Mi s-a recomandat histerectomie partiala

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Anca, te rog, poti sa-mi dai si mie numele Dr.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Dr Ion Ionut - Spitalul Giulesti (Panait Sarbu)

Cabinet particular: tel: 021/3130424

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Anca dupa cum am facut noi calculele, rezultatul trebuia sa fie gata dupa o luna jumatate de la interventie, imi aduc aminte ca chiar ti-am spus ca va fi pe 15 aprilie deci de Pasti
si mie la histeroscopia de ieri mi-a spus sa merg dupa rezultat la o luna jumatate de la interventie.
Du-te si tu dupa Pasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Madalina M, eu de fapt am avut si inca mai am un singur fibrom, destul de mare dar intramural (la fel ca si Anca) si fetele s-au implantat si s-au tinut bine "cu dintii" 37 de saptamani. Marinescu stia/vedea unde e fibromul si normal ca nu i-a pus chiar acolo... plus ca nu era chiar in zona propice de nidare a embrionilor. Am avut bafta.

Lachione mamica de Karina si Iris.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anca, eu am facut laparo pt chist in 30 noiembrie (2010) si am capatat rezultatul AP abia pe 26 ianuarie. Cu o zi inainte am sunat, mi-au zis ca e gata si sa vin a 2-a zi dupa el. Am imbatranit 10 ani in alea 24 de ore, mi-am zis ca daca nu-mi zic la telefon sigur e nasol. A fost bun.
So.... rabdare si no stress. Daca poti. Si nu fa speculatii, ca mine.

Ma bucur tare mult ca esti mai bine dupa interventie!

Uau, lachione, te tin minte de acum multi ani de pe forum.... ce mult ma bucur pentru fetitele tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliana2012 spune:

Anca ma bucur pt tine ca esti bine. Dar cu fibromul ce ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Fibromul e intramural si mi-a zis ca nu-l ”deranjam” deocamdata.

Lavi, nu cred ca e normal ca un astfel de rezultat sa dureze atat de mult. Cred ca e vorba de ignoranta si..atat!
E primul rezultat pe care vreau sa-l iau din cele 5 histeroscopii. pana acum, eu am fost cea ignoranta, dar acum m-a bagat dr la banuieli cu insistenta lui de a ma duce dupa rezultat si prin faptul ca s-au reformat de atatea ori.

Stiu ca va fi bine. Trebuie sa fie bine, dar sunt nerabdatoare sa-mi iau rezultatul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anca, nu te lasa bagata la stres de dr. El asa face: nu e genul sa te mangaie pe spate in stil american "Everything will be fine, I know it will!". El iti zice corect dpdv stiintific: nu pot sa spun sigur ca e OK. Prin "nu stiu ce e" sau "nu pot spune ce e" el intelege: exista si posibilitatea sa fie rau, nu pot sa garantez ca e minunat.

Da, si mie mi s-a parut enorm sa dureze aproape 2 luni, daca era cancer ce faceam, pierdeam 2 luni de tratament/alta operatie!

Mie dupa operatie mi-a zis ca pot sa stau foarte linistita, el zice ca e bine. Dar si la mine a insistat sa-mi iau rezultatul si sa i-l duc sa-l vada in ziua cand il iau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

lavi02

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Gata, Lavi, m-ai linistit. Saru mana!

Mergi la inceput