Vestimentatia la nunti

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

dres fara degete ??? exista asa ceva? unde se termina pe picior??

acu' ceva vreme se discuta la subiectul despre elegantetzuri cum ca picioarele goale sunt cool la o ocazie, dresul nu .

parerea mea practica: vara = sandale + picior gol, cand e mai racorica pantofi cu ceva varf + dres. Nu ma dumiresc deloc cum e cu peep-toe, de asta nici nu folosesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Eu port pantofi fara dres la greu, imi place cum arata, am pantofi bej, negri, toate culorile si imi plac fara dres. Eventual exista niste talpici foarte decupati care nu se vad din pantofi daca vreti sa nu puneti direct piciorul in pantof.
Eu zic de birou, acum am o fusta pana neagra pana la genunchi, camasa alba, pantofi negri cu fundita, margele metal cu rosu si o floare rosie prinsa de margele si sacou negru. dar e de birou.
Eu stiu ca de protocol nu se poarta sandale si nici cizme. Ma refer la receptii simandicoase, chiar si la Christmas Dinner oficial, adica nu ma duc in cizme sau ma duc dar ma schimb in pantofi.
La petreceri sau nunti insa as pune sandale relaxata, cat stai acolo nu conteaza vremea de afara (bine, trebuie sa te schimbi acolo) dar e ca la club nu te duci iarna in cizme si pulover dar te dezbraci acolo. Ma rog, comparatia nu se potriveste cu nunta.

Si eu as vota, Monica, pentru o rochie simpla pana la genunchi care sa urmareasca linia corpului tau de manechin si pantofi finuti sau sandale finute.
Si la Xio as pune sandalute mai finute, rochia iti sta bine si ai un corp ff frumos, sau pantofi/sandale mai decoltate, adica sa faca asa un decolteu catre degete, nu stiu daca se intelege, oricum lungeste piciorul un decolteu catre degete si nu imbracate picioarele pana in gat ca cu sandalutele din poza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Eu am purtat asa ceva la o nunta dar am fost nasa
http://www.okazii.ro/catalog/51541495/rochie-seroussi-ocazie-superba-.html#galerie

Acum am scurtat-o pana la genunchi dar e tot frumoasa si vine bine, nu e creata, vine fluida pana la genunchi.

Si la ea aveam, si mai am de fapt, o poseta plic satinata maro ciocolata cu o floare mare bejuile pe ea. Venea foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BULI aoleu am ramas rau in urma ,nici io n-am auzit inca de dres fara degete (ce caraghios imi suna dres,ca la noi se zice "ciorapi-cu-chilot" )


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maria_alexia
parerea mea practica: vara = sandale + picior gol, cand e mai racorica pantofi cu ceva varf + dres. Nu ma dumiresc deloc cum e cu peep-toe, de asta nici nu folosesc .

Fix asa am facut si eu intotdeauna si peep-toe din aia n-am folosit nici eu niciodata ,nici nu stiam ca asa se cheama,am cautat cu google
Cum ziceam, am ramas raaaau de tot in urma

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CLAUCIA e finuta rochia si mersi,uite inca o idee buna,sa scurtezi o rochie lunga Legat de corpul meu de maechin,mersi de compliment,dar e de manechin pana la capat ,adica si cu brate subtiri si picioare nu foarte drepte.Adica arata saracele foarte bine din profil,dar din fata numai daca circul (eventual pe podium cu un picior un fata celuilalt ) ,daca stau pe loc se vede ca nu-s perfecte. La ce format au ma prinde sau rochia scurta,sau lunga pana la pamant,adica nu prea imi sta bine cu rochie pana la genunchi.D-aia as vrea ziua sa port rochie lunga si la sala eventual scurta,ca daca dansez mai arat cumva,nu trebuie sa stau drept ca la primarie/biserica/fotograf.Ce probleme pe mine nu?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

monica, ce zici de asta? E nou, cu eticheta, pretul e super, bagi niuste accesorii faine si esti super!
http://cabaretcloset.blogspot.com/2011/06/rochie-south-55-lei.html

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ralucis multumesc mult, dar nu mi se potriveste fiindca modelul ala ar sta pe mine ca pe gard Cum ziceam sunt slaba cu talie f.subtire si prefer ceva mai mulat , ca doar asa se mai vede macar ca am ceva forme.In acelasi timp nu mulat din materiale subtiri gen voal-saten ca mi se vad oasele prin asa materiale

Sa va zic ca tocmai am bagat o tura deocamdata pe la magazinele din centru,ca m-a chemat maica-mea cu ea sa sondam piata.N-am luat inca sclipicioasa cu mine, dar vai mie ! Pai sclipicioasa mea e mic copil fata de ce oribilitati am vazut Saten in culori stridente + voaluri peste voaluri,flori in piept,sclipici,perlute,pene etc. Si multe aveau 2-3 caracteristici din astea la un loc.La rochii lungi una singura am vazut care mi-a placut, dar era pe auriu,ceea ce nu mi se potriveste.Si una scurta am vazut draguta,roz pal.Insa amandoua erau marimea 36 (eu port 38) plus ca din material foarte subtirel.Majoritatea modelelor lungi erau din saten si in partea de jos largi gen printesa si nu vreau asa.Sau erau scurte pana in fund,fara bretele si tot din saten.Nici daca mi le-ar da pe gratis nu le-as purta Am vazut in schimb foarte multe rochii negre,din astea mai aveai de unde alege .
O sa mai circul si prin malluri si pe la alte magazine.Ce-am vazut cat de cat decent si de bun gust,aveau si preturi pe masura 700-1400 lei
PS RALUCIS acum am vazut ca ai mai pus si alte linkuri,mersi o sa ma uit si prin ele.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput