Cel putin 10 kg jos (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

anna, eu cred ca trebuie sa te hranesti, serios si mai ales sa ai rabdare si sa nu ai sperante mari, sa nu crezi in minuni pe termen lung.
incepi sa te hranesti sanatos, putin si bine, si mai ales des, sa respecti mesele principale si rezultatele vin, si nu te mai cantarii zilnic, macar saptamanal daca nu poti mai rar.
important este sa slabesti si sa nu te ingrasi la loc cum mananci cate ceva nepermis, ptr ca nu vei putea toata viata sa te abtii non top de la toate gustarile nepermise.

de Paste clar voi manca salatele pe care le pregatesc si ele vor contine maioneza sau sosuri din iaurt/smantana, si friptura+bors ied/miel si pasca cu ciocolata, asa ca important o sa fie cantitatea si sa ma mentin pe linia de plutire in cele 2 zile.apoi revin in forta.
sunt gurmanda si altfel creez probleme creierasului meu daca nu ii satisfac si lui putinele cerinte, cateodata

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La mine se vede cu ochiul liber.Dupa patru zile de stat acasa cand m-am apucat de iesit la cele munci fetele mi-au spus ca am slabit vizibil.Se si vede cu ochiul liber ,in conditiile in care daca iau doua pranzuri ca la carte nu mi-e foame deloc.Sunt curioasa daca e de la dieta sau de la reducerea cantitatilor de combinatii,lipsa painii si a dulciurilor.Si sunt curioasa si daca voi mai continua ce se intampla.Dupa 8 zile schimbarea e foarte mare si flamanda nu am stat.Curiozitatea mea e alta.Daca schimb ordinea ce se intampla?Ziua de carne se nimereste in ajunul pastelui...si restul chiar de cele trei zile ale pastelui....insa vreau sa verific pana la capat daca e valabuila dieta asta sau e doar reactia organismului.

Eu stiu ca normal e cam 1.5 kg pe saptamana,cam 6 pe luna....patru sunt ok...zic eu.

Azi am ratat pranzul de legume,diseara nu o sa am timp....maine bag pizza si gata.

a,si nu stiu cum dar s-au dus 2.5 kg.....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mie personal , in condt in care nu este vb de o persoana cu obezitate, mi se pare mult 6 kg/luna.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Va multumesc pentru felicitari , asta da imbold

Anna, nu au dat rezultate pentru ca, dupa parerea mea si cu aplicatie strict la mine (sigur e si la altii dar eu nu generalizez si nici nu dau sfaturi):
1. reusita vine din interior, intai trebuie sa o am la nivel psihic apoi totul se muta la fizic (si aici ma refer la slabit caci despre asta vorbim aici)
2. pentru ca a trebuit sa ma conving singura ca slabit sanatos fara sport nu exista;

In plus, nu degeaba se spune ca nu dieta e cea mai importanta ci mentinerea de dupa, stilul de viata pe care il adopti.

De ex in caz de raceala in nici un caz nu te pun pe picioare prajiturelele si kfc. Fructe, legume, proteine, aer curat, astea-s remediile - si asta trebuie sa faci si cu tine si sa tii minte si pentru fetitele tale....

Lulu, intr-adevar, daca ai de slabit 6 kg nu ai cum sa le dai jos intr-o luna; daca ai 30, exista sanse dar cu mult sport.

Ellinia, te astept la o Rina . Eu azi sunt la ziua 12 si ma simt si super bine, nici nemancata nu-s, imi fac si poftele (ieri a fost ziua de carbohidrati si la "cina" am avut un desert + ciocolata neagra. surprinzator nu am putut sa mananc ciocolata normala aleasa insa mi-a placut cea neagra pe care nu o suportam..)

Bonsai, nu te lasa, 500 gr pe sapt este foarte bine, nu renunta

Laura, pune o poza cu tine de la eveniment pe frigider ca poate te motiveaza sa ramai acolo unde esti macar si sa nu o iei in sus ; in plus, tu vorbesti de ambitie???

eumada "Respectarea regulilor alimentare in ordine zilnica exacta, respectarea orelor de masa si a combinatiilor de alimente propuse, consumul unei cantitati suficiente de apa si exercitiile fizice regulate sunt principiile de baza ale acestui regim alimentar (...) Foarte important: ordinea tipurilor de zile nu trebuie schimbata "
Cred ca daca dai un google descoperi si raspunsul la "de ce".
Mie mi se pare logic ce scrie in carte asa ca am ales sa respect si atat.

