Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Deci.... (niciodata nu-mi incep frazele cu "deci", dar o sa vedeti de ce acum e o exceptie)... Ianka, am incercat fiertura si declar urmatoarele:
- niciodata nu am vazut o diferenta mai mare intre EDT si EDP. Not ever.
- EDP e... n-am cuvinte. Poate fi parfumul pentru care esti in stare sa-ti vinzi (aproape) intreaga colectie. Sau unul pe care cand il simti la cineva, iti vine sa treci strada. Cam intre astea 2 extreme il vad eu. In orice caz, nu e un parfum obisnuit, pe mine ma innebuneste tamaia in combinatie cu celelalte, e ceva fenomenal, dark dar si linistitor intr-un fel (nu relaxant, a nu se confunda). Linistitor in sensul de hipnotizant, daca-mi e permisa licenta. Nu o sa ma mai apropiu de el o vreme, dar m-ar tenta o mostra. Daca vrei sa ne "combinam" la o comanda de mostre, ma ofer voluntar, dar eu nu am noroc la comenzi pe eBay, asa ca ma bazez pe tine.

Am mai incercat Very Irresistible Intense dar, in context, nu mi-a spus nimic. A, si Guerlain mandarin Basilic (care mi s-a parut ca miroase a grapefruit) si Pamplelune (care mi s-a parut ca miroase a busuion) Nu mai inteleg nimic!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui ianka78
si clienta e de acord sa se damblageasca cu asorteul propus!


...deci ma apuc sa forez netul pana iti gasesc condurii fermecati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui ianka78

sali, clienta sigur e setata pe slow motion fiindca-mi place si-mi displace in proportii egale. cu siguranta trebe sa inclin balanta cumva, inainte de a-l cumpara, tre sa ma decid daca moleculele acestui parfum sunt bube sau perle


pe principiul arghezian :
Din bube, mucegaiuri si noroi
Iscat-am frumuseti si preturi noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui manumanu
Am mai incercat Very Irresistible Intense dar, in context, nu mi-a spus nimic.


tie nu ti-a spus nimic iar cu mine a fost atat de vorbaret si nu s-a lasat pana nu m-a facut sa-l cumpar!
e clar, pt mine vara asta e vara givenchy !

intr-un context oarecare, azi a trebuit sa aleg intre Lancome MIRACLE FOREVER, Armani IDOLE, D&G THE ONE, Kenzo VINTAGE EDITION, Cacharel LOU LOU si Salvatore Ferragamo ATTIMO.

CE AR FI TREBUIT SA ALEG?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Nu le stiu pe toate, dar pot sa spun ce nu as alege eu: Miracle Forever si The One. Ce-ai ales pana la urma?

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui manumanu
Am mai incercat Very Irresistible Intense dar, in context, nu mi-a spus nimic.


tie nu ti-a spus nimic iar cu mine a fost atat de vorbaret si nu s-a lasat pana nu m-a facut sa-l cumpar!
e clar, pt mine vara asta e vara givenchy !

intr-un context oarecare, azi a trebuit sa aleg intre Lancome MIRACLE FOREVER, Armani IDOLE, D&G THE ONE, Kenzo VINTAGE EDITION, Cacharel LOU LOU si Salvatore Ferragamo ATTIMO.

CE AR FI TREBUIT SA ALEG?

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

profilor de la drept nu le place sa incepi fraza cu "deci", ce mustruluiala am primit de la prof.Lupan la civil..

sali, ce ai ales?

toate parfumatele

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Deci.... (niciodata nu-mi incep frazele cu "deci", dar o sa vedeti de ce acum e o exceptie)... Ianka, am incercat fiertura si declar urmatoarele:
- niciodata nu am vazut o diferenta mai mare intre EDT si EDP. Not ever.
- EDP e... n-am cuvinte. Poate fi parfumul pentru care esti in stare sa-ti vinzi (aproape) intreaga colectie. Sau unul pe care cand il simti la cineva, iti vine sa treci strada. Cam intre astea 2 extreme il vad eu. In orice caz, nu e un parfum obisnuit, pe mine ma innebuneste tamaia in combinatie cu celelalte, e ceva fenomenal, dark dar si linistitor intr-un fel (nu relaxant, a nu se confunda). Linistitor in sensul de hipnotizant, daca-mi e permisa licenta. Nu o sa ma mai apropiu de el o vreme, dar m-ar tenta o mostra. Daca vrei sa ne "combinam" la o comanda de mostre, ma ofer voluntar, dar eu nu am noroc la comenzi pe eBay, asa ca ma bazez pe tine.

Am mai incercat Very Irresistible Intense dar, in context, nu mi-a spus nimic. A, si Guerlain mandarin Basilic (care mi s-a parut ca miroase a grapefruit) si Pamplelune (care mi s-a parut ca miroase a busuion) Nu mai inteleg nimic!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Nu le stiu pe toate, dar pot sa spun ce nu as alege eu: Miracle Forever si The One. Ce-ai ales pana la urma?



eu am intrebat ce credeti ca mi s-ar potrivi mie, dupa profilul psihologic din postari si dupa preferintele pe care mi le-am exprimat pe aici in materie de parfumuri.
era un fel de joc, asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

dana, de ales am ales ....dar nu-ti spun..stai sa vina si rose , sa-si desfaca bagajul, sa intre pe DC si sa vad daca ma nimereste cu alegerea .

sa va mai spun ca azi am avut tot timpul sa incerc ESCALE A PORTOFINO ( era si el intre parfumurile din care puteam sa imi aleg) numai ca nu prea am avut ce sa testez la el.
raman la parerea mea, ca cea mai misto parte a acestui parfum este designul .

am mai incercat un armani CODE SUMMER fraiche , cam asa ceva, o varianta aerata care nu are multe in comun cu venerabilul CODE EDP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

aha, acum inteleg.
desi nu il stiu as alege Vintage
sali, nu e portofino de nasul tau, nu se ridica la nivelul pretentiilor tale! eu il tin in baie, pt design, nu il folosesc, am 45 ml intr-o sticla de 100 ml.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

daca nu le stiu pe toate.... alea doua oricum nu cred ca ti se potrivesc.

Citat:
citat din mesajul lui sali

Citat:
citat din mesajul lui manumanu

Nu le stiu pe toate, dar pot sa spun ce nu as alege eu: Miracle Forever si The One. Ce-ai ales pana la urma?



eu am intrebat ce credeti ca mi s-ar potrivi mie, dupa profilul psihologic din postari si dupa preferintele pe care mi le-am exprimat pe aici in materie de parfumuri.
era un fel de joc, asa...

"Smells are surer than sounds or sights to make your heartstrings crack." - R.Kipling


mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput