Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Nicole, de cand faci tu oil pulling, si ce efecte ai observat?faci contiincios si cu regularitate?

Eu am fost la sala, am abonament de luni de zile, dar merg mai mult cu copiii sa se joace ei, si eu la sauna si piscina doar.Ínsa de sapt viitoare s-ar putea sa-i pun pe astia micii la sport:-)sa vedem daca ii accepta , daca au ceva organizat ptr varsta lor, si daca da profit de ora aia si merg la sala, insa...am fost acolo si am vb cu tipa , instructoarea si mi-a zis ca-mi trebuie scrisoare de la cardiolog! asa ca tot uit sa-mi fac o programare...mi-a mai zis, ca sportul intens, la aparate poate face mai mult rau decat bine, poate accentua anumite probleme de sanatate si e bine sa vb cu un medic innainte de a ma apuca de facut ceva atat de intens cum ar fi sportul localizat, in cazu-mi ...la aparate!

Acum...nu stiu ce sa mai zic, e drept ca eu m-am apucat de cateva ori dar nu am forta, obosesc f repede si mi se face rau...am inteles din cautarile mele si discutii diverse ca oboseala asta si epuizarea fizica se poate datora dereglarilor glandelor suprarenale, si degeaba iti dai silinta ca mai rau iti faci...asa ca ...eu una nu mai inteleg nimic, de asta nu scriu, ca nu am ce...dar ma bucur ca ati revenit, si eu va citesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, ma intrebai de spanac...eu il maninc si crud si gatit, cum imi vine la indemina. Teoretic nici broccoli nu ar trebui mincat crud...Eh.. prea multe reguli!

Pearl, axeaza-te pe verzituri mai degraba decit carbohidrati (broccoli, conopida, salate verzi, bok choi, kale, sprouts, dovlecei, castraveti, etc) Astea nu ingrasa cu siguranta.

Nikole, efectele de la oil pulling nu se vad dar eu cred ca exista Mi s-au albit dintii, asta pot sa spun.
Lipsa de energie fizica vine de la epuizarea prin stres a glandelor adrenale si nu numai. Mergi la un control. Esti cumva anemica? Tu ai o constitutie foarte fragila am observat...



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

allure, cred ca ai mai explicat, dar nu mai stiu unde sa caut, cum faci oil pulling?

Eu n-am facut nimic zilele astea, de abia mi-am revenit din raceala, in week-end avem program cu copiii, asa ca doar de luni o sa ma reapuc de alergat si abdomene. Noroc ca va citesc pe voi si ma tineti motivata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Stai, ca nu s-a inteles: vrea sa ma ingras! Si ma gandeam..daca mananc ceva carbs de buna calitate...aia tot asa nocivi sa fie? Sa imi fac eu paine cu seminte&stuff like that.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Am uitat...Nikole, ne-a fost dor de tine

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Hello!!! Ma bucur sa vad ca nu a murit topicul. :) Ce fete sportive!! Vin si eu cu un raport de sport bunicel zic eu... in fiecare seara de vreo saptamana alerg... o ora se stie... pe racoare eu mi-s prezenta chiar daca ma dooooor picioarele de mor... asta este... sufera baba la frumusete.
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Gata sportul pe ziua de azi: tae-bo, abdomene si brate, iar pe seara plimbare.
Sa aveti o duminica placuta!

P.S: cu mare intarziere Allure!! Sa ai parte de tot ce iti doresti si sa fii sanatoas!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Iulix, aloha girl!! Si eu azi am bagat cardio la sala pana m-au durut tamplele, apoi si niste dragute de abdomene.

Una peste alta, va citesc si am spor sa fac mai mult sport

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Pearl, chiar daca esti slaba, caloriile in exces, bune/rele se pun pe burta daca nu faci sport.
Daca vrei sa te "ingrasi", in cazul tau (banuiesc ca esti genul ectomorf, slaba de fel) e necesar training intens pt marirea masei musculare si dieta calorica potrivita.

Turturica, citeste la www.oilpulling.com

Iulix, bine ai venit! Te mai tii de treaba?

Caldura mare, monser! Nu-mi vine sa ma misc deloc...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu azi am bagat dublu power interval si Insane Abs. E drept ca pe la finalul lui insane abs am mai cedat, inca am nevoie sa muncesc ca sa imi recapat forma fizica si rezistenta. Exercitiile in sine le pot efectua pe toate, dar dupa o ora de sport ma uitam cu ura le televizor. Vremea a si fost cam innorata si apa in piscina rece asa ca am sarit peste asta. Ieri am bagat o ora de tenis, dar ca si la aerobic problema e aceiasi dupa o ora mi se duce suflu si incept sa ma tarasc pe teren. E drept ca ora de tenis e foarte intensa oricum si in mod constant las un kg de apa pe teren dac nu doua cand e mai cald.
La cap mancare sunt in continuare fara viziune. Ieri mi-am facut o salata de fasole boabe cu ceapa, foarte buna si sanatoasa de altfel, cred ca astazi fac la fel.

Mergi la inceput