Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Buna dimineata!
Aseara am prestat speedagility cu Shaun.
Allure in toate antrenamentele din asylum este o tipa care face modificat. Fara coarda , benzi elastice , etc. Eu scara de jos o am pictata si mai am ceva similar cu banda elastica dar o folosesc doar la brate. La picioare nu o pot pune.Normal ca nu am kitul original. :)

Preferatul meu din Asylum e Strenght. Are mai putina topaiala.
http://www.youtube.com/watch?v=YbMQFMBEK94

P.S. tare tipa cu boxerii...dar la cum lucreaza ne facem ca nu ii vedem.


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Dupa ce v-am citit vreo 2 zile si dupa ce m-am rusinat in tacere ,azi brusc mi-a venit cheful de sport si bune obiceiuri alimentare.Allure a reusit sa ma scoata din starea de amorteala,asta dupa ce m-a trecv prin cea de invidie.Bravo,si sincere felicitari pt. stilul de viata sanatos . Azi am reusit si m-am tavalit si eu putin pe jos.Mai mult nu pot dupa un an de dezmat si lene cronica.Acum am iesit de la supermarket cu doua sacose de buruieni si fructe.

Wish me good luck,please.
************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Hmm...tocmai era sa zic ca-mi iau jucariile si plec fiindca nu misca nimeni nimic in front (sau prea slabutz..)
Bine ai revenit Hannen, spor la dieta si tavalit!

Ele, stiu ca la fiecare video exista "modifier", tu ce crezi ca eu tin pasul cu Shaun? Mai ales ca nu fac constant cu el, alternez cu diversi traineri, sint ca gaina in gramada...azi cu Tony, miine cu Brett, poimiine cu Leandro si tot asa.
Ideea e ca atunci cind modifici ti se pare mai usor E corect sa modifici, e chiar indicat ca sa evitam accidente nedorite.
Ideea e ca trebuie sa progresezi in timp, ca daca ramii la acelasi stadiu, nu ai rezultate. Intervine plafonarea.

Rezistenta cardiovasculara necesitata in Insanity se construieste in timp. In afara de cazul ca ai probleme cardiace, ar trebui cu timpul sa devii capabil sa tii pasul cit de cit fara sa dai ortul popii. Pe mine sincer nu ma tin picioarele la atitea topaieli si squats, inca trebuie sa modific spre sfirsit

Treaba cu scara "pictata"...hmm...umbli cu cioara vopsita Just kidding! De ce nu improvizezi una din cabluri/sfoara/betze/ whatever? Obiectul real face miscarile de n ori mai greu. E ca si cum ai sari coarda fara coarda E usor sa nu te impiedici atunci.
Ai incercat? Eu am facut cu si fara si am vazut diferentza. Enorma! Daca vrei ii dau dimensiunile exacte...

Si mie imi place Strength. E usurel. Speed & Agility e fun, imi place jocul de picioare... Ala e fitness si pt brain nu numai body.

Azi cred ca fac Rev Abs cu Brett. Imi place foarte tare programul lui. "Rev it Up Cardio" - 30 min numai.
Mi-am baut deja cocktailul de proteine/vitamine. Pe cai!
Cine mai face sport in weekend? Cine vrea sa spuna ca n-are juma de ora libera?



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Allure, ma bag io. Inot vreo ora si jumatate. Asa, de rasfat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Inotul e super! Vreau si eu dar la ocean...

Am terminat treaba cu Brett. Ba am facut si Mercy Abs, 15 min de abdominali tot cu el.

Va doresc sa stati departe de poftele culinare de weekend in ideea ca slabitul provine 70% din dieta. Sportul e pentru tonifiere. Una fara alta nu se poate.

Altcineva?!?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Innot la atlantic si 20 de ture de piscina
Berea o trec la capitolul musai cu innotul in atlantic:)
De mancat dimineatza fructe, pranz humus cu legume, morcovi si castravezi cruzi si masline si seara acum ma decid eu cumva.
Inca am in plan cele 30 min de coarda si abdomene.

Momentan le trag bbeilor o mamaliga romaneasca cu branza, dupa ce ii culc coarda ma mananca:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am sarit coarda, am mers pe jos, am facut abdomene si flotari.
Allure, vreau eu dimensiunile de la scara aia. Subscriu la ce ai zis cu coarda..eu ma impiedic de o gramada de ori, si din lipsa de spatiu insa..fara coarda ar fi boierie..in rest am fost cuminte..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Ehe...eu am sarit coarda doar ca nu am avut chef sa fac sport in casa.
Deci ala e sportul de azi.
In casa nu am unde sa sar coarda asa ca "ma fac"


Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

hello
Am reusit si aseara sa ma "tavalesc" putin.Coarda,abdomene,greutati pt. brate si alte bosoleli si cracaneli.E ceva ,tinind cont de faptul ca ajung acasa abia mergind.Citeodata imi vine sa merg in 4 labe nu in 2 picioare,sau ne sprijinim unul de altul (eu si soata) de parca venim de la crasma.
dimineata n-am avut timp de sport (ca m-am trezit la 7:00,spre groaza tuturor) si pina am pregatit pachetelele pt fete,pina le-am dat sa manince si am intins rufele abia am reusit sa le duc la timp la scoala.Insa am prestat un suc la intoarcere (si am intirziat la munca juma de ora )si mi-am adus aminte de vremurile bune.
Am mincat si o salata imensa cu branza cu buruieni si usturoi(numai doua cubulete ca organica n-am,am doar telemea turceasca).
Acum am ajuns acasa in pauza si asa obosita si cu febra musculara ,mi-am luat revansa.Acelasi program lent, coarda ,abdomene&tavaleli.

Eu vreau sa rog pe fetele care au prestat constiincioase in tot acest timp sa faca un update la ce noutati mai sunt pe piata ce programe si ce nume noi au aparut in domeniu.Please,si pt. puturoasele care au stat pe tusa incit au expirat .

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Atlantic n-am, am numai Hilton.

Mi-am convins sotul sa ne apucam (din nou) de RevAbs. Abia astept! Seara asta dam startul. Vom face de 3 ori pe saptamana si anume cardio, forta si abs. Bine si asa, mai ales ca mai avem ceva ture cu bicicleta si inot in plan.

Sunt cuminte cu mancatul, ma tin de Rina. Allure, la ce zi se poate incadra oare Shakeology? La preponderent proteine, amidonuri (orez, fasole, linte etc), carbohidrati (grau, porumb etc) sau vitamine (fructe si legume).

Mergi la inceput