Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Tot eu sunt!
Raportez pe fuga una bucata sport facut; 50 min. de kenpo si mancat asa si asa.
LA MULTI ANI tuturor Elenelor si Constantinilor!!
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Merci merci la multi ani si din partea mea lui Ele si toate Elenele si Constantinii

Azi ma rasfat cu cartofi prajiti si tort cu nutella si fructe facut de mine
Sa nu va luati dupa mine

Va pup si un weekend placut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Multam fetele de urari! Elena intorc urarea, sa fii sanatoasa ca frumoasa esti!
Eu am bagat azi multe "interzise" asa ca am prestat 1h si 10 min de sport.
Mai am 4 sapt..termen limita si 3 kg de dat jos.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

LMA, Elenelor& Constantinelor.
nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine.
va citesc, insa trec prin perioade dificile, ups& downs(am mai mancat carne de pui, etc- cred ca si de la asta). de azi nu mai mananc decat peste. de o sapt nu pun gurita de zahar, zaharina, etc. vreau sa imi scad procesul de grasime si sa-mi maresc masa musculara, ca sa consum mai multe calorii zilnic doar existand
sport fac zilnic:5min scari urcat rapid cu greutati in rucsac& maini, super brisk walk 25min( greutati rucsac& maini) downhill& intors uphill si mai brisk pana raman fara suflare.
ajuns acasa, ex. variate cu kettlebell( pt maini, picioare, abs,etc).
stretching, dush rpd.
seara iar sport: 15 min pe banda din ce in ce mai rpd, apoi iar 15 min ex variate cu greutati diverse.
meniu ieri:
MD: lapte skimmed, fructe proaspete asortate( blueberries, capsune, struguri, nectarina) fulgi de ovaz, 1 lingurita seminte susan, pudra de in.
Snack: muffin mic multigrain cu branza tofu& ardei galben
Pranz: la Ikea, am ales ce am putut mai healthy: piept pui cu sos de mazare& legume& cateva paste& un bol de salata.
calarit Ikea muuulte ore.
Snack: raw cocoa nibs
Seara:tahini paste( unt de susan fara zahar)&pasta de unt arahide fara zahar, cu tot cu coaja
3 ceaiuri/zi-ceai verde cu lamaie& apa macar 2l.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

felicitari Pearl, pt ca ai ajuns la termen cu bb si pt carnet. bravo sportivo burticoasa
Meniu azi:
MD: lapte skimmed, seminte susan, pudra in& cocoa nibs& jum banana
Snack:2 mere mici& nectarina mica
Pranz: fasole fiarta black eye cu sos pesto, ardei& branza tofu home made.
Snack: unt arahide cu vreo 2 crackers wholewheat
sport cand ajung acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Buna dimineata!
Ema ce super suna exercitiile tale.
Eu duminica am stat (zic sa fac duminica pauza ca 6 zile/saptamana cred ca sunt suficiente ), dar ieri am chiulit din lipsa de timp, asa ca recuperez acum. Mancatul a fost ca l-am avut pe tata sarbatorit, sambata o am pe socrela sarbatorita, si o sa o tin asa cam juma'de luna. Sper sa imi scot parleala in timpul saptamanii, ca in weekenduri cam intru in dulceturi.
trec la sport. va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dark_sun spune:

Neata! Ah,ah..am mers si eu aseara la sala si am prestat o ora si ceva de tae -bo , ce bine ma simt azi...in sfarsit, am avut ce raporta:)..
La multi ani cu intarziere fetelor Elene.
Pearl, felicitari pt obtinerea permisului.
Hannen, imi par de pe alta lume semintele ce le pui la incoltit:), si ale Emei mancaruri la fel:)...sa-ti fie gradina-balcon cu mult rod.
Zi frumoasa va doresc.
Mai, ce ma irita reclama asta la cereale:(, cand vreau sa accesez un subiect, pac si ea,ditamai.
Pe unde or fi Nikole, Lumi, Allure:(...Lumi voia bebe, o fi avand?ma intreb si eu retoric:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Citat:
citat din mesajul lui emaaimee

LMA, Elenelor& Constantinelor.
nu stiu daca va mai aduceti aminte de mine.
va citesc, insa trec prin perioade dificile, ups& downs(am mai mancat carne de pui, etc- cred ca si de la asta). de azi nu mai mananc decat peste. de o sapt nu pun gurita de zahar, zaharina, etc. vreau sa imi scad procentul de grasime si sa-mi maresc masa musculara, ca sa consum mai multe calorii zilnic doar existand
sport fac zilnic:5min scari urcat rapid cu greutati in rucsac& maini, super brisk walk 25min( greutati rucsac& maini) downhill& intors uphill si mai brisk pana raman fara suflare.
ajuns acasa, ex. variate cu kettlebell( pt maini, picioare, abs,etc).
stretching, dush rpd.
seara iar sport: 15 min pe banda din ce in ce mai rpd, apoi iar 15 min ex variate cu greutati diverse.
meniu ieri:
MD: lapte skimmed, fructe proaspete asortate( blueberries, capsune, struguri, nectarina) fulgi de ovaz, 1 lingurita seminte susan, pudra de in.
Snack: muffin mic multigrain cu branza tofu& ardei galben
Pranz: la Ikea, am ales ce am putut mai healthy: piept pui cu sos de mazare& legume& cateva paste& un bol de salata.
calarit Ikea muuulte ore.
Snack: raw cocoa nibs
Seara:tahini paste( unt de susan fara zahar)&pasta de unt arahide fara zahar, cu tot cu coaja
3 ceaiuri/zi-ceai verde cu lamaie& apa macar 2l.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Buna dimineata!

Mai fetelor, mersi de felicitari...sa stiti ca eu ma cam retrag din arena sportiva, nu ma mai duc nici macar la inot, ca ma tot intzeapa si ma dor toate prin burtica. Si asa e ultima saptamana, deci mai bine stau cuminte, sa fiu cu constiinta impacata.

La plimbare in schimb ies cam 40 de min dimineata si 40-1h seara. Si bag cam 1 kg de capsune pe zi.

Si eu ma minunez cand vad ce minuni mananca hannen si ema..mi-i si jena sa zic de cele 2 felii de paine prajita care is batute in cuie la micul meu dejun

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

37 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Hey,eu va las ,va las si cind vad ca ati strigat adunarea apar si eu cu aratatorul.
Ema,bine ai revenit!
Pearl,te retragi din clubul sportivelor adica te opresti din sport ,dar asta nu inseamna ca nu mai semnezi condica pe la noi,nu?
eu asa sper!
Deja 40 de saptamani??Wow!Gata,azi-maine vine bebe!Si apoi normal ca te asteptam cu forta la raport dupa vreo 2-3 luni.
cit despre micul dejun sau alte minuni ,crede`ma ca de nevoie am ajuns ierbivora si mai crede`ma ca numai usor nu`i sa tot cauti minuni de astea exotice de care nu prea a auzit lumea.E "pain in the a**" dar asta e,am imbatranit si ne napadesc bolile(colesterol marit,dureri de oase si alte dandanale)
Despre ce mananca Ema,eu nici nu mai citesc ca uite asa suntea chiar mananca diferit,interesant...suna nemaipomenit.
Acum sunt si eu in studii,ma perfectionez in una alta dar pina invat sa fac citeva feluri o sa dureze si o sa mi se para greu procesul.

Sa mai zic si despre sport.Nika de vineri chiulesc cu sporMa duc la colt.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

I am a muslim!Kill me and call it
COLLATERAL DAMAGE
Imprison me and call it
SECURITY MEASURE
Exile my people en masse and call it
NEW MIDDLE EAST
Rob my ressourses ,invade my land.Alter my leadership and call it
DEMOCRACY!
**************************************************************

Mergi la inceput