Abdomen extraplat (53)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Felicitari, Georgia pt bb! Sa te bucuri de ea si sa fiti sanatoase!

Eu nu pot sa te ajut pt ca am nascut natural, deci nu stiu cum e cu sportul dupa cezariana.
Si da, topicul asta a decedat..nu mai intra fetele pe aici. Eu inteentionez sa reiau sportul asta dar peste 2 sapt, cand pleaca baietii in vacanta, sper sa si reusesc.
Cred ca poti face pt inceput Pilates.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

stiti ce mi-a placut mie la subiectul asta, ca a fost un subiect extrem. A fost fain atat timp cat toata lumea avea un scop clar si bine definit, mancare supersanatoasa si sport ca o religie. Pentru mine a fost un wake up si le datorez fetelor multe schimbari in bine in viatza mea. In momentul in care s-a inceput sa se discute de retete, sportul a fost o chestie colaterala de care lumea isi mai amintea din cand in cand subiectul a murit. O mai citesc pe Deus pe blog si ma bucur ca zi de zi duce mai departe spiritul unei alimentatii sanatoase si a sportului intensiv. Allure vad ca tine steagul sus si continua stilul de viatza sanatos, pe Lumi am pierdut-o din vizor , alte fete le mai vad pe la diverse subiecte, acum ne chinuim sa ne mai ajustam kg , dar subiectul asta va ramane mereu de referinta pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

O, da, de referinta ramane si pt mine ca doar eu l-am deschis.

Dar si eu l-am abandonat cand discutiile au deviat prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

asa e tu ai licenta pe extra plat :)
intre timp am invatat ca eu extraplat nu o sa-l mai am decat cu o abdominoplastie dar inca ma straduiesc sa-l fac cat de extraplat pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Io abdomen extra-plat n-o sa mai am niciodata.

Mie dati-mi solutii pentru sani. Ce exercitii serioase pot face care sa aduca rezultate? Nu pot flotari ca-s baba si am o incheietura beteaga.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, da, Marina si eu inca lupt.

Dar eu cred ca tu chiar ai avut abdomen extraplat anul trecut la ce regim de viata aveai. Mult succes cu Dukan (personal mi se pare ceva groaznic)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

la sani lasati e la fel ca la pielea de pe abdomen....doar niste silicoane te mai salveaza, nu cred ca poti antrena muschiul sanului prea mult.

Caro, extra nu ca am pielea dar destul de plat cat sa concurez adolescentele. Africa m-a tras putin inapoi dar incep sa imi revin incet incet si sa imi aduc aminte de bunele invataturi.
Adevarul ca in Ro ajunsesem fanatica cu sportul , 6 zile pe saptamana hard sport si cateodata intindeam si pe a7-a, mancat dupa manualul de nutritie, probabil de asta ravagiile africane nu au fost asa mari si cu putintel strans din dinti imi revin sper
Dukan e criminal asta e clar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, mie Dukan mi se pare nu numai criminal de tinut, mi se pare si criminal pt organism! Nu atat pt tine care esti vegetariana, cat pt cei care nu sunt! Scriu asta numai aici, la subiectul asta, pt ca fiecare isi ia deciziile singur si nu vreau sa intru in nicio polemica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pt organism eu sunt ok, dupa multa vreme am bagat ceva peste dar de vro sapt doua am incetat pt ca nu pot sa-l mai vad in fatza okilor. In rest cred ca dukanul meu e infometare, acum cu legume si proteine e ok daca tin balanta mai inspre proteine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

va zic eu de Lumi.
Are bebe mic de 4 luni . Un baiatel frumos , dulce si fotogenic ca maicasa.
Ea a avut o burta imensa si muulte kilograme, dar nu va inchipuiti cum arata dupa 4 luni de la nastere. S-a apucat de Shaun chiar daca a avut cezariana de vreo luna (sper sa zic bine) si arata fantastic.

Elena & Denisa

Mergi la inceput