Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

cind eram la Summit am mincat o salata minunata cu piept de pui la gratar

dati cautare pe google dupa "Chopped Salad" la capitolul "Images" ca sa vedeti cum arata - nu pot sa postez linkul ca e prea lung si face pagina varza
nu stiu dressingul din ce era facut, ca ala a dat tot gustul :( dar ca idee...
pentru vegetarieni, in loc de pui se pun boabe de fasole/ garbanzo, etc

nu e nimic special dar nimeni nu pomeneste de salate combinate, asa ca am zis sa va amintes eu

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Aminteste-mi ca mor de foame :) un sos de iaurt cu menta ar merge, dar peste ce il pun.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Peste vegetale!! Arugula, carrot, lettuce, tomato, cucumber, green onion, olives, red pepper, avocado... + peshte sau pui la gratar/ fasole pentru vegetarieni. Ta-daaah!!

Eu mi-am facut "paste" din dovlecel crud: am taiat felii subtiri cu "potato peeler), am ras morcov desupra si am amestecat cu putin sos de paste (cumparat, e ok - unele sint chiar bune) - am ras un catel de usturoi sa-i dau aroma pe care l-am amestecat cu sosul si putin ulei de masline intr-un castron separat, apoi am pus peste dovlecel. Foarte bun.

Am facut si desert: coconut dates balls.
Se amesteca un castron de curmale inmuiate in prealabil cu miez de cocos crud sau fulgi de cocos, cantitati egale; se baga la blender pina se face cremos, se adauga cacao dupa gust si gata. Am facut bilute si le-am presarat cu fulgi marunti de cocos, bagat la rece, apoi la stomac
Daca e nevoie se pune si zeama de la inmuiatul curmalelor, in functie de consistenta obtinuta.

Nu rezista mult in frigider, va gaarantez.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

iata de unde se inspira Shaun pentru Asylum moves...La min 2.25 vi se pare familiar?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WRCVIEGVlzo

Dwayne Wade, cel mai tare antrenor al basketbalistilor.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Allure, bomboanele astea imi trag cu ochiul..mai ales ca vesnic am curmale prin casa, plus blenderul cupilului. Boooon....am sa le execut in curand!

Am reusit sa-mi pierd cartela aia de la abomnamet de la Gimmy..si acu trebuie sa platesc 50 de lei pt una noua...just great! Asta dupa ce am busit masina...fac gauri in buget



Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Marina, scuze, acum am vazut mesajul. Sunt la serv acum, incerc cand ajung acasa, mai pe seara..
Eu cu sportul mai usurel..am o pb, de vineri nu imi simt/ imi amortesc degetele de la mana stanga (inelarul si degetul mic) si palma. E ff aiurea, trebuie sa ajung la dr ca parca nu am mana. Si nu am timp deloc. Banuiesc ca e de la coloana mea pacatoasa ..mai vedem..
Sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eunice, sa-mi spui si mie diagnosticul. am aceiasi problema imi amorteste mana dreapta, in special noaptea, nu stiu cum dar mai mereu ma trezesc ca nu pot misca mana. Habar nu am de la ce e, sper sa ajung la dr in Ro sa fac ceva investigatii . Am deschis si un subiect pe DC, cateva fete mi-au dat sfaturi dar in lipsa unui dr e greu de spus ce e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

v-a molesit caldura? ati intrat la hibernare vad...iesiti la mansarda ca pun biciul pe voi

linkul zilei: motiv sa va lasati de paine si produse cu gluten...

http://www.greenmedinfo.com/page/opening-pandoras-bread-box-critical-role-wheat-lectin-human-disease

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Eunice, dupa simptome, este Cubital Tunnel Symptom:

http://orthoinfo.aaos.org/topic.cfm?topic=a00069

De la prea mult timp petrecut la computer si probabil proasta pozitionare (birou prea inalt, scaun prea scund, etc)

Orice amortire in degete este data de compresie pe nerv. Fie de la coloana (degenerare de discuri) fie de la gat (TOS - Thoracic Outlet Syndrom) fie de la cot, wrist, etc
Orice zona pe traseul nervului poate fi afectata.
Un doctor bun poate diagnostica.
Sper sa nu va indoape cu antiinflamatorii si atit, ca aia nu rezolva cauza...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Marina, cauta-ti o manusa speciala pentru purtat noaptea:

http://www.amazon.com/Mueller-Wrist-Brace-splint-Black/dp/B000RZHPOM

Incearca sa nu dormi cu mina sub cap/ perna, etc
Tine-o dreapta pe cit posibil chiar si de la cot.

Duceti-va la fizioterapie, mai ales masaj, inainte sa luati pastile.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput