Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Vai, o zi intreaga nimeni nimic??
Marinaaaa, sa vezi ce sar coarda nebunii aia la Asylum.. am descarcat si eu si pe langa cele doua ore de mers pe jos, am facut primul program din Asylum I. De fapt a fost o tentativa jalnica..cred ca am facut vreo 40%, dar ddupa atata absenta..imi tremura toate oscioarele si curg apele pe mine..ce bine e!!
Voi ce faceti? Va astept la raport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

saritul corzii face parte din antrenamentul multor profesionisti, nu e o chestie triviala.
Ca sa-ti spun sincer ce fac imi inventariam CD-urile cu sport si nu gasesc decat RevAbs toate CD-urile si doar Insane Abs. La care ma uit ca la un film sa-mi fac curaj
Mai ai insanity sa-mi pui si mie pe un transfer?
Cred ca wk asta sunt gata sa ma apuc de Insane Abs. Azi ii mai dau cu coarda ca la cardio sufar rau.
Cu Dukane o dadui de gard rau azi dar pe ansamblu iar am mancat mult prea putin , iaurt cu taratze diminaeatza, o para la pranz si acum seara doua turtitze mici din ovaz cu pasta de masline naturala si cateva alune.

Ma gandeam sa ii bag 2 zile de sucuri dar m-am dezumflat pt ca am citit o multime de articole ca detoxul asta cu lichid nu e chiar asa bun cum pare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Da, stiu ca sunt multi prof care sar coarda, doar ca nu vazusem Asylum pana azi..iar la progr pe care l-am facut azi, incalzirea, in buna parte, asta a fost..sarit cu coarda in diverse variante. Si eu cam am o pb cu spatiul, in apartament nu pot, ca imi sparg lustrele, plus ca mi-e mila de vecini..asa ca sar pe balcon..cam greu..
Sigur, am si iti dau, maine dupa masa ca dimineata nu o sa fiu acasa. Sa imi dai pm cu adresa de mail.
Allure, tu mai sari coarda? Si acum am in memorie filmuletul ala misto cu tine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ati zis ca ne apucam gata , eu m-am apucat
30 min uitat la Insane Abs - nu m-am simtit pregatita moral sa-l incerc
40 min sport (20 coarda, 20 brate)

Eu mai iau spirulina si Q10 cu Omega 3, asta in special din cauza vegetarianismului cu care in Africa am avut ceva probleme la inceput(inca mai am ca astia nu-si inchipuie ca exista vegetarieni) , tb sa-mi reinnoiesc stocul din tara. In ultima luna de cand cu Dukan am bagat si ceva peste dar cred ca a fost tot pestele meu, numai gandul imi face rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu am bagat aseara trambulina (de aia mare, de 3m diametru, care sta in curte) pana mi-a iesit pe nas. Ala da cardio, ies de acolo fleasca.

Sar cu fii-mea (20kg) si o ridic de brate ca sa sara cat mai sus...

Si eu mananc multe fructe si legume, seminte crude de diverse, orez integral si basmati, peste cam 1-2 ori pe saptamana, f putine lactate si oua. Problema mea este ca mai scap in paine si similare sau (mai rar) in dulciuri. M-am lasat si de AC asa ca PMS-ul ma innebuneste, cere dulce cu disperare...

Iau si suplimente: Fe cu acid folic si vit C forte (ca sunt anemica), Mg, ulei de somon, probiotice. Din cand in cand mai iau Rhodiola cand simt ca ma duc gandurile si ingrijorarea in jos.

Saptamana urmatoare va fi mai grea cu ultima saptamana de scoala, serbari, pregatit de plecat la mare etc, dar gasesc precis ceva timp si de sport.

Ma BUCUR ca s-a revitalizat atmosfera aici, mereu ne-am motivat bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Ele, Asylum e diferit de Insanity dar nu as zice ca e usor daca il faci FARA sa modifici.
Sa fim seriosi, nimeni nu poate duce la bun sfirsit un workout al lui Shaun fara sa modifice pe ici pe colo. Eu sint ok sa modific, who cares? Nu vede nimeni

Pentru detox-ul anticandida e cam mult de spus, personal mi se pare foarte greu de tinut, fara nici un fruct (dulciuri desigur) si starch. Practic traiesti cu verzituri si ceva proteine plus suplimente. Blah! Oribil. E ca atunci cind te lasi de droguri (zaharul ESTE un drog!), senzatia aia de turbare cind iti lipseste substanta.
Cel mai bine este sa studiezi bine inainte ca e mult de stiut. Sint multe resurse pe net, de exemplu: http://www.thecandidadiet.com/

Ieri am avut energie cu carul asa ca am optat pentru Insanity, Cardio Power & Resistance care cred ca e favoritul meu. Acu am nitica febra in locuri foarte ciudate, printre coaste si in spate :-)

Eunice, vrei sa zici "filmuletul ala oribil cu mine"... mai sar si acum coarda ca e cel mai eficient cardio, scurt si la obiect.

Azi nu m-am decis ce fac, deocamdata am mincat 2 felii de pepene rosu. Probabil niste greutati pentru upper body. Mi-au venit musafirii dar tot prestez miscare (fara sarituri) ca trebuie sa fiu in forma. Peste citeva zile ma teleportez la Summit-ul BB (don't hate me ) si trebuie sa fac fata cerintelor. Circula zvonul ca Shaun intentioneaza sa ne distruga. Ha! Abia astept! Daca sinteti cuminti si va tineti de treaba poate va aduc poze/ filme

Azi am dieta crudivora, multa apa si ceai. Hidratarea la ordinea zilei! Am constatat ca pielea arata mai bine cind maninc asa.

Spor la treaba si la

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Allure am ceva vreme de cand mananc dupa Dieta Dukan si aici e doar proteina si legume. Nevoie de dulce o simt f rar..dar o data la o saptamana siguur bag ceva dulce in gura.
Ai mai zis in trecut de candida si atunci m-as fi suspectat dar nu am facut nimic in sensul asta... no,sa pui calul batran la caruta...
Nu ma vad cu o viata ordonata ca ta, poate nu am nici energia , nici timpul...sau poate ma lamentez.

Eu asylum fac in casa deci nu sar coarda. Cand am chef de coarda prestez in curte. Cum ai zis Allure si eu modific dar fata de Insanity, Asylum e mai pe gustul meu. La Cardio ala de iti place tie , ma omoara partea aia de rezistenta (de la inceput). Tocmai din cauza probei de rezistenta din scoala primara am avut scutere la sport.
Aleg ce cred ca mi se potriveste sa nu devina calvar.

Si au trecut 3 ani de cand fac cu consecventa . (cu exceptia unei accidentari cand am lenevit doua sapt).



Referitor la sportul de azi ma chinui sa fac si nu am loc in casa, ca imi fac mansarda si dulapurile au trebuit desfiintate si hainele stau teancuri pese tot.
Oricum peste 1 sapt plec la mare si as vrea sa fac zilnic.





Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Nu, Allure, cum sa spui oribil..mie chiar mi-a placut. Si tin minte ca nu numai mie. Te invidiez sincer pt BB, sa "savurezi" si pt noi fiecare minutel..

Deus, tu ce mai faci? Sport sigur faci, nu am nici un dubiu. Pe aici nu mai vii?

Marina, acum se incarca fisierele.
Eu am umblat brambura toata ziua si dupa masa, pt prima dupa de vreo 6 ani, am dormit dupa pranz..o sa trec la coarda , mai pe seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

io am dat 40 de dolari pe un kil de cirese si savurez cireasa cu cireasa. M-a enervat maica-mea la culme ca vai se trec ciresele si nu mai prinzi, ca vai ce mult iti palc dar nu esti acasa si le pierzi. Daca tacea stateam linistita asa am decis ca e zi de cirese si ii bag si o poza pe FB ca poate se linisteste si ma lasa in pace :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

azi dimineata am facut "Back & Biceps" with uncle Tony, spre seara m-as mai baga la un cardio micut sa fiu sigura ca tin suncile departe.
de mincat la prinz n-am avut timp ca a trebuit sa ajung la coafor de urgenta sa ma tund ca hairstilistul meu are o treaba si nu va fi disponibil miercuri cind aveam eu nevoie...asa ca m-am dus la singurul appointment disponibil azi. a picat la tzanc tocmai dupa ce terminasem sportul si aveam parul naclait
Acum sint frezata frumos si stau pe canapea la televizor Am mincat de seara o salata cu mix greens, vlastari de floarea soarelui (o bunatate) rosii, castravete, o ceapa verde, masline negre, avocado si un cubuletz mic mic de brinza organica.

Dimineata mi-am facut un smoothie cu banana, juma de mango, citeva boabe de zmeura congelate si un ou crud plus citeva frunze de menta. Apa si gheata. Yam.

Care nu stiti cu ce se maninca Asylum, uite aici o "artista" in domeniu cu demo la Vertical Plyo, unul din cele mai grele workouts. Imi place ca presteaza foarte "clean" si e strong tipa. Si are si tupeu sa se afiseze in chilotii lu' barba-su
Eu zic ca sa faci asa tot exercitiul e GREU. Pauzele sa-ti tragi sufletul sint foarte scurte sau deloc. Asta e Shaun. Nu glumeste.

http://www.youtube.com/watch?v=Boh8JhrCipM&feature=relmfu

Ele, cum te descurci cu echipamentul: elasticele si scara, de unde le-ai procurat? Banuiesc ca nu ai program original...


ps. - Eunice, mersi, esti draguta. Daca toata lumea ar participa la astfel de evenimente s-ar indragosti de sport E o atmosfera mortala si o energie positiva nemaipomenita. De aici imi iau energia pentru un an de sport. Competitie!

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput