Comori de nov-dec 2004 (209)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

La MUlti Ani, ANdrei!!!!!

Iar maine vom avea 3 sarbatoriti!!!

Mamici de baieti, dati idei de cadouri !!!!!:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Si pt ca am logoree azi :D, oficial Paul scrie "mama" pentru ca au invatat literele a, A, m. La mate sunt la adunari cu nr de la 0 la 5, iar la romana au invatat intr-o sapt cele 3 litere. SUnt f multumita de cum isi face tema la after de la inceputul sapt, in urma stimularii doamnei de la programul prelungit. Asa sa-l tina Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR ! SA CREASCA MARI SI SANATOSI SI NOI PE LINGA EI !

ONITA , multumim! In ceea ce priveste cadourile pt baieti Andrei si-a dorit bakugani,un joc,un robot transformer, masinute si ce mai pica .

Azi era foarte patruns de eveniment si asteapta cu nerabdare petrecerea de diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Andrei! Petrecere faina!
Am inceput si noi sa ne gandim la aniversarea Anei. Voi pe unde ati facut sau urmeaza sa faceti petrecerile. Ma gandeam sa nu mai facem la un loc de joaca ci la un atelier de facut ursuleti http://www.buildabear.no/

Sunt in dubii ca poate e cam devreme pentru 7 ani si mai nou nici nu au voie tort, mancare acolo asa ca poate unora nu le convine. In schimb raman cu ursuletul facut, o amintire frumoasa, si mai primesc si o punga cu dulciuri. Dar copii pe aici sunt destul de pretentiosi.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Revin: L-am inscris pe Paul la atelierul de maine http://blog.carturesti.ro/?p=3649 Voi ce credeti , o fi vrajeala (f ieftin nu e:D) sau chiar se va face treaba serioasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Diana, petrecere frumoasaaaa si asteptam pozici de la party! Multam de ideile de cadouri. Pupa baiatul si din partea noastra!

OTILIA, ideea este foarte interesanta!!!!! Stii ce-am observat? Ca in general copiii nu prea sunt interesati de mancarica la petreceri, ci de joaca sau ce activitati se desfasoara in cadrul party-ului. Si ce daca nu va fi tort, copiii vor primi ursuleti si dulciuri , dar gandeste-te ca va fi ceva inedit pt ei, ceva nou, merita macar testat, iar daca nu va fi conform asteptarilor lor, anul viitor revii la petrecerea clasica. Eu una as face rezervarile deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

LA MULTI ANI, ANDREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Noi ne-am facut ziua la un astfel de atelier. De fapt e magazinul de la firma mea, magazin cu profil "de creatie". Am avut 20 invitati. Am servit pizza party si tort dupa care : fiecare copil a pictat o pusculita . Nu va zic ce culori turbate am vazut acolo pe bietele animale-pusculite. Copilul a plecat acasa cu pusculita plus o fotografie de grup (magnetica). Copiii s-au distrat maxim si au ramas si cu o amintire.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Impresii de la atelierul de pictura: desfasurat in interiorul Librariei Carturesti, au fost in jur de 12 copii, de la 6 la 12 ani. Li s-a citit un fragment din Craiasa Zapezii si li s-au dat indicatii despre cum sa realizeze fiecare carticica de ilustratii pe baza fragmentului citit, cu imaginile in ordinea desfasurarii evenimentelor. Era un carton impaturit in doua, de marimea unui caiet studentesc, prima pagina reprezenta coperta "cartii", iar urm 3 pag, imaginile schitate in creion. A durat cam 2 ore jumate, lui Paul i s-a parut greutz, dar maine va reveni. S-ar putea maine sa ii placa mai mult, mai ales ca vor picta, iar lui asta ii place de fapt. La sfarsitul cursului, o doamna a prezentat lucrarile copiilor (normal era ca ei sa le prezinte dar multi au fost timizi, evident ca printre ei se numara si Paul )...la Paul a reiesit faptul ca la coperta prin trasarea casutelor de-o parte si de alta a paginii si plasarea personajelor intre cele doua casute , in mijlocul lor, a adus un achilibru in pagina, la a doua pagina, a reprezentat un peisaj de iarna luat de departe, a treia pagina detaliu din frament, cu castelul, caruta oprita in fata castelului, fulgii de nea, iar a patra pag....am uitat ce era. Doamnele de la curs, fff dragute, daca vedea pe cineva ca nu se descurca, intervenea imediat sa ajute.
Cat a fost Paul la curs, noi si dani ne-am plimbat prin targul mosilor, am cumparat sorici, ca muream de pofta, f proaspat dealtfel, mihai a degustat pepene rosu murat, i=-a placut si ciocolata de casa, iar copiii au devorat in cateva min turta dulce. . Ne-am uitat la piesa de teatru (de papusi-deci l-am culturalizat si pe cel mic, da? ) Ursul pacalit de vulpe, apoi ne-am plimbat prin parc, aaa, ne-am aruncat un ochi si la targul de antichitati, am vazut o multime de tablouri minunateeeee.
A fost o zi obositoare dar ne-am bucurat sa mai facem ceva si pentru Paul. A, si l-am lasat la vecina lui blondina cu care s-a jucat pe calc cam.....2 ore. Azi a fost ziua dedicata lui Paul. Si maine la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

LA MULTI ANI ALEX, DAMIANA,LUCA ! SA AVETI PARTE DE NOROC SI NUMAI BINE IN VIATA VOASTRA!

Multumim Otilia,Mihaela, Onita!
Petrecerea a fost minunata pt ei,am ales un loc de joaca frumos zic eu ,fetele de acolo i-au antrenat in tot felul de activitati ,dans,ratele si vinatorii,karaoke ,etc.Am avut invitati colegi de la scoala si deja i-am simtit ca sint prieteni,s-au cautat unii pe altii sa se joace ,sa manince impreuna,asa incit finutele noastre si 3 fetite de-ale prietenilor nostri au fost mai putin bagate in seama.
Otilia,mie mi se pare super ideea cu atelierul ,Ana ce zice?Colegii ei ce ar prefera?
Onita ati avut o zi lunga dar foarte interesanta si creativa,In vara am fost si noi la un atelier de olarit si Andrei a fost incintat,ma intreaba mereu cind mai mergem.

Incerc sa pun poze,sper sa -mi reuseasca
http://good-times.webshots.com/album/581769399wlmel.z



Mergi la inceput