Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

neatza
Elenaaa
Stii,cred ca am citit si eu review-urile cartii respective (mi`am amintit cind ai pomenit de supravietuitor al WW2)dar nu m`a tentat.Inseamna ca bine am facut.Si eu tot asa citesc ,cel mai mult imi place seara dupa ce termin treaba dar de la o vreme mai ies si prin parcuri (de cind m`a scos jupinul de`o aripa si mi`a dat ordin sa nu mai vin in casa pina dupa-amiaza),m-a prins flama,cind erau ciresii infloriti olala am citit intr`o zi 5 ore continuu pe diferite banci,le`am luat pe toate la rind ca sa am priveliste din toate unghiurile.
Sa vezi ce am facut eu ieri,m`a apucat damblaua sa ma apuc iar de gradinarit ,zis si facut(ca daca imi pun ceva in cap nu ma las pina nu`l fac) si am cumparat pamant,vase ,flori si alte buruieni(rosii,castraveti,ardei..)plus plasa sa se catere castravetii,betze (suport pt. rosii).Ce mai tura-vura,am facut praf toti banutii din portofel(ca am facut vreo 5 opriri pe la diverse magazine,iti dai seama)
Ei si uite`ma`s saraca lipita da` cine are gradina verde pe balcon,ha??Sa vezi cind o sa va fac in ciuda cu recolta proprie de legume bio,na,asa sa`mi mai treaca supararea.

Dar in loc sa vorbesc de sport eu scriu de carti,bani si buruieni.
Azi l`am luat pe Shaun la dans(am de ieri o durere in spate,sus in stinga,groaaaaaaznicaplus bratele cu febra).Doar ceva light mi`am permis azi.

Am fugit la munca,cum ziceam ,bani nu`s si`s datoare vinduta statului care sta cu mana intinsa la banii mei putini.
Spor la sport

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

I am a muslim!Kill me and call it
COLLATERAL DAMAGE
Imprison me and call it
SECURITY MEASURE
Exile my people en masse and call it
NEW MIDDLE EAST
Rob my ressourses ,invade my land.Alter my leadership and call it
DEMOCRACY!
**************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Neata!
Hannen, gradina pe balcon, ce frumoos...dar nu te vor invada ganganile?Felicitari tuturor si pt citit(mai ales:)), si pt sport si mancat sanatos, doar eu nu reusesc sa ma mobilizez decat o data la cateva saptamani:(...ce ma fac.
Zi cat mai usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Servus fetele!

daca nu scriu , sa nu va faceti idei ca m-as fi lasat de sport. Nuuu, e rutina deja de doi ani. 4 ori /sapt am antrenamente cu diversi nebuni.
De vreo doua sapt am combinat cu Dukan si am dat jos 3 kg..mai vreau alte trei...dar sunt in perioada abaterilor.
Hannen bravos!! am citit ca faceti sportul in familie..felicitari!
Pearl esti exemplu pt mine.Cand aveam burtica singura mea grija era mancatul.
Iulix si tu te tii de treaba...te-a prins moshu Tony.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Dark_sun,da, de vreo 3 ani m`am apucat de gradinarit.Anul trecut am lasat`o cam moale ,nu stiu de ce .Insa anul asta am inceput iar.Acum mi`am dat seama cum suna gradina pe balcon dar faza e ca aici balcoanele sunt descoperite nu ca in ro. cu geamuri si perdele.Eu stau la ultimul etaj si am balcon lung si lat.Jumatatea de la bucatarie e plina de "buruieni" ...sa vad si eu ceva frumos din bucatarie,nu?Cealalta jumatate e goala pt. ca acolo intind rufele,vara le pun piscina fetelor ...
Da,o sa ma umple ganganiile stiu sigur,dar asta e.Anul trecut aveam o broasca.Oare cum o fi ajuns asa de sus nu stiu?In curind or sa`mi apara crocodili si serpi.
Ele,bravo tie ca ti`ai facut o rutina de care te tii.Eu am lasat`o mai moale in iarna.Acum incerc sa fac fata la toate cele zilnice + sport ,am noroc ca ma ademeneste sotul .Cind il vad cum se lupta cu fiarele lui parca mi`e rusine sa trag chiulul.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

I am a muslim!Kill me and call it
COLLATERAL DAMAGE
Imprison me and call it
SECURITY MEASURE
Exile my people en masse and call it
NEW MIDDLE EAST
Rob my ressourses ,invade my land.Alter my leadership and call it
DEMOCRACY!
**************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Hannen, o sa te dau de exemplu la mama..ca ea cica gradinareste in balcon..hahaaaa..are una bucata petrinjel la ghiveci, si si ala de abia face destule frunze ca se le pui in ciorba.

