Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Turturica, mie nu-mi place P90X pt ca daca nu bagi suplimente si nu mananci dupa programul lor nu-ti asiguri suficiente proteine si esti lesinata! Or eu nu sunt fan exces de proteine din diferite motive...

Mie-mi place RevAbs mai mult, mi se pare mai uman, dar cu rezultate f bune. Se fac 3 serii din exercitii, asa ca la inceput poti face numai 2 din ele, are varianta modificata etc etc. Se poate incepe incet, fara probleme. N-ai nevoie decat de o saltea (evantual) si greutati mici sau sticle de apa la inceput.

Pe Tracy am gasit-o pe youtube:http://www.youtube.com/watch?v=HK_A-A7PBXc&feature=related

Daca faci insa RevAbs nu mai ai nevoie de Tracy decat daca intr-o zi n-ai timp si bagi la repezeala 10 min de brate, sa nu zici ca n-ai facut nimic in ziua aia...

Aseara am facut stretching, am o febra criminala la picioare, azi avem in program Fire Up Your Abs, asa ca maine cred ca nu ma voi mai putea spala nici pe dinti.

Va doresc o zi activa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

carolinah, mersi de link. P90x il am si eu, dar nu e de mine, sotul meu face niste programe de acolo, dar pt mine e prea mult. Mai faceam de la p90x programul de abdomene, imi place.

Voi faceti sport in fiecare zi? Eu nu am energie pt asta, dar merg mult pe afara cu cel mic, asa ca numar treaba asta la miscare zilnica. Reusesc sa fac sport din doua in doua zile.

Sint mindra de mine ca reusesc sa maninc echilibrat, nu am calcat pe alaturi cu dulciurile (inca).
Miine am o zi plina, 3 copii (ai mei si ai unei vecine) de distrat la temperaturi de 38 de grade, asa ca sint convinsa ca o sa transpir la greu :-D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

io sunt destul de dezordonata...o iau usurel,sper de sapt ce vine sa imi intru in ritm,sa nu mai calc stramb la mancare..nu mananc eu mult dar scap la inghetata
sunt hotarata sa incep si sala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Fetelor, cum mai stati cu abdomenul? Eu ma tin de sport, alergat + abdomene.

Am mincat relativ ok, doar doua cookies de ciocolata mi-au stricat echilibrul, dar au fost mici. E greu sa renunt complet la zahar, nu mincasem de 10 zile ceva dulce si am intrat in ispita. Dar m-am oprit la timp, n-am dat iama in toata cutia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

apropos de dulce,dusmanul meu nr 1
m-am lasat de fumat,am zis nu mai fumez si n-am mai fumat,am oftat am mers in urma persoanelor care fumau,dar n-am mai fumat...am zis nu mai mananc dulce ,am zis si am tot zis si de fiecare data dupa o perioada mai lunga sau mai scurta (de obicei mai scurta) ajungeam si mancam dulce ..pur si simplu simt nevoia de dulce;ei si raman insarcinata si imi fac glicemia ..stupoare generala,sub limita..cum naiba cand ,cu o seara inainte mancasem dulce (uitand ca trebuie sa fac analiza),si ajung la dr gineco si imi zice , vai dar nu mancati dulce ??io cu un ranjet ca zambet nu pot schita la o asa intrebare ..nu apuc sa raspund si imi zice ,mancati un cubulet de cioco ..deci toate astea in sarcina cand riscul de diabet gestational este crescut ..acum ,vreau sa gasesc cauza acestei glicemii mici

scuze de offtopic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Eu am reusit sa respir dupa Insane. Vreo doua zile m-am gandit ca in veci nu mai fac dar azi ma gandesc sa-l reiau mai cu incetinitorul.
In schimb am bagat 20 de bazine ( 20*25 m ) si ma gandeam sa ma duc si sa alreg pe banda macar un 30 min.
Azi aveam in minte o zi de detox dar s-a anuntat un barbeque pe diseara si cred ca o sa am ceva probleme:) , nu cu mnacarea ca daca e barbeque sunt safe dar un pahar de vin rosu merge la detox?

Azi sunt o mama bio...sau semi , m-am sculat si am pus de facut paine integrala, miroase dumnezeiestein casa, le fac la bbei niste pui la gratar cu cartofi si salata de rosie . Nu stiu cum e puiul dar cartofii si rosiile imi cresc in curte asa ca jur ca nu am pus nimic pe ele , nici nu as avea timp:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mi-am facut timp sa citesc si de pe cutia drojdiei de bere. In principiu contine multe proteine, recomandata vegetarienilor , precum si in timpul sarcinii sau la batranete. Zice ca mai e benefica pentru unghii si par. Oi vedea cum e si cu asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ce-i dezmatul asta? Sper ca macar faceti sport.
Azi am incercat iar Insane Abs. Nu am mai plusat la maxim si mi s-a parut mult mai comestibil. Oricum am transpirat ca un caine si am in targhet sa-l bat pe fi-miu. Copilul asta poate face flotari in degete, lateral, intr-o mana si un picior, face shaun cap coada mai bine ca shaun. Aku ceva vreme s-a apucat al meu sot sa se intreaca la flotari cu fi'miu care face 8 ani in mai putin de o luna. L-a fluIerat Mitzu de s-a sculat al meu sot o saptamana sa se antreneze. La sfarsit dupa o saptamana tot Mitzu a castigat detasat. Poate face 100 de flotari perfecte pe numaratelea plus asa cum am spus mai sus toate variantele, intr-o mana, in degete etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina ce tare e fiu-tau!

Nu pot sa cred ca faci Insane, mie nu-mi place defel...

Eu sunt prin zona, dar n-am bagat alt sport in afara de inot ca a fost cald ca naiba saptamana trecuta! In w/e ne-am rasfat la SPA si plimbareli, azi avem zi de RevAbs -Total Strength.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

Allure,sa traiesti ca ne trebuiesti..sa fii sanatoasa si la fel de tonica mereu


Mergi la inceput