Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

aici sunt si io,oficial am inceput sa scad la kg..sunt f fericita
allure,moamaaa ce vointa au..ma uit acum pe TLC la o emisiune ,the biggest loser,un concurs de slabit in care au intrat in joc niste grasunei de peste 100kg..moama ce mai muncesc acolo..si sa vedeti cum arata la final,nu poti crede ca de la 130-140kg ajung la 50-60

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

georgia, e trist ca unii oameni ajung in stadiul ala...nu toti au vointa sa iasa din starea aia dar sint dovezi clare ca se poate cu ambitie.
e usor sa slabesti, trebuie numai sa te tii de plan (mincare + miscare)

eu azi am mincat pepene cu zmeura congelata amestecat la blender (asa mi-a venit dimineata )

la prinz mi-am facut un shake de proteine/ vitamine cu tot felul de adaosuri (boabe crude de cacao, seminte de cinepa, chia, pudra de maca/ ashwagandha, almond butter si gheata multa)

seara am mincat o salata de fasole (alba, rosie, naut) cu ceapa verde si ardei gras

ultimul snack a fost capsuni proaspete

la capitolul miscare - stretch

vad ca toata lumea citeste dar nimeni nu scrie


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

pazea! mi s-a pus pata...vreau sa ajung in echipa lui Shaun... sa particip macar la un DVD
n-as avea nici o problema sa castig auditia, decit ca nu sint in zona
hmmmmmmmm......


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io vreau la boot camp :)

V-am zis ca mi-am comandat Shaun Insanity,
Ieri nu am avut energie de sport, inca ma dor toti muschii, copiii s-au culcat tarziu si nu am mai avut prea mult timp.
Astazi imi revin si am in plan sa incerc power intervals 2 cu merciless abs.

eunice cand termini cu musafirii nu mai incerci sa-mi incarci si mie ceva din Insanity, ma intereseaza un cardio mediu sa le combin cu Rev Abs pana ajung la mine CD-urile cumparate.

De mancat eu sunt in mare dilema. Ma duc la magazin si nu stiu ce sa iau, la frigider ma uit la fel.
Ieri am mancat dimineatza o banana, la pranz salata de morcovi, putin orez basmatic si mazare, seara o salata de rosii (productie proprie) cu feta si alune de padure crude. Ma enerveaza ca mananc mult mai mult seara intrucat ziua optiunile mele sunt mult mai limitate.
As putea gati cumva dar nu am nici timp nici chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, you go girl!!! Daca vrei cu adevarat, sunt convinsa ca vei gasi o modalitate. Totusi eu credeam ca Tony e preferinta ta, cum de Shaun?

Marina, empatizez cu tine! Am dileme similare (nu acum ca tin Rina si ma structureaza altfel), dar in general de cand mananc vegetarian. Fructele de mare nu-ti plac? Peste inteleg ca nu mai mananci, dar fructe de mare?

Georgia, vad ca esti hotarata cu sportul! Spor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

oil pulling cu ulei de cocos si apoi un pahar mare de apa cu lamiie la prima ora a diminetii

Marina, good luck cu Insanity!
Mie inca mi se pare cel mai greu program de urmat constant...e foarte dificil pentru incheieturi sa sari in fiecare zi dar este cel mai eficient program de slabit, no doubt (pina si Shaun se accidenteaza - anul trecut si-a bulit tendonul lui Achile, acum vad ca era bandajat la un genunchi...)
Am avut retineri foarte mari la inceput, nici nu concepeam sa ma "zdruncin" in halul ala dar a fost mult pina am facut de citeva ori si am prins microbul

Energia lui Shaun e molipsitoare - aici e si secretul succesului. Degeaba programul e bun daca trainerul nu te inspira.
De ce Shaun si nu Tony? Pentru ca e mai challenging si mai fain in grupa lui, sint toti tineri... Acum P90X mi se pare floare la ureche...parca stau pe loc.

M-am decis sa-mi comand Asylum si sa ma bag la o luna de "puscarie". Am cam aburit-o in ultima vreme cu sport neregulat si m-am plictisit de programele din dotare.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Salut fetele..raportez sport pe azi: picioare si abdomene. Sunt multumita de antrenament, am luctar bine.


Buuun..dilema: am slabit 2 kile, ceea ce chiar nu era cazul...as vrea sa le pun la loc, cu mancare sanatoasa. Eu mananc acum cam ce mananca si piticul meu, ca daca vede altceva la mine in farfurie, atata zice "ataaaaa"(asta) pana ii dau si lui. So, sanatos, dar care ingrasa???

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu cred ca insanity o sa mi se para extrem de greu , am facut un an si jumatate spot intens si orle cuprindeau multe din exercitiile lui shaun. am facut un an pauza si inca se vede forma dinainte.
Seara asta am venit cu chef de sport, Fire Your Abs fluturat. Nici macar nu am transpirat , mi s-a parut o lalaiala pe 45 minute. Insanity il vad abia cand ajung in Ro pe la jumatatea lui Iulie si probabil ca serios ma apuc de el abia in aug dupa vacanta. Pana atunci trebuie sa traiesc cu ce am si am numai Abs e la Shaun . Cred ca o sa ma fixez pe combinatia Power Interval de la RevAbs si Insane Abs . Pana apuc sa ma plictisesc incepe vacanta dar macar intorcandu-ma in lumea civilizata pot sa ies pe strada sa alerg, trebuie sa-mi fac un plan de bataie in vacanta cu sportul pentru ca vacanta trecuta in Ro de craciun m-a facut sa pierd fraiele din mana si uite ca mi-au trebuit 6 luni sa recuperez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

greutatea la Insanity consta nu in dificultatea exercitiilor ci in structura workoutului: high intensity, high impact, almost NO breaks!
Shaun te pune sa topai fara pauze...pina si cel mai fit isi da duhul la un moment dat

cam cum e si cu saritul corzii: zici ca nu e mare brinza dar dupa 2 min maxim de sarit neintrerupt esti Mort!

desigur ca unora le place si pot brava lor!

eu ma bag la Asylum care e dificil dar sub alte aspecte si e si scurt, numai 30 de zile, sper sa pot sa ma tin de el fara rateu.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Io la Insanity ma uitam ashea...ca la masini straine, necum sa mi se para ca as putea sa-l fac. Il aveam pe laptopul care mi s-a stricat..Enieui, am decis ca imi iau si 1 bucata coarda...deci 2 ori/sapt sala de forta..si coarda cat de des.

Daca manac carbs din aia de calitate, si aia se transforma in colacei...si daca fac sport???

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput