Vestimentatia la nunti

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

XIO mersi de link,da sunt preturi mai ok acolo.Sper sa gasesc cum zici, eu nu pot zice ca am prospectat piata, doar asa pe fuga am mai ochit prin vitrine pe la mall-uri in Arad .Timisoara sau Cluj rochii la preturi de dumping.
Problema la linkul ala e ca majoritatea modelelor sunt indisponibile ... si chiar daca am vazut modele dragute , nu-s pentru mine,ca si io am fixuri: negru sau alta culoare inchisa nu ca-s prea slaba,asimetrice sau cu volanase nu-mi plac,fara bretele sau imprimate iar nu-s genul meu,alb/crem nu merge ca cica-i fac concurenta miresei ,mini iar nu prea vreau,cele din saten nu-mi prea plac si ar mai fi
Mi-a placut asta http://www.nifty.ro/products-page/rochii/rochie-202-produs-indisponibil/ - ca imi plac culorile si modelul,dar pare cam de vara si parca totusi e prea incarcat imprimeul ala. Si asta e draguta - acelasi gen http://www.nifty.ro/products-page/rochii/rochie-240-produs-indisponibil/ Cica-s si din bumbac elastic asta nu prea pare "de seara".
Si cum sa cumpar fara sa probez? Ma trezesc dupa aia ca cine stie ce material e sau cum imi sta .
MARIA-ALEXIA da clar ca-s o investitie buna,atat ca eu am preferat intotdeauna cum zicea si Xio sa nu prea investesc decat in haine/incaltaminte mai de zi,nu in cele "de seara" ce zac in dulap - si care dupa o vreme fac ce fac si le evapor pe la neamuri ...
Mda si nici posete de seara n-am decat argintie, neagra si alba. Aoleu da' ce naiba fac io cu posetele alea minuscule toata ziulica ca in alea nu incape nimic Pai cu strumfii dupa mine trebuie musai sa am la indemana minim servetele,servetele umede si cel putin o sticla cu apa !
Legat de croitoreasa, nu prea merge,n-am fost de ani de zile si chiar cand mergeam,pe vremuri,tot nu mi-a prea placut niciodata cum ieseau ... altfel arata una din magazin - mie in general marimea 38 mi se potriveste perfect.



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

<onica, nu am timp sa ma uit pe toate paginile dar la magazin au cateva rochii perfect pt. nunta, din materiale superbe. Rochiile sunt lungi.Daca iti place vreun model poti sa le scrii, ca ei fac rochiile si se comanda asa.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

xio , nifty au magazin in Kappa. preturi super decente!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Monica, mie imi place f mult rochia ta. POate pentru o nunta accesoriile argintii sunt prea mult (pentru revel ar fi foarte bune). Eu as lua rochita in geanta si as pleca la vanatoarea de accesorii. E posibil sa mearga si un sal si sandale albe, poate chiar si un gri. E mult mai usor cand le ai pe amandoua in fata.

Nu as alege in nici un caz o rochie banala, pe care sa o accesorizez (gen petite robe noire). Nu as alege nici rochiile puse de tine in postul anterior, care desi sunt lungi, mi se par de zi, nicidecum de nunta si mai ales de sora mirelui.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Sa stii ca sandalele si pantofii albi sunt cosmaul designerilor, au fost nenumarati care au spus ca daca nu esti mireasa sunt absolut oribili.
Mi se pare ca nu s-ar potrivi deloc la rochia aia, o little black dress cu accesorii gen Sarah Jessica Parker e mai buna. Zic eu

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Pai asta e, de gustibus. Mie imi plac sandalele albe. E posibil ca albul sa nu vina f bine la rochie, de aia am zis ca as lua rochia cu mine :)).

Dar pentru mine, negrul este din discutie la o nunta.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MCOCA mersi,buna idee (sa scot sclipicioasa la plimbare )

Legat de pantofi/sandale albe: doar ca mireasa am purtat pantofi albi,in rest nu m-as baga.In schimb sandalele albe imi plac si mie , dar mai mult purtate ziua.Am purtat totusi pe vremuri de vreo doua ori si la ceva nunti,odata la o rochie rosie cred ,altadata la verde+alb.La rochia asta nu m-am gandit ca ar merge si alb,cred ca o sa fac si acasa probe sa vad cum arata cu diverse culori,ca am ceva incaltaminte (nu de seara) bleumarin,alb, bej .

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

tot eu....

intrebare-intrebatoare.....cat de prost gust arata pantofi fara dres??? nu suport ciorapii-dres ... daca nu am de ales voi lua modelul cu banda dar imi trecea prin cap sa port fara sa scot piciorul finut si bronzat la inaintare


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

tot eu....

intrebare-intrebatoare.....cat de prost gust arata pantofi fara dres??? nu suport ciorapii-dres ... daca nu am de ales voi lua modelul cu banda dar imi trecea prin cap sa port fara


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Si pe mine ma intereseaza asta, plus mai am o neclaritate.
Am citit doua reguli care suna cam asa:
"nu se poarta dres la sandale"
"nu se poarta rochie de seara fara dres"
Atunci cum faci cand vrei sa porti seara sandale ???



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

iti pui dres fara degete, pt ca de fapt aia e pb, ca se vad degetele acoperite de ciorap iesind din sandale.

Mergi la inceput