Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

doamne ce te invidiez pt asa activitati. Mi-as dori si eu un asa bootcamp. ma tot gandesc sa ma duc o sapt intr-o astfel de tabara . Astazi sunt iarasi in suferinta dupa Power Intervals, de data asta cu o febra de zile mari picioare si fund de la fandari cu greutati. Le-am executat frumos, unghi de 90, genunchiul jos, acum urc scarile in 4 labe. M-am apucat de un merciless abs dar am zis ca sportul e placere nu suferinta si ma duc sa iau doua aspirine, o baie firbinte si maine poate sunt mai functionala


La multi anu sam=natosi si fericiti Lumi! Sper sa te mai vedem pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eu pana maine numai va citesc..sport, dupa cum am preconizat, numai de 2 ori pe saptamana ajung sa fac. Lasa ca ieri m-a fugarit Stefan in parc..aoleo! La ora 9 seara am adormit instant.

Allure, mai scrie ce mananci in ficare zi sa ma inspir..valabil si pt restul..pliz, nu mai stiu cateodata ce sa fac, mai ale micul dejun.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, cred ca a fost f fain si extrem de motivant. Sunt insa socata ca erau numai prostii de mancare, m-as fi asteptat sa fie numai mancare buna si sanatoasa

Marina, inteleg ca esti in plin avant cu prietenul meu Brett? Noi ii zicem "maimutoiul", ca asa se comporta. Dar are un program f bun. Te inteleg cu febra de la Power Intervals, asa am fost si eu sapt trecuta. Vestea buna este ca te obisnuiesti.

Noi am facut aseara Total Strength, numai 2 serii, pe a 3-a n-am mai avut chef s-o facem. Era deja tarziu, aproape 11 PM si nu mai aveam energie.

Azi mergem cu bicicletele in oras si apoi facem stretching.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Allure, cred ca a fost f fain si extrem de motivant. Sunt insa socata ca erau numai prostii de mancare, m-as fi asteptat sa fie numai mancare buna si sanatoasa


mincarea a fost pe cont propriu nu s-a furnizat de BB. in resortul unde s-a desfasurat mantzocareala era un food court obisnuit cu fel si fel de junkuri si restaurante cu mincare mai buna dar super scumpa; am incercat sa gasesc linia de mijloc dar per total am fost departe de meniul meu obisnuit... Asta e. Acum inapoi la spanac si morovi
Si tocmai ce l-am ascultat pe Tony cu o predica de milioane despre valoarea dietei si ce frumos spunea ca el nici nu vrea sa vada piinea in fata, daca i-o aduce la restaurant ii spune "Take it away from me!" Intr-adevar glutenul este unul dintre cele mai nasty elemente cu titlu de "mincare".

Va rog, nu faceti misto de Brett, ca e cel mai dragut si modest dintre toti. Stiati ca e copil adoptat? A povestit istoria lui, cum a intrat in fitness si cum a ajuns instructor. Toti au povesti impresionante despre cum au ajuns unde sint in prezent. Toti au fost saraci lipiti...

Pearl, eu zilele astea maninc cruditati, salate de vegetale si fructe, shakes de fructe/ proteine;





"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

nu facem misto de el, mie imi place si momentan doar pe el il am si Insane Abs-ul lui Shaun. Taman ce mi-am comandat Insanity 60 days workout dar si pe el si pe Tracy pun mana abia cand ajung in romania. Dupa aia sa te tii sport :)

Eu am ramas de la Dukan cu micul dejun, iaurt 0% grasime cu taratze de ovaz sau cu turtitze de ovaz, pranz am mancat o salata de rosii si la gustare un mar. Am zis ca ma tin de proteine astazi dar nu mi-a iesit. Poate maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si mie imi place Brett! Doar ca se agita asa caraghios Si ne distra ca are numele de familie german si ziceam ca bunicul lui precis e vreun nazist care s-a ascuns prin Brazilia.

Insa programele sunt cu adevarat complexe si solicitante. Nu de nivelul lui P90X, evident, mie nici nu-mi trebuie.

