Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Allure, nici nu manac carbs seara..numai painea de dimineata. Da' porumbul fiert intra la carbohidrati?? Incerc sa mananc si cat mai sanatos, azi la amiaza de ex am bagat un peste la gratar cu legume tot la gratar. Lactate mananc si beau multe ca sa nu am lipsa de calciu.

Nu pot sa nu mananc dupa 7..la mine e imposibil din cauza alptatului care imi face o foame...deci in seara asta manac 1 bucatica de carne la cuptor, 1 rosie, lebenitza.

Ziceti-mi daca centura asta sub care transpiri intr-o veselie face ceva treaba cu talia mea?

Ce am facut azi: plimbare, din care 2 ore asa..serios. Acum seara la aprate in parc, 3-4 serii la fiecare. Din pacate e tot ce pot face, si inca si asta e un extra efort.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

hmm...nu stiam ca alaptezi la greu, mi s-a parut ca ziceai ceva de lipsa de lapte..in fine...daca e pe asa, las-o balta cu dieta pina termini cu alaptatul, maninca sanatos, fara porcarii ca si asa nu cred ca esti vreo grasa :)

porumbul se da vitelor ca sa le ingrase repede, contine carbohidrati la greu...

nu-ti risipi banii pe centuri, tot cu sport si dieta faci treaba garantat. fa mai bine serii mici de abdomene acasa pe covorul yoga, cite 5 min ici colo cind gasesti timp
rabdare, rabdare cit cuprinde!

azi am mincat desert o ciocolata "raw" whoaa! in viata mea n-am gustat asa bunatate!
m-am cintarit dimineata si aveam 59 kg...

ok time to sleep.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Ma mulg tot la 2 ore..iti dai seama ce distractiv e..inclusiv noaptea ca sa nu pierd laptele...

Eu am ajuns la 56, mai am 1 kg pana la greutatea de dinainte. Bine....55 cu sport altfel stau toate asezate.

Bine zici de abdomene...ar trebui sa fac macar 3 serii zilnic. 10 minute tot gasesc, sper.

Bun, deci nu mai pap porumb fiert seara...acum e sezon in ro...si de aia intreb.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Allure, vrei sa ne impartasesti din cele bune si utile aflate/citite/testate de catre tine?. Metoda oil pulling o mai practici?este de folos?pe mine nu m-a tinut mai mult de 3 zile 'ambatu''
Sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ma urnesc greu sa mai scriu aici ca am senzatia ca vorbesc de una singura in plus vreau sa-mi fac blog sa povestesc acolo toate cele si cine-o vrea sa afle, sa citeasca acolo...dar va fi in engleza

va recomand sa urmariti un documentar exclent (daca nu cumva l-ati vazut deja):

http://documentaryheaven.com/food-matters/

mi s-a parut genial. sint puse bine in pagina anumite chestii.

p.s. - mai fac oil pulling in fiecare dimineata...seara insa mai uit ca sint obosita

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Allure cum sa vorbesti de una singura?? Suntem pe aici dar e mai greu sa scriem ca e vremea frumoasa afara.
Sunt tare curioasa sa vad ce sfaturi ne dai pe blog, ce mai faci, ce mai mananci... De abia astept! Metoda asta cu oil pulling mie imi provoaca greata... poate asa e pana te obisnuiesti, dar eu nu suport gustul ala de ulei in gura. Eu sunt pe baricade cu mancatul si cu sportul asa si asa, dar plec peste 2 zile in concediu asa ca o sa am parte de inot (yyyyyuuuuhhhhuuuu) si plimbari multe!!! Maine bag un ochisor la documentar ca acum ma duc la nani pentru ca e foarte tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Allure,cred ca te citeste mai multa lume decat crezi; eu citesc aici mereu dar n-am mare lucru de spus.

pana anul asta nu m-a interesat subiectul asta niciodata; sunt slaba de cand ma stiu sau mai bine zis am fost pana acum cateva luni, cand am pus pe mine cateva kg care ma deranjeaza; desi n-am tinut diete niciodata, acum am ajuns sa fiu mai atenta la ce mananc ; asa am ajuns sa va citesc.

Asa cum am mai scris, continui cu abdomenele zilnic, desi fratele meu care e profesor de educatie fizica mi-a spus ca e suficient daca fac o zi da, o zi nu; nu reusesc sa fac mai multe de 4 serii de cate 50, dar deocamdata mentin ritmul.

pearl, nu-ti cumpara aparate din alea de la teleshopping, sunt doar minciuni; intr-un moment in care mi-am pierdut luciditatea , am cumparat eu faimosul relax&tone; a fost degeaba; si eu am asa un strat de grasime pe abdomen, nu mult dar destul cat sa ma enerveze si am incercat consecvent, cum recomanda ei, cate 10 minute seara si dimineata; dupa o luna l-am aruncat intr-un dulap.
Cum spune antrenorul meu de tenis : "ce tot te dai cu atatea creme de slabit/anticelulitice , ca cea mai buna e crema de alergare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Neata, fetele! Nimic bun de raportat:(, doar voiam a spune o sapt frumoasa si senina tuturor. Pe seara as dori sa-mi fac un abonament la o sala recent deschisa aproapa de mine, as intra la cursul de yoga sa vad ce si cum, de cativa ani tot am de gand yoga si nik-nik.Nu sunt slaninoasa, am abdomenul extraplat dar cu psihicul stau tare rau de aproape un an:( iar sportul m-a ajutat.Daca ati avea ceva idei si pt confortul psihicului ar fi binevenite:)...ceva alimente, suplimente...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Ella, eu pusesem ochiu' pe centura aia care face abdomene singura..stii? Nu sauna belt, alta...in fine, cred ca mai bine fac eu cate po.

Ieri am si facut 3 serii a cate 15-20 abdomene..e greu, ca musculatura e slabita rau. Si am facut si genoflexiuni, tot 3 serii a cate 10-15. E foarte putin comparativ cu ce faceam, dar e tot ce pot la momentul asta. Plus plimbarile cu bebe.

Dark sun, nush ce sa zic de suplimente...am mai zis-o aici, pt mine sportul a fost colacul de salvare la un anumit moment..imi dadea senzatia ca eu sunt in charge, pot vreau si fac vorba reclamei.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Eu chiar ca nu stiu ce sa zic.Mai citesc dar nu am chef nici de zilele mele,ce sa mai zic de sport.
Cred ca luna mai a fost ultima data cind am facut sport,de atunci NIMIC.
Sper sa-mi revin cu psihicul.Pe mine asta m-a facut sa zic "ce sport?la ce bun?ia sa ma lase toata lumea in pace,nu-mi trebuie nici sport ,nici nimic!"

Cind reusesc sa ies din starea asta o sa mai scriu.Deocamdata citesc,nu se stie de unde sare iepurele(cu cheful in spate).

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput