Vestimentatia la nunti

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia

eu am descoperit ca doar nuntile de sibiu se termina la 23 hai 24 maxim , restul ardelenilor incep seara cheful si-l termina dimineata


Si la Aiud tot asa e. Incepe petrecerea la restaurant pe la 14 si la 23-24 toata lumea e in pat.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

monica,draga mea,pai daca zici ca nu esti dispusa sa investesti intr-o tinuta noua atunci pastreaza rochita sclipiricioasa insa asorteaza la ea niste sandale-musai sandale ca ai bretele subtiri la rochie,negre si un sal negru pe umeri-tine si de frig,mai acopera si din lucire.
am vazut in magazine niste saluri dreptunghiulare,lungi,din voal,unele foarte potrivite peste o rochie foarte golasa in partea de sus.
in urechi niste cercelusi mici si gata.
ce zici???

si parerea mea este sa pastrezi tinuta lucitoare pentru restaurant.
iar pentru plimbatul peste tot din timpul zilei sa alegi ceva mai comod si mai cuminte-eventual rochita rosie si un toc comod.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aaaa...si am fost si eu la o nunta la care am mancat ciorba si tocana.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANAMIHA uite ca explicatia asta nu mi-a trecut prin cap! Dar e buna,ca daca s-ar tine sambata noaptea ,ar fi biserica goala a doua zi
SAMIRA chiar nu stiu inca ce iau,dar intre timp ma intereseaza orice pareri.Mai am timp o luna sa vad ce fac.Ma orientez si in functie de prognoza vremii cred.Sal din ala dreptunghiular din voal am doua chiar unul bleu deschis si unul negru.Dar si daca le folosesc,la sala n-am facut nimic cu ele la capitolul ascuns sclipici,ca n-o sa dansez cu salul pe umeri si am de gand sa ma desfasor la greu la capitolul tzopaiala Asa am purtat-o acum multi ani cu sandale negre cu barete subtiri,doar ca aveam pe umeri salul subtire bleu.
Da' oricum sincer ma intereseaza sa arat mai ok ziua, ca se uita lumea ca la urs cand mergi "cu alaiul" - vecinii de la blocuri,lumea cand esti la biserica,la primarie etc, decat la sala unde vor fi in proportie de peste 90% rude (cel putin jumate veniti de la tara) si prieteni din copilarie in prezenta carora ma simt bine sa chefuiesc fie si ... in blugi Din partea miresei care nu-i nascuta aici,nu cred ca vor fi mai mult de 10 de persoane - tatal si fratele cu familia veniti din coltul opus al tarii si doar cativa colegi din Arad.



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de meniuri la nunti,nu cred ca ma bateti la puncte ... am fost in '87 la o nunta la o verisoara la tara in Gorj (taica-meu e nascut acolo,dar e stabilit in Arad de cand avea 15 ani)
S-au servit cocioane (= racituri,piftie) asta era pe post de aperitv cred. Si pe post de fel principal presupun,pe aceeasi farfurie trona friptura de curcan seaca si ... felii de cozonac Ne uitam si nu ne venea sa credem - adica noi cei veniti din Arad (tati mai are un frate in Arad si era si el cu matusa si verisoarele)
La capitolul dans doar sarba si hora pe "peluza" de langa casa Ioai ce amintiri,aveam 17 ani pe-atunci



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Asa e Moni, sau ar fi goala sau ar fi o galagie de la...sforait

Citat:
citat din mesajul lui monica70

DANAMIHA uite ca explicatia asta nu mi-a trecut prin cap! Dar e buna,ca daca s-ar tine sambata noaptea ,ar fi biserica goala a doua zi
SAMIRA chiar nu stiu inca ce iau,dar intre timp ma intereseaza orice pareri.Mai am timp o luna sa vad ce fac.Ma orientez si in functie de prognoza vremii cred.Sal din ala dreptunghiular din voal am doua chiar unul bleu deschis si unul negru.Dar si daca le folosesc,la sala n-am facut nimic cu ele la capitolul ascuns sclipici,ca n-o sa dansez cu salul pe umeri si am de gand sa ma desfasor la greu la capitolul tzopaiala Asa am purtat-o acum multi ani cu sandale negre cu barete subtiri,doar ca aveam pe umeri salul subtire bleu.
Da' oricum sincer ma intereseaza sa arat mai ok ziua, ca se uita lumea ca la urs cand mergi "cu alaiul" - vecinii de la blocuri,lumea cand esti la biserica,la primarie etc, decat la sala unde vor fi in proportie de peste 90% rude (cel putin jumate veniti de la tara) si prieteni din copilarie in prezenta carora ma simt bine sa chefuiesc fie si ... in blugi Din partea miresei care nu-i nascuta aici,nu cred ca vor fi mai mult de 10 de persoane - tatal si fratele cu familia veniti din coltul opus al tarii si doar cativa colegi din Arad.



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu nu cred ca s-ar potrivi la rochia aia negru, ar fi prea reci culorile. Si din cauza ca e pana la glezne as alege mai degraba o pereche de peep toe nude.
http://www.google.ro/search?hl=ro&q=cameron+diaz+nude+heels&gs_sm=e&gs_upl=3170l6549l0l6719l23l18l0l0l0l3l1019l6585l1.7.1.2.0.2.3.1l17l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1280&bih=770&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

XIO si eu cred ca s-ar potrivi super asa ceva,atat ca daca as reusi sa merg 10 pasi pe "toace" d-alea ar fi record personal Si gandeste-te ca mai am in gestiune si un puradel de 2 ani super energizat dupa care trebuie sa alerg la o adica doar eu,ca de data asta bunicii vor fi "socrii mari", macar la asa eveniment sa stea si ei linistiti ... Asta ziua,iar noaptea vreau sa dansez,pe-alea nu-i sigur ca nu ma culeg neamurile de pe jos inca la primul dans
Poate daca as gasi ceva asemanator,dar cu toc ceva mai jos.Si atunci ar merge un sal in aceeasi nuanta? Oricum e aiurea ca sandale de seara mai am doar pe negru si argintiu,iar pantofi doar pe negru,clar trebuie sa fac ceva investitii ,daca nu la rochii,atunci la incaltaminte.Si cum ziceam,imi trebuie si doua tinute
Si frate-meu s-a hotarat cu nunta doar de-o saptamana,nu putea mai devreme sa am timp sa ma pregatesc si eu? Da' oricum macar o rochie noua tot mi-oi lua,ce naiba !
Va dati seama ca de multe ori mai ales femeile-s critice rau la adresa celorlalte la ocazii din astea,dar chiar nu-i usor de ales.Pe unele le impiedica doar paralele sa gaseasca modelul perfect,dar la cele mai multe o problema e si silueta ... Sa gasesti prin magazinele noastre ceva elegant,relativ ieftin ,sa se potriveasca la silueta , culoarea sa se potriveasca la ten ,nu mai zic de accesorii dupa aia ... cam grea tema de casa!
Joi dau o raita prin oras sa vedem ce oferte sunt prin zona .

DANAMIHA

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Sigur gasesti in magazine rochii foarte ok la preturi mai mult decat rezonabile.
Uita-te aici:
http://www.nifty.ro/products-page/rochii/

Au niste rochii lungi incredibile, daca mi-ar place sa port la evenimente de aici mi-as cumpara, am si vazut vreo 3 modele dar nu are rost sa dau banii si sa l tin in dulap.
mai poti cauta si pe ebay.co.uk eu de acolo mi-am cumparat multe rochii, inclusiv pe cea de la banchet.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Monica, ai putea iesi super/ieftin si in tendinte cu o rochita simpla, lungime medie, genul little black dress, facuta la croitoreasa, pe care s-o porti la sala. Eventual bleu-marin - iarasi in tendinte, incat s-o potrivesti cu aceeasi pantofi ca si pe cealalta.
Intr-o pereche de pantofi moderni si versatili (peep-toe sau nu neaparat) merita sa investesti .
(de ex www.polyvore.com/enzo_angiolini_starlite_light_grey/thing?id=33262310" target="_blank">genul asta - exista si cu tocuri mai decente, ca www.polyvore.com/renee_cicily/thing?id=39052119" target="_blank">asta, dar evident fara sclipici)

Mergi la inceput