MONTIGNAC (170)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Hello, hello .Bine v-am regasit!

A fost frumos, dar ca orice lucru frumos s-a terminat repede. Important e ca ne-am reincarcat un pic bateriile pana la concediu.

De mancat, am mancat total aiurea la cat de pofticioasa sunt si la cate feuri de mancare erau . Dar am o scuza, gatesc ungurii astia incredibil de gustos( ca gras si hipercaloric nu mai conteaza ). Ne-am balacit o gramada, am fost si la shopping dar din pacate reducerile se terminasera...

Dar de azi am revenit la realitate si la servici

Meniu azi:
MD: mozzarela, wassa, ardei
P: ciorba de fasole uscata
C: mere

La meniul de weekend nu m-am gandit inca, caut maine dimineata.

Asa ma bucur ca a venit primavara si soarele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cand stagnez, se misca cantarul daca micsorez portiile. Si fara gustari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Seara buna!

Fetelor, ce stiti despre cicoare? am inteles ca are ig 15, deci pot s-o beau cu lapte normal.
am citit ca ajuta la slabit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

fetiliiiiiiii ...ce e cu tacerea asta pe aici?
mi-e mi-or venit rusii..deci adio cantar maine+ sa nu mai spun ca simt o nevoie de carbohidtrati rai de nush ce-i cu mine

ieri am fost invitata la masa la chinezoaica mea am mancat ashea:
1: ciuperci negre, cu varza chinezeasca (e un fel de salata da lunga ashea) si usturoi..toate puse in wok si calite -DELICIOASA
2. supa de tofu cu calamar si taitei de fasole
3. tofu cu sos de chili (doar am gustat ca nu prea imi place asa spicy)
4: mancare de anghinare, ghimbir, chili si bucatele mici de porc..la fel in wok(din asta am mancat ca era delicioasa)

toate chestiile astea le-o facut chinezoaica in 40 de minute..sau chiar mai putin...si toate au fost fiecare pe cate o farfurie ..si ne-am saturat 4 persoane (io fiind flamanda)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, vreau si eu o prietena chinezoaica . Te invidiez

Ninha, nu stiu nimic despre cicoare, nici macar ce gust are.

Meniu azi:
MD: clatite americane monti cu magiun de prune
P: supa cu galuste, legume mexicane cu piept de curcan la cuptor( l-am batut ca pt snitele, l-am dat prin parmezan ras si condimente si apoi pe hartie de copt la cuptor)
C: amestec de fructe de padure, mere si fulgi de ovaz la cuptor

Pe saptamana viitoare am spanac scazut, tocanita de ficat de pui si neaparat ceva cu quinoa ca mi-am cumparat 2 kg de pe driedfruits.

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro sa stii ca nu e de lepadat chinezoaica mea..e ff de treaba si ii place sa gateasca sapt viitoare cred ca iar ma duc ..O sa iti mai spun ce mancaruri mai mananc...ca sta cu mine in birou si luam si prinzu impreuna mereu..si imi bag mereu nasu si in cutia ei cu mancare(asta numai daca imi place cum miroase)

oricum cert e ca mancarea chinezeasca se face ff rapidus...si ce am observat e ca ei nu prajesc/fierb tare carnea...si la restaurant cand am fost la fel am vazut..am crezut ca au gresit aia..da vad ca toti obisnuiesc asta

io nu am gatit nimic pentru sapt asta...ieri am fost la piata si mi-am burdusit frigi cu fructe...deci..maine dimi o sa imi pun si io problema ce o sa mananc la prinz:))))))

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

haideti la o aromata si fierbinteeee..

Ninha eu in sarcina am baut cicoare, este destul de buna( acum depinde de gusturi) o beam cu lapte( iesea ca un ness).

Brandusa suna apetisante mancarurile facute de chinezoaica..Asteptam vesti de la cantar saptamana viitoare!

Puisorul in tava unde ai pus snitelele ai uns-o cu ceva? Si cum ai preparat 'desertul' pentru cina? Reteta??
Eu am facut sapt trecuta quinoa cu ciuperci, este super buna..

Sa stiti ca la mine cantarul e un dragut azi arata 70 kg!!! cu toate ca sambata am cam calcat stramb si pentru asta merit multa ...
Azi se implinesc 2 luni de cand am inceput dieta!!!!

Meniul de azi:
MD: baton mar si scortisoara+ branza vaci dietetica cu 2 lingurite gem prune; cafea
G: 15 migdale
P: ciorba de cocos+ muschi de porc la gratar
G: cioco 2 cubulete
C: salata de fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!
ma bag si eu la , cum sa nu!
sunt tare bucuroasa ca am un cantar prietenos azi, 68kg.
Brindu, subscriu la ce zice Puishorul: vreau o prietena chinezoaica cu talent la gatit. da-ne si noua reteta.

va pup si va urez o saptamana frumoasa, cu multe




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Ziua buna si de la mine.
Eu cu muncile,cam greu cu timpul,dar incerc sa va citesc macar.

De cantarit,va dau raportul saptamana asta,sper sa fie unul satisfacator.

Carmen felicitari,sper sa ajungi la kg mult dorite de tine.

Brandusa ce bine suna ce ai mancat tu acolo,cred ca e delicios totul.
wok vreau si eu sa imi achizitionez cat de curand,tot vad pe paprika la diverse emisiuni si mi se pare super.

Andani

Ninha felicitari.

Eu la munci imi car fructe si legume,am noroc ca e program scurt de 6h si la pranz deja sunt acasa.

De gatit nu am facut mai nimic special,tot clasicele mancaruri.
M-am prostit cu o portie mica de cartofi pai zilele trecute,am zis ca odata la cateva luni merge sa iau vreo 2.Sper sa nu fie rau cantarul cu mine zilele astea.

In rest la munci port hainele de inaintea sarcinii,colegele m-au laudat ca arat bine,dar si eu ma simt ok.Mai am de lucrat la burta,dar pe parcurs o voi rezolva.

va pup tare si o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare! Revin si eu cu forte proaspete, mi-am facut de cap in WE, dar na, o data pe an e ziua noastra (a mea si a inimioarei mele).
Oricum, ajunsesem pe vineri undeva la 57 kg, probabil datorita stresului de reintoarcere la servici. Cu torturile din WE sigur m-am intors la 58, dar nu-i bai, recuperez de azi inainte.

Meniul de azi:
- mar
- putina paine integrala cu magiun
- salata combinata (salata, ardei, gulie, carnita piept de pui, seminte floarea soarelui)
- mozzarella, iaurt.

Mergi la inceput