Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Pearl dupa nastere si eu am patit la fel. Mancam punga de napolitane Joe pe zi. Alaptam atunci. Nu am cautat explicatii referitoare la legatura dintre pofta de dulce si nastere/alaptat, dar am auzit la f multe persoane.
Ideea e ca eu in perioada alaptatului m-am ingrasat 12kg. Si napolitanele nu le mai mancam de pe la 5 luni ale Denisei. Nu slabeam nicicum. Pentru mine inca e mit vorba: alaptatul slabeste.
Dar beneficiile alaptatului asupra copilasului le vad si in ziua de azi. :)

Si pentru ca am bagat nasul ii zic lui Allure bine a revenit!! Intr-adevar ne faci sa ne dorim sa fim ca tine. Adica mancat curat si sa nu ne mai suim asa des pe cantarul ala.
No..mie nu imi iese.
Nu ma plang de kg, sport fac dar am si scapari. :)
mai revin...depinde cine ma starneste. :))

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Scuze, off topic.

Allure ti-am dat un PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!!!
Allure ce bine ca ai reaparut!!! Ma bucur tare mult!!
Vin si eu la raport: mancat ok zic eu (eeee... mai scap in ceva dulciuri, dar nu incat sa devina o obisnuinta ) si de o saptamana m-am apucat de alergat in parc, dau patru ture de stadion (stiu ca nu e mult, dar macar imi mai misc corpul).
M-ati starnit sa ma apuc si eu de niste abdomene asa ca ma pun pe treaba.
va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Elena (si eu tot Elena sunt ), nu stiu daca se numeste alaptat faptul ca scot laptele, ala cat e, cu pompa si il dau la Stefan....e putintel, il stimulez cu tot felul de leacuri, il pun si pe bb la san..no de astea. S-ar putea ca de aia sa-mi fie foame ca unui somalez mai nou.

Deocamdata singurua miscare e plimbarea cu bebele, cate 1 ora jumate dimineata si 1 ora seara.

Ma gandesc sa fac cam 30 de genoflexiuni si 30 abdomene de indata ce ma lasa doctorul...asa de inceput...plus plimbarea..hmmm..ce ziceti?

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!!!
Nu mai e nimeni pe aici??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eu is dar nu reusesc sa imi gasesc nici mcar 20 de minute sa fac miscarea aia ..putina cata a fi. Acum m-am pus jos la calc...pic de somn...

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Buuun..de 2 zile eu am revenit 'pe cai'..am facut power walk (nu pot sa alerg inca, se misca niste chestii intr-un mod dubios in burta), plus ceva miscare pe niste aparate din parc. Azi sper sa imi recuperez saculetii cu nisip care se pun pe picioare.

In afara de asta...dulciuri reduse drastic, carbohidrati numai dimineata.

Burtica ce a ramas dupa nastere ma scoate din pepeni..parca as fi gravida...nu e grasime ci e asa..umflata... Pt asta am inceput sa port o centura din aia sub care transpiri...sper sa ajute??

Sincer, am inceput sa ma gandesc la centuri d-alea de la teleshopping pt abdomen, ca nu mai suport sa vad burtica

Ce stiti de porumbul fiert? Eu asta am mancat de cina aseara...

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

De azi ma alatur,incercind sa diminuez dezastrul aspectului fizic,respectiv multe grasimi depuse in zona abdominala. Nu stiu exact ce o sa fac ,insa miine vreau sa va raportez macar o febra musculara!
Am 64 kg la 1.58 ,depuse groaznic.De azi tin dieta Dukan si vreau sa incep si cu miscarea in paralel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ughh...am o tona de chestii bune sa va spun dar nu gasesc timp (dezorganizarea mare )
Va las ca trebuie sa-mi pregatesc mincarea pt azi, sa ma misc nitel si sa plec la muncile cimpului.

Poate mai incolosha...(nici atmosfera de aici nu ma imbie la scris..)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

ah, pearl, evita carbohidratii seara...maninca o salata verde cu castraveti, ardei, rosii, ceapa si ceva peste/ pui. nu mai minca dupa ora 7, bea apa si ceai neindulcit.
maninca echilbrat in timpul zilei ca sa ai lapte pt bebe; in loc de dulciuri cumpara niste "dates" (curmale parca le zice?) din alea mari si dulci...eu maninc 2-3 si mi-a trecut pofta de prajituri instantaneu...combinat cu almond butter... yum!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“Today I will do what others won’t, so tomorrow I can accomplish what others can’t.”

Mergi la inceput