O saptamana minunata tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genioaranico spune:

Buna fetelor.va recomand urmatoarea dieta:
ora 8.00-un ou fiert,50 g branza fara sare,o rosie,un castavete,o felie paine secara
Ora 10.00 - o banana sau 250 g orice fructe
0ra 13.00-14.00- pui la gratar si o salata mare
Ora 16.00-250 g fructe
Ora 19.00 un iaurt mare de 400 g si o felie paine secare
Bauturi permise:cafea,ceai neindulcit
Slabesti garantat 3,5 kg in 2 saptamani.chiar da rezultate.
Bafta.buzna genioara nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hello
Azi pentru raport inca un kg s-a dus ,deci dupa nici 2 saptamani de Rina am minus 2 kg
Felicitari tuturor pentru ambitie.
Sa treceti si la mine kg pierdute ca ma ambitioneaza

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata,

Arturicii, , super felicitari si you go girl!!!! Si te admir si pentru renuntarea la cappuccino (zise cu o cana mare de cappuccino in fata). Si ai dreptate cu slabitul ca vine din interior, la un moment dat vrei cu adevarat si atunci reusesti.

Lulu, de acord cu tine, si eu sunt asa, de Paste sau daca ies undeva maninc ce imi pica bine, nu stau pe o salata si un mar. La urma urmei, vrem sa aratam bine, dar si sa ne simtim bine.

6 kg intr-o luna mi se pare foarte mult, doar daca esti obez, intr-adevar, sa reusesti...chiar si cand aveam de slabit 20 kilograme si faceam sport de 4 ori pe saptamina, si eram atenta la ce mancam, nu am reusit sa slabesc atit... dar am slabit cele 20 kg si am ramas de aproape doi ani la aceeasi greutate. Acum mai vreau 1-2 kilograme probabil, dar e o lupta grea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza la pranz.

Raport stagnare 62,5 ar fi ceva minus da las asa ca nu e o perioada super.

Arturici felicitari , cum apar florile cum pun poze.

Lulu ceva ca la tine am patit si eu ,mi-au iesit un pic oasele la suprafata si la cantar nimic si cam am speriat lumea .

Anca felicitari si tie si lui Mada.

Iris ma duc la disneyland in mai deci mai am de asteptat, copila numai poate de bucurie si deja e problema cine va merge cu ea in atractii ca olandezu a zis pas asa ca o sa vin mai alba inapoi plus ca domnisoara ca inaltime este inalta cred ca peste 1,35 la aproape 7 ani asa ca vor fi multe atractii.

Eu am sa zic ceva eu am slabit destul de mult pentru 3 luni aproape 13kg dar la mine renuntarea la dulciuri si nemancatul dupa 7 si-a spus cuvantul.Eu merg super mult pe jos ,plus ca in fiecare zi am diverse activitati si de aici slabitul.Numai ca acuma simt ca ma cam scurg pe jos uneori si cica ar fi necesara o vizita la medic si eu nu prea sunt prietena cu medicii om vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

gusta, asa este, ma usuc vazand cu ochii si cantarul stagneaza.
azi nu am reusit sa aflu cate kg am, m-am socat cand m-am urcat pe el...arata 78.5, nu mai are baterii, asa ca azi nu am ce raporta. eu simt ca m-am uscat, dar....

azi am la pranz salate (sfecla cu usturoi+patrunjel+chimen+lamaie)si una din morcov fiert+catof fiert+sfecla fiarta+ceapa rosie+iaurt+chimen)
de dimineaza am mancat o cutie mica de branza de vaci, si cam atat pe ziua de azi.poate o sa gust la cina o bucata extrem de mica din gratarul de vitel pe care il fac ptr baieti(carnea este pusa la marinat).

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu raportez stagnare. Am exact aceeasi greutate ca saptamana trecuta, spre dezamagirea mea, insa nici nu am facut nimic sa se duca acul cantarului in jos. 61.2 kg. Ma ambitionase putin caldura, insa acum ca s-a racit la loc vremea, nu mai am chef de slabit. Shame on me

Mergi la inceput