Marina, eu nu cred in lactatele degresate. Probabil ca sunt recomandate la Dukan ca sa limiteze aportul de grasimi animale oricum excesiv, data fiind dieta, dar tu nu mananci carne, deci nu cred ca e o problema...

Allure, cum mananci spanacul? Crud? Eu il mai bagam in smoothies, dar inteleg ca e controversat, asa ca acum il sotez putin in ulei de masline sau cocos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

adevarul ca nu tin neaparat la 0% dar le-am luat cu Dukan si nu sunt rele. Dar cand le termin ma reprofilez pe Lactangol , iaurturile angoleze care sunt cele mai bestiale iaurturi, nu au chimicale nimic, au un gust de iaurt sanatos, se strica instant si toata lumea le ocoleste, dar deh cutiile nu sunt fatzoase si lumea se arunca la Danone pe care personal nu l-as cumpara nici sa mor de foame.

Am in plan macar un merciless abs astazi si poate capoera daca nu ii bag o sfanta coarda vreo 20 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Fetelor, va citesc din umbra iar, eu sint cu gitul in pioneze de doua zile, nici vorba de sport, ma tirasc prin casa sau prin parcuri si incerc sa tin pasul cu asta micu'.
Sint pe apa si banane, ca nu pot inghiti nimic,deci am slabit ca lupta de clasa.

carolinah, mersi de info cu Rina, e intr-adevar rezonabila, eu ma temeam ca in ziua de proteine trebe sa maninci doar carne, oua, brinza, lapte.
Fructele cind le maninci, in ziua de carbohidrati doar?

marina, tu mai tii dukan? Ca la kg tale chiar ca ai nevoie doar de tonifiere. Sint convinsa ca arati super. Chiar asa, ce maninci tu pe acolo prin Africa? Adica gasesti aceleasi mincaruri ca in Europa sau e mult mai diferit?

allure, e super ce povestesti tu. Tipa cistigatoare merita tot respectul, nu stiu cita lume si-ar schimba viata asa la 180 de grade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

turturica, am cam sarit la mentinerea din dukan dar am ratat consolidarea. Nu am reintrodus insa legume gen cartofi, fasole, linte, nici paste si de fainoase sau dulciuri nici nu incape vorba. Numai ca imi este foarte greu sa fiu stricta la zilele de proteine vegetariana fiind. am mancat cu okazia lui dukan ceva peste dupa vreo 3 ani de zile si nu as putea sa zic ca m-am simtit prea bine, l-am mancar fortzat asa ca am renuntat si a asta. Cu tonifierea ai dreptate la kg si varsta mea:) am nevoie de tonifiere dar eu vreau muschi nu numai tonifiere,
Pe seara asta am marcat how to capoera si mercy abs (am avut in plan merciless dar m-am incurcat in programe). Oricum mercy abs e usurel rau, a treia serie ce am mai lucrat si eu. Cred ca pentru abdomene ma fixez pe shaun, mi s-a parut mult mai interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, de ce nu faci Fire Up Your Abs? Nici nu se compara cu Mercy Abs...

Cred ca e bun iaurtul angolez natural, cum sa nu fie bun? Danone, auzi. Noi facem iaurtul in casa. Cumparam lapte proaspat de la dozator. Se aduce proaspat de la producatorii din zona (Sibiu) in fiecare dimineata si dupa-amiaza in dozator pe strada, nu e pasteurizat, dar are certificat sanitar-veterinar, si facem cu el iaurt crud. Prietenii nostri au strambat din nas ca nu luam lapte pasteurizat, ca imbolnavim copiii etc etc

Turturica, la Rina mananci in fiecare zi fructe la micul dejun, din 2 in 2 ore daca simti nevoia, pana in pranz. Din 4 in 4 zile, la ziua de vitamine poti manca fructe pe tot parcursul zilei, cu respectarea celor 2 ore intre serviri.

Ieri sport 0, din pacate. Azi la fel ca sunt in delegatie si ajung acasa la miezul noptii...



Mergi la inceput