Braduti draguti de ian-feb 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna fetele!
Kita, multumim pt lista cu concursuri, la o parte din ele participam si noi. Cum a fost eval la romana? d-na noastra zicea ca a fost cam de nivelul sfarsitului de cl aIIa, Matei a avut 84 de puncte si d-na a zis ca e f bine. Andrei ce punctaj a obtinut?
Azi Matei e in excursie la salina Ocnele mari, sper sa aiba vreme frumoasa. De halloween vor avea petrecere la scoala!


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

Macar o data pe luna sa mai scriem,macar un pic,aducandu-ne aminte de perioada cand stiam si cat lapte papaceau si ce dinti au mai iesit si cate raceli insumam iarna...

Noi crestem cu totii!

Ilinca clasa I, Dimitri la gradi, un viezure muscacios! In rest ne luptam cu temele si extra-urile si incercam sa gasim timp pentru noi toti!

Tudor e un copil tare,tare,bun, dar are vechea lui problema cu neastamparul...

Tot timpul s-ar juca,ar sari, si s-ar tranti cu Ilinca!
Cum ma suna cineva sau am de lucru, se intalnesc ei cumva si incep joaca: alergatul prin casa, ascunsul, saritul in pat, prinsul si trantitul usilor!In prima faza ma amuza teribil,dupa care stiu ca trebuie sa ma pregatesc de asediu,de nervi tari,care ma tin maxim 10 minute,dupa care trebuie sa separam taberele!

Saptamana asta a cazut o usa si am last-o asa sperand ca reduta cazuta va micsora savoarea;dar nu,acum escaladeaza patul suspendat si trag ininte scara,ca Dimitri sa nu ajunga la ei;ii priveste de jos,cum unul suie,altul coboara parca sunt pe liane!

Abia asteapta sfarsitul de saptamana...Vinerea dupa masa au un pic de liber de la 17.00.
Scriu acum ,in timpul liber,; au plecat la mama sa se joace cu biclele pana la 19.30,pentru ca astazi, nedormind la pranz, avem ora de culcare devansata care sa inglobeze si orele lipsa de somn la pranz.

Poate cand mai aveti timp, mai actualizam si noi albumul!

Pupacim bradutele si bradutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BESTUTZA spune:

La multi ani,un an nou cu belsug,liniste si sanatate!!

Mergi la inceput