Club chic (47)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

E bun Crystalline Bvlgari, e curat si placut, un miros proaspat, usor, feminin. Si eu l-as oferi cadou cu inima impacata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Reactualizez lista pentru bursa:

JOY a plecat de la mine ieri

ramane EAU DE SHALIMAR aprox. 35-40 ml din 50
eventual DUNE EDT 30 ml, nedesfacut.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Va multumesc mult tuturor, Omnia Chrystalline ramane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Va multumesc mult tuturor, Omnia Chrystalline ramane


Alegerea perfecta
Si e si ok ca pret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Buna tuturor si scuze ca dau buzna Va citesc demult si am testat nenumarate parfumuri bazandu-ma pe review-urile voastre, acolo unde mi se parea ca regasesc ce-mi place... Acum vin si eu cu o rugaminte... Mi-am cumparat de curand Narciso Rodriguez- Essence- Eau de musc- il iubeesc la nebunie, cred ca o sa ramana parfumul meu de suflet..cred ca niciodata n-am intalnit moscul atat de predminant ca nota si mi-am dat seama ca asta caut la un parfum..sunt moarta dupa mosc ..Vroiam sa va intreb daca mai stiti ceva de genul asta, mi-am luat de curand si Gucci by Gucci, la fel mi s-a parut ca simt bine moscul dar pana la urma s-a dovedit ca nu ne impacam prea bine si cred ca o sa-i caut stapan ..Concluzia, nu ma pricep foarte bine, ma reped, asa ca va rog pe voi , cunoscatoarele, sa veniti cu sugestii. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui mocanita

Buna tuturor si scuze ca dau buzna Va citesc demult si am testat nenumarate parfumuri bazandu-ma pe review-urile voastre, acolo unde mi se parea ca regasesc ce-mi place... Acum vin si eu cu o rugaminte... Mi-am cumparat de curand Narciso Rodriguez- Essence- Eau de musc- il iubeesc la nebunie, cred ca o sa ramana parfumul meu de suflet..cred ca niciodata n-am intalnit moscul atat de predminant ca nota si mi-am dat seama ca asta caut la un parfum..sunt moarta dupa mosc ..Vroiam sa va intreb daca mai stiti ceva de genul asta, mi-am luat de curand si Gucci by Gucci, la fel mi s-a parut ca simt bine moscul dar pana la urma s-a dovedit ca nu ne impacam prea bine si cred ca o sa-i caut stapan ..Concluzia, nu ma pricep foarte bine, ma reped, asa ca va rog pe voi , cunoscatoarele, sa veniti cu sugestii. Multumesc.


Cred ca parfumurile care ti se potrivesc se regasesc in gama floral-woody-musk, in care desi florile predomina, moscul este obligatoriu. E o categorie cu o paleta impresionanta de parfumuri, gasesti cu siguranta macar 2-3 cu moscul tau preferat.

Ti-as putea recomanda Lalique ENCRE NOIR pour elle, un miros de trandafir-vetiver-mosc foarte feminin. Ceea ce-l face absolut interesant e insa nota de piper care se distinge abia in notele de baza...apoi un parfum usor, pentru zi este si PRADA Infusion d`Iris, un miros pudrat fin de iris cu note lemnoase.

Chopard Cascade este cremos si dulce, un parfum care saruta pielea.

Max Mara Kashmina Touch este o compozitie florala cu mult mosc si note de cafea, confortabil, pentru iarna.

Daca le cunosti si nu-ti plac, nu ezita sa ne spui si venim cu alte sugestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Wow, Rose, multumesc mult de tot..Nu, nu cunosc nici unul dintre ele...Zilele astea imi iau bebele si merg sa le testez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui mocanita

Wow, Rose, multumesc mult de tot..Nu, nu cunosc nici unul dintre ele...Zilele astea imi iau bebele si merg sa le testez.


Plimbarica placuta! Si eu merg cu fetita mea prin parfumerii, sta cuminte de obicei si se uita fascinata la sticlele alea atat de colorate si frumos aliniate pe rafturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mocanita spune:

Al meu are doar 5 luni si multi nervi cand carutul nu mai e in miscare .Multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Am incercat astazi in sfarsit Omnia Crystalline. Nu m-a cucerit, ba chiar m-a dezamagit nota de baza, miroase a parfum "ieftin" amestecat cu transpiratie. Scuze pentru duritate, dar asta a fost perceptia mea. N-au adus inca pe deliciosul la "chioscul" nostru Douglas, dar nu disper.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput