Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Uhuuu avem chef, La multi ani Allure!

Caro, fac orice ca sa am si eu un abdomen plat:) nu ma deranjeaza Insane, constat ca si dupa un an de lalait sportul inca mai am ceva antrenament, inainte mi se parea mult mai greu. Aici m-am dus la cateva ore de aerobica si mi se pare o lalaiala totala. Eu sunt genul mai extremist, ori fac ceva sa strang din dinti si sa reusesc , ori nu fac deloc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

La multi ani Allure, sa fii fericita, sanatoasa si iubita!

Si eu ma tin de regim, am fost si in uichend la alergat, ieri am facut si programul de abdomene de la p90x, azi merg iar sa alerg + abdomene. Mi s-a pus pata ca pina in august (cind implinesc o venerabila virsta) sa arat bine.

Marina, te admir ca reusesti sa te tii de programele astea extreme. Cite kg ai acum?

Carolinah, ce fain ca ai fost la spa, unde e chestia asta, in Bucuresti? E de recomandat?
Vroiam sa te rog sa scrii cam ce maninci tu zilnic la dieta Rina, as vrea sa imi fac o idee cit de aplicabila e pt mine. Eu gatesc o tona pt astia micii si m-as tine de un regim care sa nu necesite o gramada de pregatiri si pt mine. Dar nu mi-e prea clar ce as putea sa maninc intr-o zi de proteine de ex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

HA! M-am inscris in sfarsit la sala, si am si fost! fac fitness, ca numai asta imi permite timpul...dar bun e ala pt tonus.

Azi: brate, piept, spate, abdomen (asa..cate 2 exercitii din fiecare, 4 serii).

Allure, la multi ani si tot ce visezi sa ti se implineasca!

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

La multi ani, Allure! Sa fii sanatoasa si iubita!

Si eu, pe aici..cu Shaun si cu caldura..am expediat copii in tabere si am fost ocupata cu impachetatul si instructajele..si de maine am musafiri 2 zile, asa ca intru mai rar. Dar sunt prezenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io daca m-am inscris in hora, joc....Rev Abs - Power Intervals 1. Vinul rosu nu era in meniu dar azi m-a enervat unul la job asa rau incat sunt tentata sa torn toata sticla numai sa ma calmez.

Turturica nu kg sunt problema mea, am 170 cm si 55 kg. pe care le-am capatat dupa o luna de dukan ca sarisem din 58. Insa imi plac 6 packs si sa se vada muschii frumosi definiti asa ca pe acolo e tinta mea. Inca sunt convinsa in sinea mea ca daca m-as tine de sport ceva mai sarguincios as reusi dar cum timpul nu e de partea mea ma multumesc cu mancatul sanatos si sper sport zilnic macar o jumatate de ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Marina, ai sintetizat iegzact ce imi diresc si eu: sa se vada musculatura frumos definita, fara celulita.

Cu mancatul sanatos raportez o mare imbunatatire de cand cu resuscitarea subiectului. Nu am mai cumparat/mancat nici un biscuite, inghetata si alte tampenii.

Recomandati-mi si mie o crema buna de ochi..stiu ca este un subiect pe undeva, dar acum nu am buget de Estee Lauder si Dior.

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Turturica, Rina e f simplu de incorporat in viata de zi cu zi, gatit pt familie etc.

Iti scriu mai jos ce am mancat eu pana acum mancare gatita. Salatele de legume de tot felul se pot manca oricand, langa orice, la pranz sau la cina, nu le mentionez separat in cele de mai jos.

La ziua de proteine: spanac cu ochiuri romanesti, somon la cuptor cu broccoli la abur, telemea cu rosii/salata greceasca, pastrav cu conopida la abur.

La ziua de amidoane: orez cu legume, salata orientala, cartofi copti cu salata mixta, mancare de linte, ghiveci de legume (incl cartofi).

La ziua de carbohidrati (asta mi se pare cea mai grea si fada) am mancat: paste arrabiatta (sos de rosii, usturoi, ardei iute), pizza cu legume, paine cu zacusca, chifle cu masline.

La ziua de vitamine: dovlecei/ardei/ciuperci la cuptor, mancare de conopida cu sos de rosii, supa gazpacho rece.

Toate cele de mai sus le pot manca si copiii si sotul alaturi de tine. Daca mananci carne (eu nu) poti s-o incorporezi in zilele de proteine.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

desi nu am mai vazut-o pe topic merita un mare LA MULTI ANI,pt ca era unul din motorasele topiculul
lumisa fii sanatoasa si plina de "pachetele" pe bultica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Buna fetele! Multumesc de urari, sint mai batrina cu un an dar ma simt mai tinara cu 10

Ma dusei la conferinta lui peste si am facut sport pina mi-a iesit pe nas cu mesterii cei mari si tari. Am facut citeva poze, mai putine ca data trecuta ca nu prea am avut chef, si cam proaste cu telefonul meu.
M-am sculat la 4 dimineata sa ma aliniez pentru sesiunea de kilereala cu Shaun T ca sa prind loc in fatza
Am gasit un clip tras de cineva pe youtube de la workoutul cu pricina. Eu eram chiar in fata lui la "shoulder tap push-ups"

http://www.youtube.com/watch?v=5RBZVZIGXSo

Si inca unul de la aceeasi rutina: http://www.youtube.com/watch?v=jrnVrem20TI&feature=relmfu

Foarte mult mi-a placut prezentarea clipului publicitar de la Asylum care o sa apara in curind la tv si care il are ca spokesperson pe atletul Apolo Ohno:

http://www.youtube.com/watch?v=rG29BWRpyKg&feature=share

nu prea se aude sonorul reclamei, ca noi astia din sala urlam cam tare...

La capitolul noutati: Asylum 2 este deja tras, o sa apara in curind si se lucreaza deja la volumul 3

http://www.youtube.com/watch?v=NCiYXAFOxaY&feature=related

Am participat la citeva workshopuri foarte educative, am ascultat pe Brett, pe Tony of course, pe Chalene care este cea mai mititica fiinta cu cea mai mare personalitate (cred ca are 1.45m si e plina de energie si poarta niste tocuri uriase :)
M-am intilnit si cu prietena Barbie (cine si-o mai aminteste) una din personalitatile de elita ale BB, super inteligenta si fun...de la ea am avut multe de invatat.

Una peste alta, evenimentul asta e intotdeauna refreshing & empowering. Imi place sa vad oameni de succes cu povesti uimitoare de succes atit financiar cit si personal.
S-au acordat premii pentru cele mai mari transformari fizice cu produsele Beachbody. Povestile lor au fost prezentate si premiate cu $100.000...foarte impresionant cind s-au anuntat cistigatorii. La sectiunea barbati aceasta este povestea cistigatorului: http://www.youtube.com/watch?v=bWfF6LCeZ4w&feature=related

Ar mai fi de spus dar trebuie sa plec. Ma duc la gym sa transpir ca am mincat numai porcarii zilele astea ca mincare sanatoasa nu prea s-a gasit

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Inspiratie pentru cine are nevoie - cistigatoarea marelui premiu la sectiunea "female":

http://www.youtube.com/watch?v=oTN-LZgUX3I


Diferenta intre oamenii de succes si cei fara este ca cei dintai fac lucrurile care trebuie facute chiar si atunci cind n-au chef.



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput