Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:


Doamne, Mirela. Nu mai pot de ras. Sunt INCREDIBILA. Ma credeam superman, dar de fapt eu ma dadusem cu NEUTRALIZANTUL pe fata, in loc de acid. Si pe cuvant ca n-am baut nici macat o picatura din anestezicul lui ramiris. Sunt efectiv pe jos de ras!

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

, pensula o poti spala.
Nu-mi vine sa cred ca nu te pisca deloc. N-am mai auzit asa ceva si nu stiu ce sa-ti spun.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Glimmer, cel mai bun anestezic posibil, se numeste neatentie, ca sa nu zic prostie Atat de emotionata am fost, incat am incurcat sticlutele.

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Delyutz, scuza-ma daca nu iti arde de gluma, dar ce anestezic ai folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Doamne, fetelor, vroiam si eu sa ma arunc in flacari maine seara, dar mai aman o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Eu pana maine..ca azi banuiesc ca nu mai are rost. Deci eram cu postul lui ramiris in fata, cu pagina de pe peeling chimic deschisa si cu foia de instructiuni in fata, inima cat un purice. Si cand am vazut ca nu simt nimic, imi venea sa plang de ciuda, zic chiar sa fiu eu atat de defecta...si cand colo, defectiunea era altundeva, nu la fata

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Doamne, fetelor, vroiam si eu sa ma arunc in flacari maine seara, dar mai aman o saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz


Doamne, Mirela. Nu mai pot de ras. Sunt INCREDIBILA. Ma credeam superman, dar de fapt eu ma dadusem cu NEUTRALIZANTUL pe fata, in loc de acid. Si pe cuvant ca n-am baut nici macat o picatura din anestezicul lui ramiris. Sunt efectiv pe jos de ras!






Esti criminala, zau asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Doamne, Delia mama.... ce-am mai ras dar mi s-a luat o piatra de pe inima, bine ca e asa... lasa ca ti-l faci maine, fara anestezie
Faza asta imi aminteste de o mama care s-a chinuit mult pana sa-i administreze oral supozitorul cu paracetamol copilului, ca nu voia dom'le copilu' sa-l inghita ca cica e rau la gust, nu putea si fabrica sa puna vreun aromatizant in el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Deci eu nici acum nu imi revin din "soc", ma bufneste rasul cand ma gandesc. Nu-mi vine sa cred ca am fost capabila de asa ceva
si cat de concentrata eram, ca sa nu mai vorbesc de emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Fetelor, ce crema post-peeling folositi? Pe mine nu ma intereseaza in ideea de a folosi dupa vreun peeling (am tenul mult prea fragil), ci pentru ca ma gandesc eu ca trebuie sa fie tare hidratanta si reparatoare...

Mirela, m-am uitat si eu pe site, si ma intrebam daca nu exista si produse cu concentratii mai mici de acizi, produse pentru uz cotidian, pentru cei/cele care nu vor sa faca peeling, dar vor o "improspatare" mai accentuata a pielii. Pe mine de ex. m-ar interesa un astfel de produs, am avut unul cu acid salicilic de la Paula's Choice (cred ca avea 2-3% acid) si a avut efecte foarte bune, dar as prefera unul "local" decat sa-l tot comand de la ea.

Merci si bafta tuturor curajoaselor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Salcia, crema post-peeling contine panthenol si alantoina. Nu e neaparat hidratanta pe cat e de nutritiva, reparatoare, cicatrizanta si anti-iritanta.
Nu am facut pana acum creme cu concentratie mica de acizi pentru ca nu mi-au fost cerute. Doar pe Glyco-A m-am gandit sa-l fac si o sa-l formulez in curand. Sa vad apoi daca iese la un pret mai bun decat originalul, altfel nu se merita.
Nu te-ai gandit ca poate acidul salicilic ti-a sensibilizat pielea? 2% crema folosita zilnic, face un peeling destul de sanatos si nu toata lumea tolereaza a la log acidul salicilic. Ai tenul gras?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Doamnelor, revin si eu cu impresii, de data asta reale Am facut totul ca la carte, fara emotii, deoarece astea s-au consumat ieri
N-am simtit usturime, ci doar o usoara mancarime, asa cum am patit si de la Glyco de vreo 2 ori pe parcursul celor 5-6 saptamani. Pielea s-a inrosit doar in zona fruntii, acolo unde am insistat un pic, pentru ca de ridurile de acolo vreau sa scap... Acum sunt cu crema post peeling pe fata. Deci totul e ok, abia astept saptamana viitoare cea de-a doua sedinta. Sincer, sper sa aiba efect, tinand cont ca Glyco a cam fost apa de ploaie pentru mine.

va pup

Mergi la inceput