Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

simimarina72,posibil ca nu erai incalzita.
Iris2002,tu ti-ai luat toate rochiile mai mici?Oau!
Sint in continuare racita si am direri de cap.


dulcetica


Esti simpatica...nu toate, doar doua... de fapt nu le-am cumparat intentionat asa, s-a nimerit, stii cum e, marimile nu sunt aceleasi la toate brand-urile...
Dar in general am rochiile "fixe" adica am loc sa slabesc dar nu sa ma ingras... si imi plac modelele care urmeaza linia corpului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lille spune:

Eu am inceput sa iau Otet de mere cu miere si polen, Waterex si Ecofit - sa vedem ce iese.
La sala nu apuc sa ajung cu pitica dupa mine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna fetele,

Pentru interesate, o coregrafie simpatica pentru zumba:

http://www.youtube.com/watch?v=U58ilW_LYBQ

un weekend placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Buna fetelor

Era foarte apropae sa abandonez acest subiect.
O saptamana si jumatate...aproape 2 am avut in vizita o prietena veche...ehheee..de vreo 2 ani n-am vazut-o.
Asa ca n-am mai facut nici aerobic si am inceput sa mananc si dulciuri. Cu mancarea am stat bine si asta deoarece sunt fan al legumelor...deci o sa devin cat de curand portocalie...si nu la par ci la ten. Mananc morcovi in fiecare seara.
Va mai citeam din cand in cand...si parca imi era rau ca am abandonat asa repede.

Surpriza cea mare a fost astazi cand am indraznit sa ma urc pe cantar....Deci...77,6 Kg!!!!!...adica am slabit 900 de grame.

Ati fi tentate sa spuneti ca exagerez sau ca s-a produs o minune.
Nici una, nici alta.
Aaaaa...am uitat sa va spun despre prietena care m-a vizitat.
Ea e vinovata ca n-am facut sport, vinovata ca am inceput iarasi sa mananc dulciuri...dar tot ea este motivul pentru care am slabit.
Cine este aceasta prietena???
Doamna Stres...m-a vizitat(dupa mult timp,credeam ca mi-a pierdut adresa)zilele trecute.

O sambata linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Esthera, ma bucur sa te citesc din nou.... si ca ai slabit! Imi pare rau insa ca a trebuit sa fie din cauza stress-ului. Sper sa se rezolve in favoarea ta situatia si sa treaca stress-ul.
Iar tu nu uita cine inspira fetele si povestea despre sport zilnic si mancare sanatoasa si moderata!

Va doresc o duminica insorita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui NUUSSAA_

mai incercati fetelor si fara paine, la mine a mers vreo 2 luni nu am mancat nici frimitura


Eu am vreo 3 ani de cand nu mai mananc deloc paine (nici alba, nici neagra, nici deloc...). Ma simt mai bine (tranzit intestinal mai bun, aproape 0 balonari etc) insa pe cantar nu s-a vazut nici o diferenta

Deci, depinde mult si de persoana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Irisca de obicei o draguta!
N-as putea insa sa spun ca eu as fi "model" de inspiratie pentru fete!
Ba chiar pot sa afirm ca tu esti una dintre cele care ma motiveaza si asta datorita faptului ca desi ai kg dorite continui sa faci sport ca sa fi in forma!
Dulcetica...iarasi este pentru mine un model...datorita perseverentei ei!
Lulu 77...si ea este o perseverenta si ma face sa-mi tin "standardele sus"!
...si sincera sa fiu..toate fetele ma ambitioneaza. Ma gandesc ca fiind un grup inchegat acum ne ambitionam una pe cealalta.
Din pacate eu sunt omul extremelor...si-aseara am fost la restaurant(in stil grecesc de la ora 22:00 in sus...se mananca) sa petrecem de carnaval. In fiecare an cu 2 saptamani inaintea inceperii postului de Sarbatorile Pascale grecii petrec in stilul lor caracteristic. ma gandesc ca anul viitor daca nu slabesc pot sa interpretez rolul lui Miss Piggy
..spre disperarea mea si in seara asta repetam distractia in restaurant.

PS: Sper sa vina ziua in care si eu sa-mi cumpar ca si Iris ...rochii care urmeaza linia corpului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lille spune:

Cred ca am ajuns la 69. Of sper ca incet dar sigur sa slabesc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lille spune:

Voi ce suplimente/ pastile luati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lille

Voi ce suplimente/ pastile luati?


Spirulina / chlorella / kelp / seminte de canepa in alimentatie.

Omega 3 / CLA / Astaxantina / Immune Renew / Natural Resveratrol / Ocu Support / L Carnitine / LIV 52 / Vitamina D (1000 unitati) / Calciu + Magneziu + Zinc / enzime digestive - pilule. Nu le iau constant ci in functie de.. cum ma trezesc

Alte chestii naturale: samburi de caisa, unt de cacao / cocos, ulei de sofran, tumernic, fructe de padure congelate sau uscate (afine, zmeura, coacaze), ceaiuri (sage tea, pur erh tea, white tea etc).

M-am lungit..

Mergi la inceput