MONTIGNAC (164) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Samira, iti tin pumnii stransi maine

Am scos prajitura si am gustat-o, trebuie sa o incercati . Se face repede, nu are unt, e delicioasa.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

puisorule,multumesc
pai,sa ne spui si noua reteta


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Samira, e pe pagina de dinainte

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniu meu azi:
Md: lapte cu fulgi de ovaz si cativa cornflakes, si vreo 10 boabe de struguri
G: lapte cu nes,un mar si o banana inainte de Aqua
P: snitele cu salata si un iaurt cu wasa
G: prajitura de tarate facute de je si cred ca urmeaza un mar
C: n-am idee...poate supa sau poate mi se face iara sa mananc orez

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Buna dimineata

Va invit la o cafea calda

Samira, asteptam vesti cand poti

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Buna dimineata. Ieri am lipsit la apel, am avut o zi foarte incarcata.
Azi, MD un pahar de apa, o para, o cafea cu lapte 0%. La o ora dupa para, lapte degresat cu wasa cu gem topo.
Gustare- o para
Pranz- am niste linte facuta ieri, am fiert-o si am pus ulei. Merge cu paine?
Asta daca n-o sa am timp sa-mi fac snitele. Snitelele cu fulgi de ovaz merg si prajite?
G2- o para si struguri
Mai departe nu mai stiu, tre sa merg sa mai iau niste lactate. Si poate o omleta cu salata.

N-am dormit mai deloc azi noapte si inca nu sunt in stare sa-mi fac meniul.
Am gresit ceva in ce-mi propun azi cu monti?

Si vreau sa fac niste biscuiti/ o praji sa mearga si pentru copii si sa nu aiba nimic de indulcit ca inca nu mi-am cumparat nici un indulcitor. Tot azi sper, desi la ce vreme e, nu stiu daca ajung peste tot pe unde mi-am propus.

Sa aveti zi buna.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Cris, banuiesc ca nu ai pus foarte mult ulei asa ca ar merge si cu paine integrala. Snitelele merg si prajite doar ca sunt mai sanatoase la cuptor. Si nu cu fulgi de ovaz ca astia au IG 45 parca si mai creste la gatit. Eu le-am facut cu tarate de ovaz.

Ceva dulce fara nici un indulcitor e destul de greu. Clafoutisul cu mere de ieri cred ca s-ar preta fara indulcitor,eventual la copii le pui putina miere desupra daca vor mai dulce. Sau poti face clatitele astea americane http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/25445/Reteta-montignac-Clatite-americane/ si le mancati cu dulceata conforma.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Daca va plac pozele mele, un vot va rog www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui1 si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=22" target="_blank">pui2

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Buna dimineata!
Subscriu la
Ieri am facut mancarea de praz cu masline. a iesit foarteb buna, desi cred ca am pus prea multe rosii, mirosea mai mult a rosii decat a praz. voi cum faceti cu mancarurile astea in care se foloseste o lingura de ulei la calit ceapa? le mancati cu paine sau nu? eu am mancat-o cu carne de pui, dar asa imi venea sa insfac un colt de paine!

Meniul de azi:
MD : paine de secara cu broccoli crud
G : arahide
P : tot mancare de praz, dar as combina-o cu painea asta de secara
C : salata de morcov si compot
G : mere

Ninha, mami lu' Mirci

Don't ever get used to the world around you.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io niciodata nu pun ulei....adik pun putina apa sa se moaia ceapa si atat..si ca sa ingros treaba am pus un pumn de linte rosie

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

io azi:
Md: juma de cana de lapte cu wasa, unt si gem
G: un mar si un baton de cereale( si nush ce am da imi e sete..adik 1cana de ceai verde, si momentan am inceput a 2-a sticla de 75ml de apa..si nu e nici 1)
P: un coleg o preparat paste(reteta iraniana) si o sa balotez si ceva salata verde
G:mar
C: nush...as manca ceva da nush ce

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput