Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Buna dimineatza fetelor,

Mie din pacate mi-a disparut vointza, dar macar statzionez si am grija cat de cat ce mananc. Insa nu am mai facut sport...

Dulcetzica, te admir si eu pentru perseverentza. Nu ne abandona!

Esthera, iti tin pumunii sa fie totul bine. Eu de la stres ma ingras (bine, eu si de la apa ma ingras...)

Rall, vroiam sa te intreb demult si acum am gasit ocazia, fiind intr-un grup mai restrans... tu esti in poza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

Esthera

suplimente?
Nu prea mai iau nimic in ultimul timp...din lipsa de chef- adik din plin lene -si de luat si de mers la farmacie, dar trebuie sa ma mobilizez, vine primavara si sa nu dau in melanconie/astenie si alte cele.
ma cantaresc cum am spus, pe 01 Martie.
Mai, regim tinem, de slabit nu slabim, suntem dereglate ?
Cu glanda zic, ca la mine recunosc...capul o mai ia razna uneori.

Hai , va pup, sa fiti cuminti azi si sa aveti o saptamana usoara.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna dimineata

...desi la ora asta nu prea mai e dimineata
Aseara la taverna am servit doar friptura de iepure(cred ca de la atatia morcovi mi se trage) cu ciuperci la gratar si salata tzatziki. Fara cola, fara vin...doar apa rece.

Dimineata am executat cele 30 de min de aerobic..dar gafaiam si abia respiram. Morala: daca nu-i in fiecare zi...zaci apoi lesinata...dar cu 2 cafele la bord, in acelasi ritm, am continuat aerobicul si uite-ma facand curatenie in casa.
Am 2 iaurturi... cred ca am sa le mananc diseara.
La pranz vom manca de post. Spaghete cu sos de rosii, calamari si creveti.

Pitzi...eu cand am vazut poze cu Andreea Esca..mi-am zis ca si eu pot sa ajung ca ea E bine ca ai grija ce mananci. Multumesc..va simt alaturi de mine.
Lulu..mobilizeaza fetele ca doar de-asta ai la semnatura denumirea de soacra mare Nu s-or vedea pe cantar (la tine) kg pierdute dar daca blugii cad de pe tine....e superrr!
Nici eu nu iau vitamine...oiar daca vine astenia de primavara(aici a venit primavara)...promit ca o tratez cu mai mult spor..si indiferenta

O zi superba va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

[am servit doar friptura de iepure(cred ca de la atatia morcovi mi se trage)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Hello!

Sister, cum te-a parasit vointa? Nu zic ca si eu m-am luptat cu o luna oribila, dar incerc incet sa-mi revin. Si cand mi-oi reveni si eu pac! iar sta sa-mi vina ciclul si o iau de la capat. Sunt si stata in casa de vineri cu copila bolnava, dar azi am evadat putin pe-afara si am vazut ce misto e, adica e cald si frumos si s-au topit nametii ceea ce vrea sa insemne ca de azi intr-o saptamana sunt fericita posesoare de abonament la sala. Dar tot ce e frumos are si o parte urata: frateeeeeeeee, io am impresia ca atunci cand e zapada masina de gunoi intra in greva pe o perioada nedeterminata. Au iesit munti de gunoaie de sub nameti. Nu mai zic de rahatul de caine, nu ai pe unde calca in fata blocului La noi in general e ok ca ii matura femeia de serviciu, dar cand e zapada nu mai matura nici asta...

OK, sa revenim la primavara asta frumoasa! Azi ningea cu soare. Deci bestial. Asa, o sa fie din ce in ce mai cald si imi amintesc de un frumos obicei de a merge sa alerg in herastrau acum vreun an doi. AM renuntat pentru ca la ora la care puteam eu sa ajung era foarte aglomerat drumul in directia aia asa ca imi lua 45 de minute pe putin sa ajung acolo. Drum de 15 in mod normal. Dar se faceau lucrari si acum au terminat de ceva timp poate imi fac drum sa incerc sa vad cum mai sta treaba. E superb sa mergi in parc si sa vezi cum vine primavara sa asculti firul ierbii cum creste.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Si eu tot spirulina am (re)inceput sa iau. Omega 3, ceai verde, dimineata, cateodata si seara, cate o lingurita de tarate de psyllium intr-un pahar de apa. Si Magne B6 seara ca altfel nu pot sa dorm.
Nu m-am mai cantarit pentru ca am avut niste fluctuatii ingrozitoare. Oricum, sub 62 nu am scazut. Si am avut si o pofta de mancare, ceva de speriat. Ma bate gandul sa iau si eu carnitina. Mai mananc din cand in cand cate un baton Fibrobar cand am la indemana.


Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Hello!

