Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

In timpul saptamanii am doua mese, micul dejun care e foarte consistent si, de regula, proteic, la serviciu mananc fructe in vreo doua, trei prize in decurs de opt ore, cand ajung la 4 -5 am masa principala constand din doua feluri, si pana dimineata nu mai mananc decat foarte rar, eu stiu mai mananc un fruct sau beau un iart daca mi-e foarte foame. Mai sunt zile cand sar peste masa de la 4,5 si mananc direct la 6, oricum, nu mai tarziu de 7 in cazuri rare. Cred ca s-a obisnuit organismul asa ...

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

elli, mananci putin, si nu cred ca este tocmai ok ca masa cea mai consistenta sa fie dupa amiaza/seara. evident ca s-a obisnuit asa organsimul, de aceea poate nici nu mai reactioneaza.
incearca o schimbare, ofera-i altceva fata de ce este obisnuit.
trei mese si doua gustari cu pauza de rigoare intre ele, adik intre mese si fructe, ca si aici e o "buba". eu tin cu dintii cat pot de principiile Monti.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Inca o data e demonstrat ca dupa o perioada restrictiva turbez:aseara am mincat aproape o cutie de totffifee.De azi iar devin cumintica.
Va doresc o primavara minunara si sa fiti slabute si delicate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

raportez cu mandrie!!!

76kg!!!

adevarul ca am avut putin ajutor de la ....stomatolog....multe plombe luna feb,multe ore pauza de masa....traiasca ajutorul si dieta!!!!!

...drum lung pana la cele 62-64 kg ale tineretii....,la 170 cm,mai putin chiar nu era posibil deoarece am o constitutie mai "ciolanoasa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

La multi ani fetelor

S-aveti o primavara frumoasa, sa iubiti si sa fiti iubite si mai ales sa slabiti cate kg.
La mine vremea e superba.Numai buna sa incep aveasta zi cu programul meu de sport.
Dupa cum bine stiti aceleasi miscari + iaurtul meu preferat care va fi urmat la pranz de o portie de spaghete cu camari udate din belsug(pe tot parcursul zilei) cu 2 l de apa sanatoasa.
Si pentru ca mai am pofte ascunse...mi-am gasit si pedeapsa perfecta! Si la modul cel mai serios este pedeapsa
http://www.youtube.com/watch?v=nM_amg3812I&list=FLPekAUqYdKBfmRoqzuoVYkw&index=1&feature=plpp_video...exercitiul perfect pentru burticuta si fundulet

O zi superba va doresc

PS: Dulcetica dupa cum se pare am scapat sa-ti ofer o felie de tort...dar daca insisti te pot servi cu cativa morcovei.
Felicitari Bonsai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Esthera, ce grele par miscarile din filmuletul acela ...
Bonsai, felicitari!
Dulcetica, nu dispera ... si eu am dat iama prin torturi in wk ... acum bag capul in pamant si incerc sa recuperez.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:

Ellinia sincera sa fiu doar vizionand filmulteul mie mi s-au parut usoare...insa dupa 8 minute de executie mi-am promis sa nu mai pun gura pe ciocolata
N-as fi crezut ca pot sa fac iarasi febra musculara la maini, burta...si poponet iar la minutul unde stai strijinita pe antebrat si in varful degetelor de la picioare simti cum toti muschii stomacului sunt intinsi la maxim!
Nu degeaba am intitulat-o: PEDEAPSA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

La multi ani si sa aveti o primavara frumoasa si plina de impliniri, cu multe kilograme in minus si un moral ridicat!
Eu nu am mai iesit la raport pentru ca am refuzat sa ma cantaresc. Dupa o perioada mai aglomerat in care am abandonat gimnastica din lipsa de timp, am hotarat sa ies la raport martea viitoare!
Nu stiu ce va fi atunci tocmai pt. ca sambata este ziua baiatului cel mare si cred ca o sa ma arunc in pizza si tort!
Mai vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Am citit recent un articol despre slabit unde se preciza ca nu este important sa tii diete,ci sa te abtii de la mancare.Eu am dat jos 2 kg.Dar la cata pofta am de dulce parca vad ca le pun la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

multumesc pt felicitari!!!

nu le merit,realizarea e minora,doar 3 kg date jos,de la 79 la 76.....

Mergi la inceput