Spoort: azi 21 de ture de bazin si si alea jumatate asistate, ca nu ma merge, dar sunt multumita si asa, macar nu ma doare defel spatele. Cum pana marti bazinul ii inchis, maine se milostiveste o prietena si ma scoate la plimbare.

Maine fac 37 de sapt, Doamne ajta-i la bebe sa stea in burtica, desi mamica lui tot umbla brambura!

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ce fac extraplatutele??
ma bucur sa vad ca s-a inviorat topicul ...era si pacat ... vine vara , si parca acum mai mult ca niciodata trebuie muncit la abdomen
elena ,pur si simplu m-a cucerit byn; imi place atat de mult blogul ei, cum povesteste cum abordeaza problema ...excelent ..clar il prind in favorite

va pupacesc pe toate fara exceptie, si ii fac galerie perlutei sa stea bb la marsupui (io tot mai astept poze recent ..ca ultimele sunt cele din aprilie)


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Georgia, am pus acu' niste poze, sunt de la Pasti, da' altele mai recente nu am. Azi imi voi face cateva, ca vine o prietena pe la mine.

Sportul de azi se va rezuma la plimbare macar 1 ora jumate dupa-masa si la treburi caznice, gen sters praful....

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

36 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Heyyy!Ce faceti?Chiuliti?
Eu azi am chiulit din motive bine intemeiate,sa ma iesplic.Am plecat cu pitica dimineata la dr. pt. ca s-a trezit azi-noapte cu un gat gajait ,tuse seaca..etc.Apoi cind am vazut ce vreme faina e afara m`am hotarit sa fac o plimbare ,sa mai clatesc ochii prin magazine,sa admir verdeata.Zis si facut(dupa cum ziceam,daca imi pun ceva in cap...)Mi`am sunat soata sa`mi anunt abandonul si ca daca are chef de sport sa nu ma astepte.Si m`am dus la plimbare...da` mi`a iesit pe nas ca dupa amiaza am avut o gramada de treaba.Am terminat la 17:00 ,am fugit dupa copila la gradi si de atunci trebaluiesc de zor.
Trebuie sa fac ceva cu bucataria asta ca nu mai tine,nu o mai vreau.
Pearl,sincer nu stiu cum poti sa inoti cu burtica.Haha,e funny mama ta cu patrunjelul.Asa am patit si eu,nu vrea deloc sa se inmulteasca asa ca am luat altul.
Va pup,ma duc sa hranesc gasca de flamanzi.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

I am a muslim!Kill me and call it
COLLATERAL DAMAGE
Imprison me and call it
SECURITY MEASURE
Exile my people en masse and call it
NEW MIDDLE EAST
Rob my ressourses ,invade my land.Alter my leadership and call it
DEMOCRACY!
**************************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Hello sportivelor

Hannen, ce fain ca ai asa balcon mare. Eu singurele 2 lucruri ce le regret din cauza ca nu am balcon e ca nu pot planta leustean si nu pot avea gratar sa coc vinete (ca daca le coc in casa dau vecinii astia telefon la pompieri la cat fum as face pe aici )Spor la gradinarit, sa vezi ce bine o sa fie la vara cand vei avea recolta proprie. Iar banii aia nu sunt decat o investitie, o sa salvezi mai mult ca nu mai trebuie sa cumperi asa mult Plus mai faci si abdomene si genoflexiuni tot aplecandu-te pe la plante pe acolo

Georgia, ma bucur ca ti-a placut blogul! E o fata tare faina si stie ce vorbeste, a terminat ceva facultate de human kinetics, ceva pe nutritie si sport, nu ma pricep. Plus e cataratoare infocata asa ca o iubesc si mai mult heheh.

Chiar asa, pe unde o fi Baby Boom????
Sa-i spun ca ma apuc iar de catarat abia asteeeept!!! am gasit in sfarsit o sala pe aici pe aproape si merg marti. In restul zilelor, bootcamp variat.

V-am pupacit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare!
Eu am ratat ieri intalnirea cu nenea Tony pe motiv de febra musculara si de mers la facultate si intors tarziu super obosita, dar recuperez pe asta-seara.
Pearl am vazut pozele. Sunt tare dragute!!
o sa intru maine sa dau raportul. va pi tati.


Mergi la inceput