Club chic (46)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

La Multi Ani! Sa te bucuri de Hugo Boss si de cele care vor urma

Citat:
citat din mesajul lui camelia_daniela

Am intrat sa ma laud ...am primit deja primul cadou pentru ziua mea ce va sa vina Un parfumel - Hugo Boss - Boss Woman -EDT e dragutz Azi il port


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

La multi ani Cami!!! sa te bucuri de parfumel!

Azi am fost intr-o parfumerie de nisa superba, am simtit ca ametesc cat mi-a placut toata atmosfera. Am testat tot ce m-a interesat, dar imi dau timp, nu ma grabesc sa cumpar ceva. Am sa trec pragul acelui templu in mod regulat urmatoarele zile pana ma dumiresc ce mi se potriveste. Cand ajung acasa am sa vi le descriu pe toate.
Va pup cu mare drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

La multi ani, Cami, si parfumare placuta!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

rose, sunteti in vacanta, da? Sa aveti parte de zile minunate! Ii place Marei sa se balaceasca?

Citat:
citat din mesajul lui rose_selavie

La multi ani Cami!!! sa te bucuri de parfumel!

Azi am fost intr-o parfumerie de nisa superba, am simtit ca ametesc cat mi-a placut toata atmosfera. Am testat tot ce m-a interesat, dar imi dau timp, nu ma grabesc sa cumpar ceva. Am sa trec pragul acelui templu in mod regulat urmatoarele zile pana ma dumiresc ce mi se potriveste. Cand ajung acasa am sa vi le descriu pe toate.
Va pup cu mare drag pe toate!

mamica de Mara Roselyn (18.06.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rose_selavie spune:

Dana nu prea ne balacim pt ca vremea e capricioasa, azi ploua...

Sali am incercat very irresistible sensual, il stii? Tipic givenchy, fructat, modern. Sa porti fericita ultimele achizitii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Multumesc din suflet pentru urari ! Le returnez inzecit !

Parfumelul este usurel, de vara si de birou as zice. Mi-e drag ! Nu are putere ff mare, dar totusi e placut. Nu prea simt notele vanilate.

Mai am in stand by un Jaipur Saphir la Esentze


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Cami, incearca saphirul inainte, eu l-am luat de pe ebay fara sa stiu cum e, era asa laudat, cat de vanilat e, dar nu am simtit urma de vanilie...

Am primit Tresor Lancome, 100 ml. Nu imi place. Am fost la Douglas sa-l testez din nou, dar e asa cum mi-l aminteam. Am sa-l tin pt cadou, e sigilat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

geniest, you are in biiiiiig trouble!
pe asta il ai?
http://www.escentual.com/thierry-mugler/alien/mugleralien08/

azi am gasit site-ul asta( escentual.com) , sunt unele reduceri demne de luat in seama doar ca trebuie cautate cu lumanarea! livreaza in ro , este 5 lire transportul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

O buna prietena care ma stie fan L'Occitane mi-a adus zilele trecute, intre altele, un parfumel de 20 ml The-Bergamote. De fapt un set cu "Brume lactee pour le corps" si parfum solid. Mai fetelor, mi-a placut la nebunie!! Seamana foarte bine cu Escale a Pondichery, cu aroma de ceai negru cu bergamota, mai precis de Earl Grey (culmea, preferatul meu in materie de ceaiuri!). Asa ca acum folosesc sprayul de corp care e senzational (si racoritor si miroase minunat, plus ca persista toata ziua) alternativ cu parfumelul asta si cu Verbena (tot la 20 ml) pe care mi l-am luat eu din Bucuresti la "instigarea" Danei.

