Mi s-a recomandat histerectomie partiala

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Si la mine a durat mult pana mi-a vernit rezultatul de la biopsie, cam 2 luni si simteam ca mor, am imbatranit in doua luni cat pentru 2 ani...dar....fruntea sus, nu ai de ce sa te macini, gandirea pozitiva face minuni, vei vedea. Te asteptam cu rezultatele BUNE.
Te ,
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana2012 spune:

Ce dimensiune are fibromul? Daca are peste 3 cm indicat este sa l elimini.Cu timpl el va creste si ti va cauza probleme.Daca este asimptomatic si dimensiunea lui este mica,trebuie tinut sub observatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

buna fetelor,
Anca ai reusit sa mergi dupa rezultat? Sper sa fie totul bine.
Te si va imbratisez pe toate.
aveti grija de voi
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana2012 spune:

pt anca am adresat intrebarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Iuliana, fibromul este mic. Nu mi-a spus dimensiunea. Mi-a zis sa-l tin sub observatie ecografic.

Laura, am sunat ieri si tot nu iesise. Dar mi-au trecut emotiile in legatura cu rezultatul. Stiu ca va fi bine si...gata. Sun din nou saptamana viitoare.
Te pup si eu si multumesc pentru grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana2012 spune:

anca .dimensiunea fibromului trebuie sa apara initial pe ecografie.te am intrebat deoarece este f imp ca stii cum evolueza si ce dimensiune are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Mi-a spus doar ca e foarte mic. Atat! Cred ca nu avea un ecograf performant pentru ca a vazut doar 2 polipi si erau 5. Nu stiu ce sa spun.
Mai stau 2,3 luni si ma voi duce la un control.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Mi-am rezultatul azi. Se pare ca am cancer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca am mai dicutat noi la capitoul fibrom , acum am citit topicul tau , imi pare nespus de rau sa vad prin ce suferinta trebuie sa treci , .

Iti doresc sa fi tare , si ai sa vezi ca va fi bine , indiferent de ce hotarare vei lua suntem alaturi de tine , viata este frumoasa si trebuie traita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hai mai Anca, nu pot sa cred!

Nu e sfarsitul lumii, ia-o pas cu pas cu ce trebuie facut!
Bafta la operatia si tratamentul care te asteapta, sa treci cat mai usor peste ele!

Sanatate multa iti doresc!

Mergi la inceput