Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

eu vreau sa ma cadorisesc, doar sa-l gasesc, daca nu, ma gandesc sa-l iau de aici

mie imi plac angel si kenzo, kenzo tigrul imi place mai mult decat elefantul, l-am avut cu multi ani in urma, m-am bucurat sa-l vad pe ebay.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Pff Kenzo Jungle stiu acum de ce nu-mi prieste: mi se pare nefinisat, nu s-a adaugat o priza de scortisoara, ci o mana de luptator Sumo a dat o palma sacului si l-a rasturnat tot peste restul ingredientelor care aveau ceva potential.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

eu am avut Insolence EDT. dupa, a aparut sau l-am gasit eu in varianta EDP, aceasta mi-a placut, doar am dus sticla la nas, nu l-am testat pe piele.

rose, ai ajuns acasa? ti-ai luat vreun parfum de nisa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

rose, sunt convinsa in proportie de 90% ca ai incercat EDP-ul, pentru ca EDT-ul n-are nici urma de tamaie....nimic, e un floral pretios, haute-couture, din punctul asta de vedere mi se pare ca seamana cu insolence, si are violete, insa nu in proportia insolenceului...creca la trandafiri in schimb bate la fund multe parfumuri listate drept ape de trandafiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

yanka, am urmarit cu sufletul la gura the galliano creepy love story .( la fel de bine ar merge si the creepy galliano love story...)
inteleg ca azi in douglas nu a fost cu finalizare dar eu zic sa nu iti pierzi speranta , ca mai exista variante.
de exp: daca virgula clienta e setata pe slow motion si isi doreste o testare mai profunda a produsului , exista varianta asta:
http://www.ebay.co.uk/itm/John-Galliano-Women-EDP-5ml-0-17Fl-Oz-Mini-Miniature-/170672377563?pt=UK_Health_Beauty_Fragrances_Women_s_Fragrances_PP&hash=item27bcddcedb
iar daca virgula clienta e setata pe fast forward si stie ce vrea din prima, nu din a doua, exista varianta asta:
http://www.ebay.co.uk/itm/JOHN-GALLIANO-EAU-PARFUM-60ML-/300565876135?pt=UK_Health_Beauty_Fragrances_Women_s_Fragrances_PP&hash=item45fb1f4da7
adauga vreo 8 lire transportul si peste maxim o saptamana al tau e.
PS: sper doar ca dupa aia sa nu te loveasca vreo dambla si sa te aud ca vrei si sandale asortate cu parfumul, tot de la galliano:
http://www.urbaninsights.ro/wp-content/uploads/2009/08/john-galliano-platforms.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

eu am avut Insolence EDT. dupa, a aparut sau l-am gasit eu in varianta EDP, aceasta mi-a placut, doar am dus sticla la nas, nu l-am testat pe piele.

rose, ai ajuns acasa? ti-ai luat vreun parfum de nisa?



Maine ma intorc . Mi-am luat ceva, alegerea a fost grea. Mi-a luat ceva timp sa incerc tot ce m- a interesat din acea parfumerie. Vanzatoarele au fost foarte amabile, adevarati psihologi, m-au indrumat exact spre ce stiam deja ca- mi place ( din pacate am suficiente parfumuri oriental- florale). A fost o experienta foarte placuta.
In final mi s- a lipit sufletul de Tobacco Vanille si Visa de Robert Piguet. Tobacco nu e cel mai bun din colectia Private Blend per total, dar e cel mai bun de iarna si are un miros extraordinar.
Am mai luat si Vanille de Molinard, un vanilat simplu, pur, care se poate combina cu alt parfumuri si Habanita, tot Molinard.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

daca aveti timp si chef, watch this, ca SE merita ;
http://www.urbaninsights.ro/2009/08/23/paris-fashion-week-in-100-pantofi/
(cizmele aurii de la vuitton mi se par pefecte pt udrea).

hermes rulz! ( atat cat am vazut din cele 2 poze) .

by the way de pantofi: am fost recent intr-un magazin cu incaltaminte , am probat pantofi rochas si mi s-a facut dor de celebrul si discontinued-atul lor parfum ALCHIMIE, pe care l-am avut pe vremuri( cumparat cu mare oftat din cauza de pret) din primul mall din bucuresti.
era acolo la vanzare o pereche de pantofi versace , care mie mi se pareau 99% de podium si 1%de strada, cu o talpa si un toc super ciudate, din metal si piele dar vanzatoarea mi-a zis ca au avut toate numerele si ca s-au dat, ca "le-a luat lumea pentru nuntzi sau alte evenimente " )
deci, nenica, urla hot-cuturul pe romance ...ceva ce n-a vazut parisul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

Citat:
citat din mesajul lui danamiha

eu am avut Insolence EDT. dupa, a aparut sau l-am gasit eu in varianta EDP, aceasta mi-a placut, doar am dus sticla la nas, nu l-am testat pe piele.

rose, ai ajuns acasa? ti-ai luat vreun parfum de nisa?



Maine ma intorc . Mi-am luat ceva, alegerea a fost grea. Mi-a luat ceva timp sa incerc tot ce m- a interesat din acea parfumerie. Vanzatoarele au fost foarte amabile, adevarati psihologi, m-au indrumat exact spre ce stiam deja ca- mi place ( din pacate am suficiente parfumuri oriental- florale). A fost o experienta foarte placuta.
In final mi s- a lipit sufletul de Tobacco Vanille si Visa de Robert Piguet. Tobacco nu e cel mai bun din colectia Private Blend per total, dar e cel mai bun de iarna si are un miros extraordinar.
Am mai luat si Vanille de Molinard, un vanilat simplu, pur, care se poate combina cu alt parfumuri si Habanita, tot Molinard.

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)


Sa te bucuri de noile achizitii!
Inteleg ca ai mirosit toata colectia Private Blend, te invidiez

Drum bun spre casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

sali, clienta sigur e setata pe slow motion fiindca-mi place si-mi displace in proportii egale. cu siguranta trebe sa inclin balanta cumva, inainte de a-l cumpara, tre sa ma decid daca moleculele acestui parfum sunt bube sau perle
si clienta e de acord sa se damblageasca cu asorteul propus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

yam! yam! ce bunatati, rose! sa le porti cu drag!

Mergi la inceput