Mi-am comandat de pe eBay o lotiune de corp de la Verbena dar se pare ca nu am noroc si s-a pierdut pachetul, asa ca am cerut refund. Cred ca e ultima oara cand mai comand pe eBay din Anglia, pentru ca deja e a treia oara cand mi se pierde un astfel de pachet, desi era vorba de vanzatori diferiti. Nici nu am vreun numar de inregistrare sa fac scandal la posta, pt ca stiu sigur ca e ceva necurat la mijloc si nu la ei, if you know what I mean. Nu a fost o suma mare, dar cel mai mult ma deranjeaza ca eu chiar imi doream produsul ala! Oamenii s-au oferit sa-l mai trimita o data, insa nu mai vreau sa risc.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianka78 spune:

breaking news: am fost azi la o scurta, dar foarte productiva sesiune de mirosit in unirea.
first of all: sali am mirosit givenchy, intensul si , da, mi-a placut tare! e dulceeee, d'ala cu multe calorii... ca o prajitura interzisa, dar irezistibila. il recunosti dintr-o mie ca e un givenchy, e de-acolo din filmul lor, very frenchy, very chic, very sweet. pentru iubitoarele de dulce (nu neaparat vanilat, mai de graba dulcele floral) e macar un "must try", daca nu un "must have".

daaar, pentru prima oara dupa mult timp, am avut o surpriza, un love at first sight, un soc olfactiv intr-o parfumerie mainstream.

dragelor cunoasteti: john galliano perfume for women? ca eu acum am picat de pe luna si l-am descoperit. giiiizas, ce parfum, ce revelatie, ce nebunie!!!! nu stiu ce sa scriu mai repede, mi se rotesc ideile in cap ca bilele de la 6 din 49.

in primul rand cutia e foarte originala, foarte "vizuala" iar sticla e o bijuterie flamboaianta, e napoleonul din fruntea armatei de soldatei parfumati, care stau frumos incolonati pe etajere.

acum despre parfum: pentru mine acest parfum a fost cred ca o saritura cu coarda elastica, un fel de bungee jumping. n-am intalnit pana acum un parfum care pe mine sa ma treaca de la o extrema la alta. concret: dupa ce l-am pufait pe uncheietura, am avut efectiv dorinta arzatoare de a-mi decupa epiderma contaminata si de a o arunca in primul cos de gunoi. oriiiibil, greu, pamantiu,(?!!!) masculin-agresiv pana la contuzie, cu adieri de cocota batrana ...nush cum sa-l descriu, apasator niste "lemne" si niste ierburi, "sho" fiertura de niste fungi, muschi, bube, musuroaie si furmnici....un "ceva" inspaimantaror. sub impresia recentelor iesiri in decor ale lui galliano as zice kiar ca e un "nazi fragrance".

buuuun, half an hour later: DIVIIIIN, vanilat pana la turbare, "lemnele" inca se mai simt, dar dau bine cu "fiertura" superba de vanilie, feminin si senzual, poate umpic prea senzual, poate umpic spre obscen.
NU am intalnit eu, personal, pana acum un parfum care sa aiba aspura mea acest efect, sa treaca de la grotesc la irezistibil, sa se metamorfozeze atat de aiuritor, atat de socant.
foarte buna descrierea asta de pe fragrantica : really unique.dusty roses,incense and iris.brulesque bottle and fume.i think dita vok teese and actresses from moulin rouge smell like this.maybe humprey bogarts movies too :)).interesting and longlasting,must buy., numai ca pe nicaieri nu am gasit nicio referire la vanilie, iar eu o simt dominanta in notele de mijloc si notele de baza....ce "roses"?! nu simt niciun roses, n-are treaba cu trandafirii de pe planeta asta.
asta e nemernicul: http://www.fragrantica.com/perfume/John-Galliano/John-Galliano-4056.html

Disclaimer: avand in vedere ca azi a fost foarte cald, s-ar putea ca notele de varf sa nu fie totusi asa respingatoare, cum le-am simtit eu. Maine am sa merg din nou la mirosit, pentru ca prima impresie a fost foarte contondenta....trebuie sa-l mai incerc o data, de data asta stiind la ce sa ma astept. Pentru prima data in "veatza" mea am sa-mi incerc norocul cu o fatuca d'acolo si-am s-o rog, daca are mostre la plic sa se milostiveasca sa dea una/doua. Simt nevoia sa trimit cuiva sa-si dea cu parerea.


(camiiiiiiii, desi cu maaare intarziere, la multi ani parfumati si fericiti)

Mergi la inceput