MONTIGNAC (164) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Ninha eu nu calesc ceapa niciodata ... le pun toate acolo gramada cu apa si fierb , nu calesc si nu prajesc nimic ... si nu pun ulei nici in ciorba , nici in mancarici scazute de legume
Praz cu masline si eu am facut ..... si am mai facut si praz cu ciuperci , deasemenea un deliciu

puisorule merg sa vad prajiturica ta

cristeo linte cu paine ??? hmmm, nu as manca, lintea si-asa e destul de ingrasacioasa avand calorii multe daca o mai mancam si cu paine ....
snitzelele ar fi mai bine sa fie facute la cuptor si cu faina de soia sau naut :) puse pe hartie de copt ... ies delicioaseeeee

samira tin pumnii, ne anunti si pe noi cum mai esti

sanse ma bucur mult sa te vad zilnic pe aici

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Puisorule vizionat prajiturica, e prea complicat pentru mine

Scriu si eu meniul de azi :)
md: salata din rosie, ardei, ou fiert si branza cas
cafea cu lapte
g. salata din portocala, banana verde (putin) si struguri (cateva boabe)
pr. ciorba de legume cu inimi de pui
g. un iaurt
ci. mancarica de ciuperci scazuta


andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Sanse eu nu am vazut pe la noi paine ce ne-ai aratat tu vad ca scrie numai de bine despre ea

si despre dulceata de visine topoloveana iar nu stiu nimic ... nu am cumparat ... eu mi-am facut cateva borcanele cu gem de capsuni si gem de cirese cu fructoza da inca nu am desfacut nici un borcan (am vreo 6 borcanele)

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Andanii, mi-ai dat idei cu ciorbita ta. Am in congelator inimi si pipote de pui si nu stiu ce sa fac cu ele.

Si sa stii ca nu e greu de facut prajiturica. Daca iti curata si taie baietii merele in 10 minute e la cuptor.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Ca mi-ai amintit de dulceata de visine, nu prea stiu cum e cu concentratul ala de mere. Ce contine vreau sa zic. Ala de prune nu are, dar restul toate au concentrat de-asta.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Am fost un pic pe afara si am cumparat 0,5 kg de fudulii de curcan. si acum stau si ma gandesc cum sa le pregatesc. sa fac o tocanita cu ceapa multa si smantana? hm? merge?

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha de ce nu renunti la smantana?e grasa+ greoaie la ficat

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

mmmm, un deliciu!

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha la fel si sunculita de pe burta si fund si mai ales grasimea din sange

puisoaro in legatura cu minunea cu mere de ai facut-o cat de mare ai avut tava?eu aici am niste tavite de unica folosinta din aluminiu si tava e mai de chec asa...20/5cm...si pleaca un coleg si vroiam sa-i fac praji asta da vreau sa imi iasa si mie..si de asta ma gandeam sa te intreb ca si cantitate...sa fac portie dubla sau?..din nefericire am 4 oua da am luat numai o punga de faina de migdale

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Nu stiu cat are tava mea de cozonac dar o masor si iti zic. Daca ai alune sau nuci, le poti masina cu robotul de completare.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput