Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

M-am inregistrat sa intru aici pentru ca cred ca e mai usor sa ma mobilizez daca mai tine cineva odata cu mine....sau macar pot cere anumite nelamuriri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

Am citit primele 3 capitole si sunt foarte incantata. Le citesc si pe celelalte pentru a mai aduna informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

Imi cer scuze! Am inceput gresit cu "problema" mea.
Asa ar fi trebuit sa apara primul post:
Buna! Ma numesc Crina, tocmai am implinit 30 de ani, am o fetita de 2 ani jumatate. In sarcina am luat 12 kg, dupa nastere am dat jos 10 dar in urmatoarele 3-4 luni am pus inapoi 4kg....acum am reusit sa scap de cele 4kg (prin sport si infometare) insa datorita unor probleme de sanatate nu mai am voie sa fac sport si nici sa ma infometez.
As vrea sa scap de nimim 5-6kg. Dieta Rina mi se pare foarte echilibrata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Bun venit tuturor celor care vor sa tina dieta, eu sunt foarte permisiva si indulgenta si cu mine si cu restul lumii, mai bine o dieta adaptata dar cu principii corecte decat nimic sau infometare. Vreti sa facem o listuta, raportare, meniu sau scriem fiecare cand si cum putem ? Eu una nu reusesc sa intru zilnic deci nu m-as putea ocupa f indeaproape dar saptamana asta am slabit un kg deci zic ca e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

Buna din nou!
Nici eu nu stiu daca voi putea intra zilnic dar am sa incerc sa intru seara sa mai vad cum decurge la voi.
Eu voi incepe de maine 2.04, acum am 83kg....as vrea ca in 3 luni sa ajung la 72kg (deocamdata pare un vis)....insa macar la 77/76kg sa ajung cat aveam inainte de a ramane insarcinata.
Maine ziua de proteine , mi se pare una usoara: fructe si piept de pui
sa vad daca reusesc sa rezist tentatiilor de peste zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

Va rog frumos daca se poate sa-mi trimite-ti si mie cartea pe mail porumbelulmesager@yahoo.com
Multumesc anticipat!

O saptamana usooara! La cat mai putine kg!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

Dupa 4 zile...astazi am dat-o in bara...cred ca abandonez si reiau dieta dupa Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Buna dragutelor!
De astazi am inceput!
Daca mai sunteti mamici/ aspirante care mai tineti aceasta dieta poate ne reintalnim aici!
Va astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Meniul pt astazi:
MD - 2 felii pepene rosu
P - carne de pui fiarta, supa-crema de legume, 1 felie paine ultrafibre
C - pastrav la cuptor cu lamaie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Sper ca este OK asa! Nu m-am documentat fff tare , am inceput cand am zis ca incep. Sper ca pe parcurs sa nu calc prea mult pe alaturi!

Mergi la inceput