Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Caro, shakeology are de toate: si proteine si carbohidrati si vitamine, ceea ce o face ideala pentru before/ after workout. Inca mai ai? Si eu mai beau cam o data la 2 zile, in fel de fel de combinatii. Eu pun numai juma de scoop ca e dulce tare si completez cu proteina simpla de orez brun, lapte de migdale de casa, multa gheata si ieri am pus citeva frunze de menta Are gust de ciocolata cu menta. N-am mai poftit la ciocolata din magazin de mai bine de un an de cind cu cocktailurile astea, eu care nu puteam trai fara ciocolata..

Am incercat si aroma noua, Tropical, e ok dar nu ma incinta, tot la ciocolata ma intorc.

Hannen, in afara de programele vechi au mai aparut recent Les Mills Pump care e interesant si are niste antrenori hot cu accent australian Lucreaza pe principiul "repetitie pina la oboseala" (high reps) si vine la pachet cu o haltera.
http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/les-mills-pump-workout.do?code=SEMB_GOOGLE_LMP&gclid=CJa7ptzc17ACFUMCQAodrl-D1A

Ultimul si cel mai interesant aparut este Tai Cheng, un program de Tai Chi, foarte interesant, intr-o zi am sa-l incerc si eu.

http://www.beachbody.com/product/fitness_programs/tai-cheng-workout.do?SEMB_GOOGLE_TC&gclid=CJu8kPHc17ACFQ8KKgodmDli1Q


Astept sa apara BBL2 si Asylum2 Posibil sa fie si un RevAbs2 in lucru dar nu sint sigura. O sa va informez mai precis dupa Summit ca acolo se dezvaluie de obicei noutatile si se da preview.

Eunice, nu am scara personal. Am gasit instructiuni pe net cum se face si cu dimensiuni cu tot. http://bb-tinkerer.blogspot.ca/2011/05/diy-agility-ladder.html
Are cam 2 m in lungime din ce imi amintesc. Googaleste "Agility ladder" si gasesti tot ce vrei. Daca nu te descurci, o sa intreb exact si iti spun.

Deocamdata nu stiu ce sport fac azi ca am febra peste tot. M-a facut RevAbs-ul ieri...
Ma mai gindesc...





"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Allure,multumesc de info .Mi-a sarit in ochi numele ala asiatic si ma intreb daca nu cumva e koreanul ala de-i la moda pe aici.N-am reusit sa-i retin niciodata numele desi l-au dat la TV de citeva ori.Face minuni cu suncile.Oricum se poate sa ma insel,dar deschid link-ul cind ajung acasa daca am loc la p.c.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nici nu stiam macar ca exista proteine de orez brun. Credeam ca singura proteina vegetala e aia de soia, pe care nici nu ma gandesc s-o mai folosesc! Ia sa caut si eu pe net sa vedem daca livreaza careva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

sar'na pt urari ,si sa-i traisca flacaul luminitei (a mea buburuza are azi 5 luni)
pfaaa ma iau emotiile ,acum 2 ani exact in aceeasi zi de 18 iunie ma apucam serios de sport cu abonament si mers la sala,caci la mine biciul pe spinare conteaza mult
eu inca alaptez deci posibilitatea sa ma deplasez la sala e destul de limitata , plus ca s-=a acumulat oboseala si nu am efectiv energia sa fac sport, iar la capitolul alimetatie sunt praf,dar trebuie sa corectez ceva cumva ca am multe kg de dat jos
deci coarda e o ideea super,cum de nu m=am gandit pana acum..ma duc sa-mi cumpar si ma apuc serios
va rog ,sfaturi,idei , de meniuri in alaptare

allure ,dap eu ma bag sa raportez ce mananc macar asa iese purcelul la suprafata,si voi spune si ce miscare fac zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Nici nu stiam macar ca exista proteine de orez brun. Credeam ca singura proteina vegetala e aia de soia, pe care nici nu ma gandesc s-o mai folosesc! Ia sa caut si eu pe net sa vedem daca livreaza careva.

Caro


Nici eu nu stiam dar am aflat din network-ul meu de sportivi

The best of the best: http://www.rawnutrition.ca/Hot/Protein/Sun-Warrior-Protein-Natural-1kg-/SWPN.aspx

Culturisti vegani o folosesc si o lauda. Aia cu aroma de vanilie e foarte buna la gust dar cred ca aroma nu e 100% naturala asa ca o iau pe aia simpla. E ok la gust. N-are nici unul :)

Georgia, sa-ti traiasca buburuza! Bine ai venit! Spor la...dieta :)

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eu va urmaresc din umbra de cateva zile..ca nici nu imi vine sa ies in fata la ce dieta bazata pe carbs am acum .....Dimineata melci cu branza, la amiaza tocanitze si d-alea...seara biscuiti la greu..oohhhhhhhh!!

Dar..sunt foarte slaba, arat ca naiba..mi se vad coastele...si de fapt de aia ma apucasem eu de carbs asa la greuu...i know, it's wrong

Sport..ioc de ceva (multa) vreme, acum citind-o pe georgia am zis ca AZI musai iau si eu o coarda si sar. Plus oarece abdomene..plus cele 11 kile ale cupilului duse in sus si in jos pe sacri cam de 3Xzi..a fi ceva.

Asta cu mancarea trebuie schimbata..AZI!!! Puneti biciu pe mine!

Pearl

Toata lumea stie exact ce trebuie sa faci cu viata ta, dar nu are nici o idee ce trebuia sa faca cu propria-i viata.

Elena + bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ia uite ca se aduna incet-incet fostele combatante. Ma bucur sa va vad, fetelor! Ce de bebei pe aici, sa va traiasca! (De cate ori vad/aud de bebelusi ma gandesc: vai ce dulci sunt si vai ce bine ca fetele mele sunt mari)

M-ati motivat sa ma apuc din nou de RevAbs asa ca raportez Power Intervals 1 executat aseara impreuna cu sotul din dotare. Vai de capul meu, ma rog, mai bine zis de picioarele mele. Cred ca n-o sa mai fiu in stare sa merg si sa cobor scarile cateva zile bune...

Azi cred ca ne vom ocupa numai de ceva stretching, sincer va zic ca sunt rupta si inca nici nu-mi dau seama cat de tare, febra cea mai nasoala va fi maine precis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Pearl, rusinica, rusinica! Pai aia e mincare? Genul ala de mincare se pune pe burta si pe colacei :)
Hai bine (c-)ai venit si treci la salatele de vara si fructe sanatoase!
Bebelul tau ce face?

Io sport ieri zero. Am alergat 15 minute pina la o destinatie (ca intirziam, nu de alta )
Azi ma bag la ceva intens si scurt ca n-am vreme. Core Cardio & Balance cre'ca...



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

M-am tinut de cuvint. Insanity CC&B - 35 min/ 350 calorii, echivalentul a 2 felii de piine

O zi buna si cu spor!



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

eu nu fac nimic. dupa insane abs inca am dificultati sa stau dreapta sa rad sau sa mananc, ma doare abdomenul de mor, e drept ca mi s-a si parut usor si am bagat 30 min intens cap coada , eram plina de energie:)
am gasit pastile cu drojdie de bere si am cumparat ca v-am auzit mai demult ca sunt bune. Acum tb sa-mi spuneti si la ce sunt bune:)

Mergi la inceput