Comori de nov-dec 2004 (209)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Of, nu vad pozele dar se vad la semnatura din lista de pe pagina 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

La Multi Ani, Alex!!!!

La Multi Ani, Damiana!!!

La MUlti Ani, Mateiutzu!!!!!


Sa fiti sanatosi, fericiti, multe bucurii si jucarii!!!!!!!!
Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

la Multi Ani, Alexia Cristina!!!
O zi minunata si o petrecere pe cinste!
For2nity, mai zi-ne ceva de printesa ta, ce mai face?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIHAI DANIEL!!!! Sa ai o zi minunata alaturi de cei dragi!
Va primi baiatul azi doua cadouri de la mami si tati,unul pentru ziua de nastere, al doilea pentru ziua numelui.

MIHA!!!!!! Ce-ti faci bun pentru azi????

[S] MIHAI!!!!!! Felis, sa pupi baiatul si din partea noastra!! O zi minunata in familie si alaturi de cei dragi!!!!

Tudor MIHAI!!!!!! La cat mai multe jucarii pe placul tau!

MIKIMI!

puiului MIHAI BOGDAN!!!!! Pupam si pe Biencuta!

RALUCA GABRIELA!!!!! Sanatate, tot ce-ti doresti sa te ajute Sf Gabriel sa realizezi!

Daca am omis pe cineva imi cer scuze, am scris repede.
A, sotului meu, MIhai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulguletz spune:

La multi ani tuturor celor care si-ai serbat pana acum ziua de nastere si pupici speciali sarbatoritului de azi, David de simonacip!

moama nene cum trecura 7 ani ...si greu abia incepe

eu nu am organizat inca nimic pt petrecerea lui David...sunt deja stresata ca nu mai am timp ...sunt panicat nitzel da sper sa imi revin...pana la ziua lu david am ziua mezinului saptamana viitoare

mami de David(1 dec. 04) si Eric(20 nov.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Salutare de la mare!

Multumim de urari si vi le intoarcem inzecit tuturor, cu multa sanatate si tot binele din lume!


Matei a implinit saptamana trecuta 7 anisori, am fost foarte emotionata. Nu ma intrebati de ce, ca nu stiu, dar va spun sincer ca a fost altfel decat la 5 sau 6. Am fost in cta intr-un parc de joaca foarte mare, apoi la mall, au mancat la Mc si le-a placut foarte mult. Am mai luat pe buletin inca 2 prieteni de-ai lor de joaca si totul a iesit bine. Ne gandim la fel sa il serbam si pe Adam.

Amicul lui Matei l-am gasit la gradi si am avut ceva de furca ... mama lui a uitat sa ne zica un mic amanunt despre copil: are rau de masina. Eeeee, si inchipuiti-va cum a luat tati curbele de stranse ca sa le faca pe plac copiilor aflati pe bancheta din spate! Si inchipuiti-va cum punea frana sa testeze ABS-ul numai de dragul lor... Si la o intersectie in Cta numa' ce-l vad pe micut cum scoate o punga la indemana, ca stie el cum trebuie sa verse in ea Si cand mi-a zis ca i-a pus mama lui chiar si mai multe pungi, in gentuta... sa mor nu alta. A varsat saracul iar ai mei aveau niste fete scarbite si il blamau de zor "ai vomitat in masina!!!" De unde sa stie ei ca se poate si asa... in fine. A iesit bine, ne-am descurcat si daca nu i-am mai dat sa bea apa la intoarcere nu a fost nimic in neregula cu el...

Saptamana asta Matei va participa la un concurs, cica vrea sa imi arate ca e cel mai bun Pana atunci insa exerseaza de zor caietele speciale si vine acasa cu FB.

E cuminte foc, e destept de numa' si e al meu, da?

Va pupacesc si va doresc la fiecare in parte numai dorinte implinite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

LA Multi Ani, tuturor sarbatoritilor!!!!

MIRANDOLINA, pupam pe Matei cel constiincios.

Ce sa va mai spun despre noi, avem numai probleme si cu casa si cu Dani-bolnavicios mereu, singurul lucru care ne mangaie in aceasta perioada critica e Paul cu situatia scolara, ca altfel cred ca o luam pe aratura. Ieri am avut o zi neagra, de dim pana seara numia vesti proaste si vine acasa Paul de la after cu o fisa la mate cu FB si Bravo! de la doamna, credeti-ma ca asta mi-=a dat putere sa zambesc si sa merg mai departe. NU va ganditi ca n-are scapari, ba daaa, de ex dna mi=a spus ca tb sa mai insist la rezolvarea de probleme, inca mai are dificultati in a-si da seama ce ii cere problema. Dar la concursul de la mate proeducatia, a avut numai probleme , 15 la nr si le-a rezolvat pe toate bine. Deocamdata sunt multumita, scrie si frumos, se descurca si la mate, aaaa, la cunoasterea mediului in schimb e varzaaa , ieri a avut concursul proeducatia si la aceasta disciplina si desi am lucrat cu el 7 teste alaltaieri, plus explicatii si cautare pe google sa ii arat clar cum arata plantele medicinale, graul, etc :D, tot am avut emotii ca va face fisa praf :D Insa el mi-a spus ca s=a descurcat si n-a gresit nimik, mi=-e greu sa cred, atunci tind sa cred ca nu le-a dat f greu :D, vedem. O mai supara pe dna ca alearga prin clasa in pauze si nu asculta. Aaaa si era sa ia un insuficient la religie ca a uitat sa invete poezia ca tema.
Ma duc sa pun de mancare, va pup, o zi minunata in familie, alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Onitza va rasari soarele si pe strada ta, TU m-ai invatat asta


Matei a luat 99 de puncte din 100 posibile (alaturi de alti 3 copii), la concursul de care v-am zis. A fost mandru de el, caci vreoia sa imi arate ca e mai destept decat gemenele (are si el un pitic pe creier cu fetitele care parca il urmaresc de 3 ani incoace ). Ok, e destept, dar una din gemene e la fel de desteapta

In fine, suntem bine, face nazuri la mancare ca si cum ar fi mici ... mi s-a luat... sunt intr-o pasa proasta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

LILY, Bravo, Matei!!!!! Bineinteles ca el este cel mai destept!
Pupam dulceeeeeeee pe mofturici! NU te necaji cu masa, incearca o cura cu oua de prepelita sau poate are o carenta de fier.

Avem ceva pozici noi cu teroristii:
http://family.webshots.com/album/581813444ulRDbJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

Onitza

Am cam avut un soc sa il vad pe ... Dani Mi se pare ca a crescut foarte mult de cand nu l-am mai vazut si nu cred sa fie chiar asa de mult de atunci... Sunt frumosi, asta se stie, insa denota o relatie si mai frumoasa intre frati


Ai mei? Iar m-au asaltat doamnele lui Adam ca nu se adapteaza clasei... recomandarea lor: sa il duc la psiholog, desi imi recunosc amandoua ca decizia proasta a adutilor il face pe el victima. Asadar umblam sa indreptam efectul si nu sa inlaturam cauzele ... sunt varza, inca nu mi-am revenit... Am ajuns sa ma conversez cu psihologul mai des decat cu ... orice altcineva, alegeti voi... preot, dentist, consilier bancar sau juridic... chiar si mama poate fi pe lista ...

Mergi la inceput