Sister, cum te-a parasit vointa? Nu zic ca si eu m-am luptat cu o luna oribila, dar incerc incet sa-mi revin. Si cand mi-oi reveni si eu pac! iar sta sa-mi vina ciclul si o iau de la capat. Sunt si stata in casa de vineri cu copila bolnava, dar azi am evadat putin pe-afara si am vazut ce misto e, adica e cald si frumos si s-au topit nametii ceea ce vrea sa insemne ca de azi intr-o saptamana sunt fericita posesoare de abonament la sala. Dar tot ce e frumos are si o parte urata: frateeeeeeeee, io am impresia ca atunci cand e zapada masina de gunoi intra in greva pe o perioada nedeterminata. Au iesit munti de gunoaie de sub nameti. Nu mai zic de rahatul de caine, nu ai pe unde calca in fata blocului La noi in general e ok ca ii matura femeia de serviciu, dar cand e zapada nu mai matura nici asta...

OK, sa revenim la primavara asta frumoasa! Azi ningea cu soare. Deci bestial. Asa, o sa fie din ce in ce mai cald si imi amintesc de un frumos obicei de a merge sa alerg in herastrau acum vreun an doi. AM renuntat pentru ca la ora la care puteam eu sa ajung era foarte aglomerat drumul in directia aia asa ca imi lua 45 de minute pe putin sa ajung acolo. Drum de 15 in mod normal. Dar se faceau lucrari si acum au terminat de ceva timp poate imi fac drum sa incerc sa vad cum mai sta treaba. E superb sa mergi in parc si sa vezi cum vine primavara sa asculti firul ierbii cum creste.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


sister, poate mergem intr-un we cu copiii sa facem auditie :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia
sub 62 nu am scazut.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)




macar sa ajung eu la 62...

si eu ma apuc de alergat, cum vine caldura, nu in parc, doar pe plaja.

am servit pranzul:
2 felii wassa cu salata vinete
+ o bucata mica, cat 2 degete de piept pui la cuptor cu varza murata calita(si varza tot la cuptor facuta fara pic de prajeala)
de dimineatza am mancat 1 banana+juma porto+juma para

mai bag la ghiozdan pe la 5 un baton fibrobar si gata pe ziua de azi. serios.
apa si ceai la greu.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

hello! Eu nu ma mai cantaresc, ca sa nu pic in depresie adanca. Dar am bicicleta si biciclesc. Mi-am achizitionat compleu pt sport (bluza si pantaloni) si astept primavara. Momentan ninge torential, deci mai am de asteptat.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Cu suplimentele si eu am fost ceva mai consecventa in trecut... acum mai iau din cand in cand, de obicei imi calculez ce am mancat in ziua respectiv (am mai mentionat aici, e un site olandez si introduc acolo ce a ma mancat si calculeaza nu doar calorii ci si proteine, glucide, carbohidrati, vitamine si minerale). Si daca lipseste ceva acut mai iau (vit A, sau un omega, sau vit D)...

Pitzinuca, nici eu nu slabesc la stress... eu slabesc doar la sport mult si mancat putin, in rest nimic nu ma atinge... iar acum ma mentin la sport de 3-4 ori pe saptamina si mancat moderat (iar cand intrec masura imi iau cateva zile de reabilitare)...

Eu sunt acum in perioada aceea a lunii in care dau iama in borcanul cu unt de arahide (care in acest caz se maninca la lingura, nici nu stiu cate mii de calorii are o lingura...) si a mea jumatate se distreaza de mine...da, bine ii sade, maine vreau sa ma duc cu o rochie mortala la serviciu (zi importanta) dar trebuie sa si intre pe mine, nu?

Esthera, hai ca iti revii repede la obiceiurile tale bune, ai sa vezi...

Lille, sigur ca slabesti, si nu uita, ce dai jos greu nu o sa pui repede...

Fetelor, de vineri in trei saptamini eu voi zbura spre Milano, pentru un weekend intre fete..sper sa ma tin bine pe baricade saptaminile acestea si sa pot sa port cele doua superrochii ale mele...sunt acum in cautare de pantofi eleganti pe care pot sa merg mult fara dureri si alte neplaceri...

Ieri cautam niste poze mai vechi si am dat peste pozele de la ultima noastra mare petrecere de ziua de nastere, inainte sa raman insarcinata cu fetita mea cea mare, acum 6 ani... aveam o rochie tare draguta si am zis, sa o caut, precis imi e stramta.... si sa va spun: imi e chiar larguta! Nu vine sa cred... am avut asa un moment de mandrie, dupa 2 prunce faine (zic eu, stiti cum e, fiecare cioara cu puii ei) (au azi par cu suvite roz ale mele, au fost la coafor) si cate 24 kilograme luate pe cap de copil pe bucata de sarcina... plus perioada de alaptare in care toata lumea slabeste numai eu nu... acum sunt iarasi cum am fost atunci (si atunci slabisem ca nu era starea mea naturala)... adica ma rog, cum am fost nu mai sunt, dar ma incap rochiile de atunci...

Boticelina, Anamaria, Laura, Gusta, celelalte fete, pe unde sunteti? Nu abandonati...

va imbratisez pe toate, faceti sport si mancati moderat ( ceea ce imi doresc si mie)






Mergi la inceput