Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata fetelor :)

Raportul de dimineata zice 61 kg, la fel ca lunea trecuta, dar e ok avand in vedere ca am avut abateri semnificative.....
Azi am zi de fructe, care in ultima saptamana a fost o placere avand cirese si capsuni :)
Mananc cate 1 kg din fiecare si nu mai am nici o treaba toata ziua :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Buna fetelor.Vroiam sa va rog sa ma taiati de pe listuta pentru ca nu reusesc sa ma tin deloc de rina din cauza serviciului.Am un program mult prea urat, am si ture de 24 de ore,mai lucrez si 12 cu 12 deci va puteti da seama ca nu mai pot respecta orele de masa si din cauza ca sunt mereu pe fuga mananc ce apuc.Am incercat si incerc in continuare sa respect unele principii ale dietei, nu reusesc sa tin zilele in ordine dar daca incep cu legume termin cu legume pana la sfarsitul zilei, mananc fructe la prima masa ...si cam asta este.De slabit am reusit sa mai slabesc deci ma declar multumita chiar daca nu am reusit sa tin dieta ccum ar trebui s o tin.Azi m-am cantarit si am 56 de kg.Targetul meu era de 55 de kg care sunt sigura ca va fi dat jos pana la nunta , in 20 august.Va urez succes in continuare, din punctul meu de vedere e cea mai ok dieta , cea mai echilibrata, daca as avea acelasi program la servici in fiecare zi sigur as reusi sa o tin..dar asta este treaba.Oricum aceasta dieta a fost un lucru bun in viata mea....am invatat cum sa mananc sanatos, cum sa combin alimentele..si drept dovada inca mai slabesc.Va pup pe toate si va tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Aoleu, unde sunteti toate? cand deja imi faceam mari mari mustrari de constiinta ca n-am mai scris ca n-aveam cu ce ma lauda, n-am prea mai tinut dieta, vad ca e ceva pauza la noi, sper eu ca doar de scris nu si de dieta.

Eu zilele trecute aveam 78,8 kg, e binisor la cum am mancat in ultima perioada, adica daca in martie cand am intrat in clubul vostru, aveam 85, acum am cu cateva mai putin. Peste cateva zile ma apuc iar de Rina, astept rezultatele analizelor sa vad care-s problemele cu ficatul-am facut eco si mi-a spus steatoza hepatica gr 2, adica ficat gras, acum am facut analize de sange si urina si sa vedem ce am de facut mai departe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dragele mele!
Sa stiti ca stau cam prost cu dieta.Am facut o pauza ,adica am tot avut niste evenimente;nunti,botezuri ,plus ca au mai fost si sarbatori:inaltarea si mosii de vara cand am facut si eu dulciuri si din care nu m-am abtinut sa gust, caci eu de fel sunt o pofticioasa ,insa am pastrat de la dieta micul dejun ,care ma ajuta foarte mult sa combat constipatia.
Acum au trecut toate astea si mi-am pus la punct o dieta propie si chiar vreau sa ma tin de ea.Asa ca ar fi corect sa ma stergeti de pe lista.
De slabit continui sa slabesc,dar cu noua dieta ritmul este mai rapid,am mai tinut-o de fiecare data dupa ce am intarcat copii si aveam vreo 13 kg in plus pe atunci,pe care le-am dat jos in maxim trei luni.
Vreau sa revin la Rina pentru mentinere, dupa ce imi ating targetul,la mine Rina a functionat foarte greu.
Va urez multa bafta!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anp spune:

Va rog mult de tot, poate cineva sa-mi trimita si mie cele doua carti despre Dieta Rina prin email? despina55414@yahoo.com
Multumesc mult de tot! Sunt la 70 kg si vreau sa ajung la 55-60 kg. In sfarsit, simt ca am putina vointa sa slabesc, ceea ce e mare lucru, ca pana acum nu aveam deloc! ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkmire spune:

buna fetelor! As vrea si eu cartile cu dieta Rina, sa pot studia si eventual sa incep aceasta dieta. Mi le poate trimite cineva? multumesc!my_mihnea@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkmire spune:

adresa mea de email e my_mihnea@yahoo.com.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stelab spune:

As dri si eu cartea, daca se poate, adfresa este steluta78@yahoo.com.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti!

Nu mai tine nimeni dieta asta?



Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti,

Azi sint in ziua a 7-a de Rina.
Se mai "baga" cineva?

Toate "veteranele" au parasit clubul?
M-ar interesa marturii despre mentinere.
Multu'.

Gina lu' Ian

Mi-e dor...
La 2 ani



Mergi la inceput