Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce multe postari
Oana, bine te-am regasit si aici

Noi mergem azi in concediu si nu am avut timp de nimic saptamana asta. Mergem la munte, in apuseni. Copiii au fost cu bunicii si cred ca le-a placut si lor si bunicilor. SI mai e putin si reincepe scoala.

Liviana, i-am scos dintii de lapte la dentist. Uf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Al meu isi scoate dintisorii de lapte singur si e mandru de asta.
Deocamdata e OK nu a avunt nici o carie nici macar pe dintii de lapte, insa ma ingrijoreaza putin ca i s-au ingalbenit in vacanta asta ca nu-i periaza destul de bine singur, fara sa-l bata la cap mama-sa. Asa ca in tomana mergem la stomatolog sa vedem ce-i de facut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Lali, si la Vladut dintii definitivi par mai inchisi la culoare. Am inteles ca se intampla la multi copii. Sper sa isi revina dupa ce cresc. Un dentist mi-a zis ca nu se mineralizeaza suficient, nu stiu prea bine ce inseamna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Oana,ce bucurie!!!Chiar ma gandeam zilele trecute la tine si la Leta.

Noi suntem de 6 zile la Neptun si pana azi cand a inceput sa ploua, a fost minunat.
Copiii au crescut.Toti.Nu imi vine sa cred ca ILinca intra clasa I.
Ce bine ca ne-am mai aduncat un pic! Doua,trei cuvinte din cand in cand si tot e bine!!
si va doresc un sfarsit de vacanta plin!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Raspund si eu present; copii sunt la Bunici la Tara si mai am cateva zile de respiro pana ii aduc; nu am pregatiit pt Andrei pt scoala decat 4 manuale si in we dinainte de scoala ii voi lua pantofi, caci uniforma pare sa ii mai vina. Oana bine ai revenit si felicitari pentru fetita ; Lui Andrei I s au schimbat abia trei dint I din care doi ii sunt gata crescut i;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seb10 spune:

Hai sa ridic un pic subiectul, nu am mai intrat de ultima oara. Cum am vazut ca nu e activitate am si uitat sa mai intru. Pupici dragelor care ati revenit!
Lui Seb i-au cazut 4 dinti, de fapt primul l-a scos dentistul ca crescuse in spate celalalt (o sa ii punem aparat mai tarziu), doi singuri, si ultimul a tras singur de el saptamana trecuta. Deci cei 4 din fata, care si la el sunt mai inchisi decat cei de lapte. E normal ca a schimbat doar 4 dinti la 7 ani jumate?
A inceput si el scoala, e incantat. Anul asta a schimbat fotbalul cu sah si badminton.

O zi buna, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Mult succes la scoala! Mai ales boboceilor dar si celor din clasa a II-a!

Oana, lui Vladut i-au cazut doar 2 dinti, nici macar 4 Tot mai inchisi la culoare. Depinde cat de repede i-au crescut cand era mic mic si depinde de fiecare copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Succes tuturor la scoala, bobocei si elevi de-a II-a. Cred ca toti de la subiect suntem deja scolari !

Noi am inceput clasa a II-a, avem deja un FB (am inceput mai devreme cu o saptamana) si a dat testele initiale. Sper ca s-a descurcat, ca inca e cu mintea in vacanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Alexandrei i-au cazut 5 dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

Buna , a trecut o luna de cand a inceput scoala, si gata au trecut si evaluarile (am trecut cu bine peste aceste evaluari, eu una eram convinsa ca Andrei a uitat totul peste vara);
Va postez mai jos concursurile la care va participa clasa lui Andrei;

Evaluare în Educa#355;ie
13 octombrie 2012 Limba Romana ( 20 lei Etapa I )
20 octombrie 2012 Matematica ( 20 lei Etapa I )

Euclid
17 noiembrie 2012 ( 20 lei Etapa I )

Fii inteligent la matematica
15 lei cartea
test preliminar in luna martie 2013
aprilie 2013

Comunicare. Ortografie
15 lei cartea
test preliminar in luna martie 2013
aprilie 2013

Smart
15.11.2012 Matematica ( 10 lei Etapa I )
21.11.2012 Limba Romana ( 10 lei Etapa I )
27.11.2012 Cultura Generala ( 10 lei Etapa I )

Sa va fie de folos,
Kita


Mergi la inceput