi de evitat pt ca are carbohidrati si seara nu mai avem nevoie de energie.

Brandu, cam apatica mama, ce-i asta? Baga niste carbi sa iti revii

Eu numai ce am ajuns de la aqua si sunt franta. Azi am mancat prostii dar asa au fost circumstantele . Voi sa fiti cuminti si sa slabiti frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

oana bine ai venit! eu mananc wasa aproape numai dimi pentru ca numai dimi am nev de ceva pe care sa ung diverse:brinza, salata de vinete, humus...dar nu ma dezmint sa mananc wasa si in alte parti ale zilei daca mancarea o cere

puisoaro sincer nush ce-i cu mine de vreo luna...parca nu reusesc sa-mi mai revin

azi nu am mai mancat banana da nici la sala nu am mai ajuns

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Brandusikule, ce cu tine mai puiutz?

Puisorule,mi-am cumparat Heidi 85% dar e amara raaaaau . Mie imi place ciocolata duuuulce . Ufffff !!!!

Oana, bine ai venit ! Spor la slabit !

Fetelor eu nu ma pot lauda cu nimic. Am 9 zile de dieta si doar 400 g in minus. Mi se pare foarte putin, dar mai incercam.
In aceeasi perioada sotzul mi-a slabit 4,2 kg.
Amandoi am mancat zilnic pe saturate. Asta imi place la Monti !

Meniul de astazi :
MD: Potocala si capsuni, cafea neindulcita
P: somon la gratar, ciorba de loboda
C: ghiveci din legume ( conopida, brocoli, vinete, dovlecei, ciuperci, fasole verde, ardei gras, ceapa) + Desert : putin mascarpone amestecat cu fructoza si zmeura

Mergi la inceput