Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai hai ca incep eu cu tine,azi am mancat fix proteinele asa ca merge.
Maine am amidonuri si nu stiu ce o sa mananc.Poate vine Giova sa te treaca in listuta.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilimara spune:

Multumesc pentru carte Anca.Astazi am inceput cu sportul iar de maine intru si la dieta. Azi stau si imi fac meniurile .
Deci la 1.68m am 66kg.As vrea sa ajung la 58. Tot as fi cu 4 kg mai mult decat greutatea mea obisnuita dar e o greutate cu care as putea trai fericita . Mult succes fetelor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Va rog mult , as dori si eu cartea pe mail. the_elpower@yahoo.com Am mare nevoie de o cura, insa nu stiu cata vointa voi avea. Va multumesc si la cat mai putine kg.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Eu vreau sa reiau dieta dar nu cred ca o sa o tin 90 de zile , am mai tinut-o o data 2 luni si am slabit la vremea aceea acum doi ani 10 kg. E un super program alimentar, mi-a fost tare drag am pus si pe blogul meu la vremea aceea retete din Dieta aceasta. Eu am respectat principiile dar nu este totul asa de strict, la ziua de proteine se pot manca orice legume verzi si legume cu fibre alaturi de carne, chiar inabusite langa. La carne se evita carnea grasa dar nu trebuie mancat nici totul macru, uscat ...mai bine va faceti un stil pe care il puteti adapta 90 de zile decat sa tineti strict 10 zile si sa abandonati.
De data asta fac dieta vreo luna pentru ca vreau sa mai slabesc 3-4 kg si ma mentin de un an la 59-60 kg la 1,65 stiu ca e ok ( ca am fost si la 75 de kg ) dar s-ar mai putea da jos cate ceva. Eu fac mereu mult sport cu dietele si asta se vede si mai repede decat un regim strict alimentar, am niste dvd super cu Jillian Michaels care scoate untul din tine dar promite rezultate in 30 de zile .
Daca o sa vad activitate in zona o sa mai postez retete si programul meu alimentar si de sport spor la slabit tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Silvia,

delicios arata mancarurile pregatite de tine

Intrebare: pastele de orez prajite, cu legume, preparete de chinezi in stilul specific, sunt permise in ziua de amidoane?

Dar ciorba acra de legume (fara cartof, fasole) e permisa in ziua de vitamine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Ioana eu spun ca sunt ok mancarurile
Azi am amidoane asa ca mi-am copt cartofi cu salata.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

DE TOATE PENTRU TOTI!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Arturicii, pastele de orez eu le-am incadrat la orez care este pus la ziua de amidonuri ca si cerealele intregi. Daca vei cauta pe net sunt zeci de interpretari mai corecte sau nu ale dietei, trebuie sa reiau si eu cartea daca o gasesc si sa mai diversific la retete, se pot face cu dieta asta chiar meniuri de chef en cuisine . O sa incerc sa fac si postez cat de multe rette pot. La ziua de vitamine, sunt legume si fructe crude dar eu cred ca pe langa acestea poti sa mananci fara pb si o supa de legume bine asezonata dar fara materie grasa, e o dieta lunga si cum ziceam mai bine o adaptezi respectand principiile la 90 de zile decat sa cedezi dupa o saptamana ca e prea greu. Eu numai ziua de carbohidrati o am cu dichis la dieta asta egreu de adaptata ceva cu carbo care sa nu ingrase si fara cu tortul seara nu a mers la mine ca stagnam o sa vb desprea asta mai pe larg cu alta ocazie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Anca, Silvia, va multumesc pentru raspunsuri.

Eu ma tin de carte, de principiile din ea, pentru a tine dieta; eu sunt la ziua 6, fara abateri si sunt bine si imi si place. Imi da in continuare senzatia ca pot manca ce vreau eu (diferentiat pe grupe desigur)
(eu am slabit inainte de cele 6 zile inca 7kg de la 1 febr dar fara o dieta anume).

Azi am si eu amidonuri si tot cartofi cu salata o sa mananc; insa nu cu salata verde ci cu amestec de rosii, ceapa, castraveti, ardei.


Silvia, retetele noi sunt bune de incercat daca nu-s complicat de preparat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilimara spune:

Dupa o saptamana am reusit sa scap de 1,5 kg deci raportez 64,5.
Sungura problema e ca nu am reusit sa tin dieta rina ci am improvizat, deci nu stiu daca ma mai incadrez la subiect.
Am renuntat la paine, paste si dulciuri (care oricum nu mancam prea multe) si cea mai mare reusita, din cauza careia am si reusit sa slabesc atat cred...nu mai rontai nimic intre mese. Intre MD si pranz mai mananc un fruct, doua, dar intre pranz si cina care e la maxim 7 seara: nimic.
Si pe langa asta multa miscare. Am rupt eliptica in doua cate o ora cam o data la doua zile.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaganu spune:

Buna! Sunt noua pe aici, sper sa ma descurc.
Am citit in ultima saptamana mult despre dieta asta si sunt foarte hotarata sa o incerc.

Mergi la inceput